Skocz do zawartości

M 40 G.M.C 155mm 1:76 Matchbox


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam swój ostatni z modeli ,który niedawno skończyłem.

Jest to stareńki (1976 r bodajże) model firmy Matchbox w skali 1:76.

Bardzo ciekawa konstrukcja choć sam model oczywiście uproszczony ...no ale to lata `70-te...

Od podstaw wykonałem skrytki/schowki wewnątrz przedziału bojowego ,gdyż nijak się miały do oryginału.Musiałem też odciąć lufę w połowie gdyż była zwichrowana i przykleić w poprawnej linii .

Odlałem w żywicy dodatkowe ogniwa na płycie czołowej.

Tak sklejony model pomalowałem zestawem LifeColor U.S Army Olive Drab MS.03.Na to MIG 072 Dust,filtr AK,wash AK 075,oleje i wszystko spartoliłem pigmentami.Do tego zbyt luźne gąsienice spowodowały ,że średnio mi się to podoba...no cóż ,uczymy się dalej...

 

M40%202_zpsxhm5xbjz.jpg

M40%201_zpsunsvvkqm.jpg

M40_zpsirl83z1d.jpg

M40%203_zpsm1u9iks1.jpg

M40%204_zpsfwhyc6k0.jpg

M40%205_zpsgfvlcq4h.jpg

M40%206_zpsnmklkctj.jpg

M40%207_zpsm4rtmge6.jpg

M40%2011_zpsqjzohhtm.jpg

M40%2010_zpsmgqvypfq.jpg

M40%209_zpsvkpil7tm.jpg

M40%208_zpsbb0gze7e.jpg

M40%2012_zpsmqajcpsm.jpg

M40%2013_zpsj8lnernm.jpg

M40%2014_zpslezpothn.jpg

M40%2015_zpsedjbknp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat, bardzo ciekawy i rzadko spotykany model. Ładnie pomalowany i ogólne wrażenie jest pozytywne. Słaby punkt to gąsienice możesz jeszcze porządnie je przykleić do rolek (zwłaszcza prawą) i kół napędowych, powinno być trochę lepiej. Kiedy brudzisz gąsienice pamiętaj, że są miejsca, gdzie błoto osadza się w mniejszym stopniu - powierzchnie na styku z kołami, które są mniej brudne albo wyślizgane. Możesz także rozważyć przetarcie ołówkiem podestu i zębów kół napędowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie...zupełnie zapomniałem o tym ,żeby usunąć pigment z bandaży na przykład...poprawię to.

 

co do przyklejenia gąsienic to przemyslę to,choć celowo ich nie dokleiłem bo rozważam odlew z żywicy.

 

dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było czasem w zestawie Matchboxa pseudogruntu? Pamiętam serię tego producenta w latach świetności za kosmiczną kasę i świecące się oczy kolegów którzy zazdrościli, jeśli się miało coś takiego. Ja nie miałem - byłem tym z błyszczącymi oczami. Fajnie wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podłoże jest choc pojazd połową stoi poza nim i nieco dziwnie to wygląda.

Druga sprawa ze jeszcze nie potrafię realnie robić podstawek czy terenu....

 

dzięki za pozytywny odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przyklejenia gąsienic to przemyslę to,choć celowo ich nie dokleiłem bo rozważam odlew z żywicy.

Dobrze wiedzieć, że wśród Znajomych jest ktoś co "leje" żywice. Może kiedyś uda mi się Ciebie namówić na małe co nie co

Swoją drogą nie zastanawiaj się tylko lej, bo model ładnie zrobiony i szkoda, go szpecić tymi gumiakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomniejsze rzeczy jakoś sobie odlewam.

myślę teraz o odlewaniu elementów modeli w formach dwuczęściowych np całe wanny kadłubów ...

Muszę silikon zakupić bo się skończył i odleję te gąsienice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.