Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen V Panther Ausf.A - Tamiya 1:35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie myśl że się czepiam, ale mam wrażenie że ten model robiłeś pięć godzin (Panzer III robiłeś dziesięć godzin)! Rano kupiłeś pudło a po południu wstawiłeś na forum.

Wiem że zestaw jest leciwy i pełen błędów, ale można z niego coś wycisnąć, lub dobrze i efektownie pomalować.

A tu wielka kupa. Kalki świecą. Sprzęt saperski niepomalowany. Wydechy nietknięte. Model chyba nie ma "łosza". Niedoklejony blaszany zimmerit na ekranach. No i te błoto... Nie wygląda to za dobrze.

 

Słabo! Poprzednie modele były lepsze. Ten jest skopany!

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioba, masz racje, czepiasz się ;) ale żeby było jasne po to jest forum aby się czepiać, i mi to nie przeszkadza, chętnie wysłucham i odpowiem na każdy komentarz Model ma wash, i filtry, firmy AK dedykowane do "piaskowych" pojazdów niemieckich, ma obicia , ma obtarcia, ma rdzawe zacieki, wydechy są pokryte czterema kolorami rdzy oraz dwoma washami Rhust i Track wash. Blaszki ekranowe z zimmeritem to jedna całość, a nie dwa elementy, a błoto?? co Ci nie pasuje w błocie? bo czasami potrafię przesadzić z "błoceniem modeli, ale ten jest delikatnie ubrudzony, głównie na kołach, przód i tył, czyli tam gdzie naturalnie błoto by się osadzało przy przejazdach przez rozmokniętą ziemną drogę. Zazwyczaj słyszałem zdanie że przesadzam z brudzeniem, przesadzam z obiciami, dlatego ten zrobiłem delikatniej jeśli chodzi o waloryzację. A co do malowania, nie zawsze musi być efektowne, mi się spodobała wersja w jednolitym bazowym kolorze i nie chciałem robić żadnego camo... i tyle.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Blaszki ekranowe z zimmeritem to jedna całość, a nie dwa elementy

 

Nie napisałem ze to dwa elementy, tylko ze są źle, wręcz niechlujnie polepione.

 

twor7pO_zpsmi1ajyvz.jpg

 

Widać to na obrazku...

 

wydechy są pokryte czterema kolorami rdzy oraz dwoma washami Rhust i Track wash

 

OOOOOOO_zpskbjyuhwg.jpg

 

Ja tu bardziej widzę niedoróbki, pośpiech, niechlujstwo a nie cztery kolory rdzy. Przebija baza pomazana czymś brązowo- rdzawym....

 

Model jest tani i stary i nie warto kupować do niego grilli Abera. Mogłeś je zrobić np: z kawałka starej firanki. Całość już by lepiej wyglądała...

 

Model jest skopany i nie ma nad czym się rozwodzić.

 

 

 

 

 

 

 

I tyle w temacie biednej Pantery......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioba to Twoje zdanie, i oczywiście je szanuje, możesz jak najbardziej takie mieć, o gustach się nie dyskutuje, ale ja nie muszę się z nim zgadzać, mi osobiście się podoba i jestem zadowolony z efektu, jak na jakość bazową modelu i zamierzony cel początkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że model wygląda jakby był robiony na wyścigi. Może nie jestem odpowiednią osobą do pisania takich rzeczy, ale na tym modelu widać zbytni pośpiech.

Wspomniane wydechy... jeśli to ma być rdza to powinna być na tych dwóch grubszych rurach, a nie wszędzie i na dodatek tylko na wierzchu.

W sumie to nie wiadomo czy to ma być błoto czy rdza. Do tego jeszcze zimmerit który jest tylko na kilku schurzenach. Uważam że to Twój najgorszy model, przynajmniej z tych które pokazywałeś w ciągu ostatnich miesięcy.

 

Masz zupełnie inne podejście do tej zabawy jaką jest modelarstwo, ale szczerze zapytam: Nie miałeś ochoty zakupić jakiegoś solidniejszego zestawu i posiedzieć przy nim trochę dłużej? :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aż takiej tragedii nie ma. Brudzenie i kwestie malarskie to rzecz gustu ale kalkomanie się świecą i to od razu rzuca się w oczy, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daz ma za zadanie jak najtaniej kupić. Szybko skleić. Szybko pomazać. I sprzedać.

Więc rozumiem go.

 

Zazwyczaj jak ktoś demonstruje swój model to wyjdzie mu raz lepiej , raz gorzej. A czasami tylko lepiej. A twoje prace to wszystkie na jedno kopyto.

Pooglądaj dobre modele plastikowe 1/35. Wzoruj się na nich. A zdjęcia historyczne czołgów 1:1 zostawiłbym na razie na bok.

 

Jeśli używasz chemii AK. To ściągnij sobie katalog AK ze strony. Są również poradniki darmowe na ich stronie. Pooglądaj modele jak są wykonane. O brudzeniu błotem też znajdziesz.

Uwierz mi to dobrze zrobi. Na pewno nie zaszkodzi.

Podam Ci link żebyś nie zapomniał:

http://ak-interactive.com/v2/?page_id=23439

 

Poradniki

http://ak-interactive.com/v2/?page_id=23428

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.