Skocz do zawartości

Zaprawiony w boju LAV-25


Aleks Kornafel

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa modelu: LAV-25 "PIRANHA"

 

Firma wykonawcza: Kitech

 

Skala: 1:48

 

Opis: Witam, jest to mój debiut więc proszę o uwzględnienie tego w krytyce (na, którą liczę). Model sklejało się fatalnie, było dużo szpachlowania. Modelik był w całości malowany pędzlem a, błotko to mój własny przepis. Koce to moja samoróbka, miał być jeszcze kamuflaż z gałązek, ale coś mi się odechciało... I to by było na tyle- teraz zdjęcia!

 

Zdjęcia:

 

53ef1bd559236438.jpg

 

421b1cbb7bc354bd.jpg

 

47d00c9a60caf44e.jpg

 

225e0fca47ff8433.jpg

 

f9fbeb11ea974a25.jpg

 

5d5b6fa62e7faf1e.jpg

 

708f48334a4ce810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

ciapki czarne i brazowe wygladaja na bardziej matowe

od zielonego ktory zdaje sie gdzieniegdzie blyszczec,

przydaloby sie lakierowanie calosci na mat lub pol mat,

bo wnioskuje ze tego nie zrobiles.

 

no i wyglada jak bys odrobine zalal model farba

tracac szczegoly /chyba ze takie juz oble byly?/

zapewne malujesz pedzlem, wiec na przyszlosc

pewnie lepiej bedzie dac duzo cienkich warst,

 

te blotko tez bym sobie darowal a poprobowal najpierw

z washami i drybrushami - by dodac co nieco przestrzni

modelowi...

 

pozdrawiam

pawel

 

PS co to za firma kitech ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

ciapki czarne i brazowe wygladaja na bardziej matowe

od zielonego ktory zdaje sie gdzieniegdzie blyszczec,

przydaloby sie lakierowanie calosci na mat lub pol mat,

bo wnioskuje ze tego nie zrobiles.

 

Witam, masz rację nie matowałem...

 

 

no i wyglada jak bys odrobine zalal model farba

tracac szczegoly /chyba ze takie juz oble byly?/

 

Modelu nie zalałem, to firma Kitech robi takie extra szczegóły...

 

te blotko tez bym sobie darowal

 

Chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądało uciapane.

 

poprobowal najpierw

z washami i drybrushami

 

Nawet nie wiem co to jest, czy mógł byś mi dać linka to tych technik?:neutral:

 

PS co to za firma kitech ???

 

Taka chińska i tania, modele robi fatalne... Wybrałem sobie na początek niezły model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sobie na początek niezły model...

 

ta ja tez sobie wybralem na powrot

kiepsko spasowany i wydetalowany

ukrainski wynalazek... przy tylu

samoskladalnych (prawie) nowych

modelach ...

ale co tam czlowiek sie przy okazji wiecej uczy.

 

co do washa i drybrusha ...

szukaj a znajdziesz

to chyba jedne z bardziej oklepanych

tematow na forum

 

jak sobie nie poradzisz daj znac to Ci podesle

co nie co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imek46- a, sklejałeś już coś kiedyś z firmy Kitech?

 

Teraz nie wydaje ani grosza, ponieważ zbieram na areo bo, jak widać z pędzelkami u mnie kiepsko (mam już 50 zeta). Gdzieś za może 2 miechy będę już go miał. Nie ładnie tak początkującego zjeżdżać z góry na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy model więc można na wiele rzeczy przymknąć oko. Staraj się dobrze sklejać (czysto) a następnie elementy skłądowe modelu muszą być super oszlifowane. Brakuje Ci sporo rączek z drutu. Ubłoceń poki co nie stosuj, lepiej poćwicz malowanie. Staraj się dobierać dobrze farbę (odcienie). Na necie jest kupa fotek więc nie jest to trudne. Model Kitecha to bardzo słabe wypraski, poza tym że kadłub ma inny kształt niż powinien, a koła pochodzą jak z innego modelu, zawias za niski itp. Wybrałeś sobie trudny i kłopotliwy model jak na początek, ale generalnie nie jest, aż tak źle. Ucz się ucz a zaczniesz czynić postępy i wyeliminujesz błędy. Wg mnie wrzucenie go do "kreta" i robienie od nowa nie ma sensu. Rob kolejne modele, powoli, nie spiesz się z malowaniem, pytaj na forach choćby o drobiazg bo to sporo daje. Jeśli chodzi o aerograf to dałbym sobie spokoj poki co, naucz się ładnie sklejać a potem myśl o malowaniu. Nawet aerograf nie zatuszuje błedow, ba nawet je wyolbrzymi. Poza tym nie szkoda Ci jak na początek 150 zł na aero, jeszcze więcej na sprężarkę do niego albo niekończące się zapotrzebowanie na Power Pack'i??? Warto się nad tym zastanowić. Przed malowaniem odtłuść model. Wymieszaj dobrze farbę, i maluj cienkimi warstwami.

Pozdrawiam, kolejny będzie lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model, że pierwszy to przynajmniej pomalowany i to w barwach NATO (są nawet obicia). Te błotko trochę brzydkie i mało naturalne, ale to pierwszy raz. Gruba warstwa farby to zasługa pędzla (nie każdy się urodził z aerografem ). Poczytaj trochę porad na tym forum i każdy następny model będzie na pewno lepszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam... Na pewno ktoś zaczął od zarąbistego modelu...
Nie wierz w to. Znam paru takich którzy jak zaczynali to robili takie knoty że nie wiem, ale lata praktyki do czegoś doprowadziły. Także najważniejsze to się nie zrażać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, moje pierwszaki nawet farb nie miały i kończyły w katastrofach lotniczych (bo były to samoloty). kalkomania porwana na kilka części. Więc nie narzekaj tylko dajesz dalej. Ja w tej chwili jak mam jakiegoś starocia to jeszcze go poprawiam albo idzie na model experymentalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre... Ja, gdy mnie jakiś model wkurzył (czyt. nie udał się), to zawsze mowiłem, że odbywa rekonesans bądź misję stabilizacyjną na terenie kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.