Skocz do zawartości

Humber - Hasegawa 1:72


erolo2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

 

Kolejny ulepek gotowy. Tym razem w "Polskich" Maczkowych barwach. Generalnie merytorycznie wtopa . Bojowo był używany Mk. III , tu mamy Mk. II (używany treningowo w innych oznaczeniach - za późno doczytałem temat ). Wybaczcie za pomyłkę , następnym razem będzie już historycznie i merytorycznie OK

 

 

Po podstawowym malowaniu (pędzle) + kalki :

 

 

1908132_908306685879612_3419465601178600425_n.jpg

 

 

10730865_908306752546272_3400073499335010205_n.jpg

 

 

Gotowy :

 

 

13.jpg

 

 

 

15.jpg

 

 

 

16.jpg

 

 

 

17.jpg

 

 

 

 

19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałeś na warsztat bardzo stary wyrób Hasegawy, co prawda pojazd bardzo fajny. Nie ma on zbyt wiele szczęścia w modelach małej skali, bo poza wspomnianą Hasą jest jeszcze Matchbox w 1/76 i powiedział bym że chyba lepszy. Model ma swoje wady i uproszczenia, których niestety nie poprawiałeś i nie uzupełniałeś. Jest sporo materiału zdjęciowego pojazdów z epoki. Szkoda bo mogła wyjść naprawdę jaje fajna replika. A tak mamy sympatycznego modelika, tyle że w polskim oznakowaniu za co brawo.

Kolor mi też do końca nie pasuje, choć tu może być przekłamanie, bo to foto.

Ziomalu czas by wyjść na wyższy poziom... aerograf i waloryzacja o detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...jeśli chodzi o te dodatki co do koloru sam nie wiem czy w realu jest "merytoryczny" ciężko stwierdzić . W przyszłości będę używał ciemniejszego oliwkowego w "Maczkowcach" muszę go dopracować . Ten model to w sumie przypadkowo powstał , no nie mogłem się już doczekać wejścia w Polaków a znalazłem w stosie pudełek tą Hasegawę kupioną w przypływie szału zakupowego na allegro w dobrej cenie , ale brytyjska opcja mi ni jak nie leżała na maxa . Zostało mi jeszcze tylko 3 germańców do zrobienia i startuje wreszcie z nowym tematem Polscy Pancerniacy 1939-1945 na wszystkich frontach II Wś łącznie z Powstaniem Warszawskim . taki temat .Jest miejsce na pólce na ni mniej ni więcej jak tylko 30 sztuk no to żal by było pominąć taki temat . Co do aerografu to jednak nie skorzystam choć słyszałem ,że to niezła rzecz jest ;). Jakoś w pęd zle wrosłem i tak już zostanie Mistrzowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem urazić, robisz coraz fajniejsze repliki. Chciałem jedynie pokazać jakąś z dróg modelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko oko , nie odebrałem tak tego , a nawet gdyby .No Na początku dostawałem niezłą szkołe od Was - broniłem się ,ale brałem rady do serca , staram się już nie odwalać maniamy - generalnie mistrzem to chyba nie będę w temacie tak czy siak - pogodzilem się z tym . Co do malowanie Staram się mocno rozwadniać farby którymi maluję ,żeby nie było efektu grubej warstwy - myślę ,że spoko nawet wychodzi .Pozdro Krakusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planów związanych z polskimi pojazdami to zacny plan. Służę pomocą jak by co w projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem używać aerografu dopiero ze 3 lata temu, kiedyś pędzlowałem wszystkie modele, które teraz przerabiam. Nie zamieniłbym się teraz, bo oko i ręka nie tak sprawne jak kiedyś.

 

Kolor coś mało oliwkowy jak dla mnie i troszkę bym go przykurzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie aero - jest lepsiejszy to jasne . Co do tego koloru to w realu jest bardziej oliwkowy, wogóle słabo te fotki wyszły - wrzucę jakąś extra przy dobrym świetle . Będę kolor dopracowywać przed wykonywaniem kolejnych "Maczków", ale najpierw i tak mnie czeka z Polaków : Wrzesień 1939, WP u Stalina a dopiero później Front Zachodni - pewnie go w 2017roku dopiero zacznę Waszmościowie . Muszę Wam powiedzieć ,że cieszę się z końca przygody z germańcami bo już mi bokiem wychodzą 90 modeli ich w sumie stworzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.