Skocz do zawartości

E-100 - Dragon , 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

mój pierwszy i zarazem jedyny Dragon w kolekcji.

Poznałem czym jest ta marka i w pełni zasługuje na swoją reputację.

 

O merytorycznie nie wypowiadam się bo to typowy "paper tank" zbudowany w ilości 1 szt....no dobra ,powstała jedynie wanna...

 

DSCF8711_zpscl8o7mdt.jpg

DSCF8714_zpsnq9wb2ni.jpg

DSCF8719_zpsgwow4xzy.jpg

DSCF8721_zpsqstovqsb.jpg

DSCF8729_zpsqydr5f1d.jpg

DSCF8731_zpsymsnvysb.jpg

DSCF8733_zpsgmrdo5xw.jpg

DSCF8736_zpsd5wjswqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głowie przeróbka kolejnego E-100 na tank destroyer X tier czyli Jagdpanzer E-100. WOT Blitz daje się we znaki ;)

 

Nie stać mnie na konwersję firmy Kora ,więc samemu trzerba by scratch wykonać.Mam sylwetkę boczną to dało by radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głowie przeróbka kolejnego E-100 na tank destroyer

Nie wiem o który projekt z WOT-a Ci chodzi ale jakiś czas temu zapowiedziano:

http://www.modelcollect.com/germany-wwii-e-100-stug-gun

 

A twoja "E setka" po trzykroć

Tylko dlaczego końcówka lufy jest taka "pofalowana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Krzysztofem ze to juz pachnie SF ale wykonanie poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głowie przeróbka kolejnego E-100 na tank destroyer

Nie wiem o który projekt z WOT-a Ci chodzi ale jakiś czas temu zapowiedziano:

http://www.modelcollect.com/germany-wwii-e-100-stug-gun

 

A twoja "E setka" po trzykroć

Tylko dlaczego końcówka lufy jest taka "pofalowana"

 

Końcówka lufy jest nico pofalowana bo została przeszczepiona z pozostałej końcówki od Löwe.Nie potrafiłem elegancko zawinąć blaszki Dragona wokół lufy i paskudnie to wglądało.

 

Zaś co do Jadzi z linka ,widziałem zapowiedź.Niestety czekam tak samo jak na zapowiadanego T-10 czyli IS-8 tego samego producenta...chyba szybciej będzie zrobić samemu...z drugiej strony zanim projekt ruszy to jest sporo czasu. Trzeba profilaktycznie zakupić bazę Dragona, póki są w sprzedaży.

Bardziej niż Jadzia chodzi mi po głowie scrachowy KV-5 bo chyba w tej skali to tylko niedostępna żywica...aha...nie jest jeszcze Zebrano ale cena zaporowa

http://www.zebrano-model.com/1_72_Scale_Military_Experimental/KV-5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na swój sposób masz rację. Zapewnie ciekawiej by wyglądał w czerwonym podkładzie lub z wstawkami z podkładu np.jeden błotnik czy wieża.

Ale...po pierwsze nie mam zestawu do podkładu (jest dopiero w planach zakupu Hataki ) ani umiejętności wynikających z pierwszego argumentu.

Mam zamiar po zakupie poćwiczyć na jakimś modelu robnienie rdzy,spalonej powłoki itp.

Dzięki za opinię.

 

Ps.

Można jakieś foto na privaTwojego E-100...chętnie obejrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ...

Niestety dwa tematy

Po pierwsze nie umiem - to da się naprawić

Po drugie brak miejsca w warsztacie.Mam mocno ograniczone miejsce na gotowe modele. To główny poza ceną powód dlaczego działam w 1:72...

Mam warsztat na poddaszu domu,w przejściu do pokoju innego domownika. Latem plus 40 stopni zimą niewiele więcej niz na dworze. Trzy półki na modele w tym dwie zajmują wczesniejsze samoloty. Trochę szkoda ich ,zeby dac synowi bo po 10 minutach byłyby Mierzęcice z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.