Skocz do zawartości

IS-2 Dragon 1/35 - moj pierwszy dorosly


adalek

Rekomendowane odpowiedzi

Trema zjada, ale niech tam - wrzucam fotki mojego pierwszego doroslego modelu. Do tej pory zrobilem kilka "miniaturek" 1/72 bez malowania, potem ze trzy z malowaniem "prosto z fabryki" no i teraz zaczynam kombinowac - pierwszy raz uzylem washa oraz suchych pasteli (MIG).

model zrobiony prosto z pudla, bez malowania, bo ZSRR jakos srednio chcialem robic.

 

oto zdjecia, komentujcie i czekam na uwagi:

 

34dsy8k.jpg

 

2mdfcqg.jpg

 

1z68rvd.jpg

 

n5h54m.jpg

 

2qu43f9.jpg

 

nbb1vb.jpg

 

2r54552.jpg

 

wrgqxj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany pędzelkiem tak?

Powiem tak - jest super jak na czwarty malowany modelik! Naprawdę! Ładnie położony kolorek, fajnie, że od razu ruszasz z nowymi technikami i ogólnie elegancko. Co rzuca się od razu w oczy - niezaszpachlowane i wyszlifowane zbiorniki paliwa z boku, gąska od ostatniego koła jezdnego do napędowego tak dziwnie wisi (a ogólnie zwisy ma fajne), za rdzawe gąski. Tak to elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, i odzwierciedla uczucia , jakie ma człowiek stojąc przed takim monstrum. Stalowy potwór!!

Powiedziałbym,że model jest gorzej sklejony, niż pomalowany.Najbardziej rażą mnie mocowania dodatkowych zbiorników. powinienes dorobić je we własnym zakresie, bo to co jest w zestawie, jest nie do przyjęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam, tu to sie bede tlumaczyl - jakos nie potrafie sobie wyobrazic, zeby armia czerwona malowala te pasy w warunkach polowych przed operacja berlinska od linijki.

 

jakby mialo byc rowno to by bylo rowno (bardziej) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wykonane gąsienice, chociaż za dużo na nich rdzy. Tutaj moje pytanie, jak zrobiłeś takie zwisy ( opisz technikę), bo chyba to były gąski z pojedyńczych ogniwek ( magic track)?

Co do pasów, to malowali je tak jak na to pozwoliły warunki. U nich nie było żadnej reguły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam, tu to sie bede tlumaczyl - jakos nie potrafie sobie wyobrazic, zeby armia czerwona malowala te pasy w warunkach polowych przed operacja berlinska od linijki.

moim zdaniem są idealne :-))

Ja robiac ten model w 72, zrobiłem jeszcze dwa zacieki :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, ja chcialem zrobic jeszcze slady butow umazanych w farbie, ale niestet, srednio bylo widac ze to buty, zostawaly jakies takie bezksztaltne plamy

 

co do gasienic, to nie bylo zadnej techniki, kleilem jedna po drugiej kilka-kilkanascie ogniwek, kladlem taki pasek na kola i poki byly jeszcze swieze i mozna je bylo jeszcze ksztaltowac, nadawalem pozadany ksztalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gasienic, to nie bylo zadnej techniki, kleilem jedna po drugiej kilka-kilkanascie ogniwek, kladlem taki pasek na kola i poki byly jeszcze swieze i mozna je bylo jeszcze ksztaltowac, nadawalem pozadany ksztalt.

 

No to świetnie Tobie wyszły. Jeszcze co do tego paska to mógłbyś go jeszcze faktycznie troszkę pobrudzić, przetrzeć suchym pędzlem farbą typu wheathering, to wtedy tak w oczu nie będzie bił, ale to tylko taka moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
model zrobiony prosto z pudla, bez malowania, bo ZSRR jakos srednio chcialem robic

Czy możesz mi to przetłumaczyć? Bo ni w ząb nie zrozumiałem co chciałeś przekazać

Co do modelu - OK, nieźle pomalowany (jednak chyba ma "malowanie"), przybrudzony.

Co do białych pasów to OK, mogą być takie krzywe. Choć nie muszą. Widziałem też ISy z namalowanymi w miarę prostymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.