Skocz do zawartości

Tiger E Revell (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

No to czas na Tiger E z Revella. Zdjęcie zamieszczone za zgodą Pana Joachima Makowskiego, jak głosi podpis: z Bytomia z roku 2015:

Bytom-TigerE_zpsgi00b2pr.jpg

Mi nie udało się zrobić tak fajnego ujęcia .

Model Revell'a - moim zdaniem bardzo fajny.

Najpierw zrobiłem mu sam wnętrze - częściowo, czyli to co widać prze klapy . Działo z oprzyrządowaniem:

Tiger-01_zpsumogqhox.jpg

Wnętrze wieży z "koszem":

Tiger-02_zpsknm86ons.jpg

Tiger-03_zps7lv5hgom.jpg

Wnętrze przedziału kierowcy - skrzynia biegów mocno uproszczona .

Tiger-04_zpsc9wmdvau.jpg

W całości wygląda to tak:

Tiger-05_zpsyfhejyvq.jpg

Wiem - obicia za mocne .

Zimmerit te zestaw blach Parta - są dwa do Tigera, ten jest bardziej "zużyty". Blachy też z Parta:

Tiger-06_zpsu8fpm6mu.jpg

Tiger-07_zpszx7trmu3.jpg

Liny robiłem sam, na dużym wozie wyglądają dość delikatnie.

Po pomalowaniu pojazd prezentuje się tak:

Tiger-08_zps5utbqneg.jpg

Z tego co wyczytałem wóz 221 został porzucony przez załogę, o której słuch zaginął, stąd brak narzędzi i kadłubowego km-u.

Tiger-09_zpspkhyc8yl.jpg

Tiger-10_zps9qwvfhgd.jpg

Tiger-11_zpspqcc4dzi.jpg

Tiger-12_zpssx4sgfrj.jpg

Tiger-13_zps0uqmbx16.jpg

Tiger-14_zpsmwj7yo2v.jpg

Podstawka skośna żeby lepiej pokazać model , własnej budowy, amunicja i skrzynki żywiczne - czeskiej produkcji.

Tiger-15_zpse13ehpqb.jpg

Model doceniany na konkursach - m.in. w Bytomiu, a w tym roku w Stalowej Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo ładnie wygląda, sprawdzałem dla pewności skalę, czy na pewno to 1:72. Ale chyba kalka z krzyżem słabo na tym zimmericie siadła? Chociaż w sumie nie, czepiam się, bo jednak tutaj na zdjęciu to dosyć spore powiększenie jest. Gratuluję pięknego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ogólnie ładny, ale te obicia tragedia i psują efekt. Są o wiele za duże co do skali, lekkie otarcia i stonowany drybrushing by dał o wiele lepszy efekt według mnie. W ogóle ta cała mania drapania wszystkiego mnie strasznie denerwuje, modele wyglądają jakby załoga biegała z młotkiem i waliła w co popadnie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały . Wnętrze rzeczywiście zbyt zużyte . No ale tyle wkładu własnego chyba w żaden model nie wniosłem . Na szczęście nie brakuje materiałów do Tiger i jest się na czym wzorować .

Podkreślę jeszcze nieskromnie "spawy" na kadłubie i wieży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.