Skocz do zawartości

T-35/85 Hobby Boss 1/48


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa! Jako że daaaaawno nic już nie pokazywałem, postanowiłem podzielić się moim wyrobem z końca 2007 roku. Jest to T-34/85 w skali 1:48 z Hobby Bossa. model posiada kompletne wnętrze i w ogóle zestaw jest świetny.

Kto był w Katowicach, albo w Bytomiu widział na żywo. Krytyka i rady mile widziane. Wszak trzeba się rozwijać, a do poziomu wielu z Was jeszcze mi daleko. Pozdrawiam gorąco.

 

th_DSC_6616.jpg

 

th_DSC_6617.jpg

 

th_Obraz452a-1.jpg

 

th_Obraz451a-1.jpg

 

 

 

P.s. Dwie pierwsze fotki są autorstwa Pawła Grochowskiego i pochodzą z zawodów w Bytomiu. Można je zobaczyć tu

 

A tu grupowe ujęcie moich poczwarek z Bytomia:

 

 

th_grupa2.jpg

 

th_grupa.jpg

 

pozdrawiam! Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dobre zdjecie!

 

Pierwsze dwie fotki to zupelnie inny model niz na dwoch kolejnych zdjeciach!

Slyszalem wiele dobrego o tym modelu no i, jak widac, jest rzeczywiscie niezly. Skala 48 to podobno "profanacja" pancerki, ale mnie akurat bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten modelik to nic innego jak przeskalowany model z TRUMPKA z 1:16 do 1:48... Jest wypasiony na maksa... Posiadam go w swojej kolekcji, lecz wersję z fabryki 112 czyli pełne koła i wieża typu "wielkiego" jeszcze inne detale, które odróżniają wozy od siebie (inne fabryki) są doskonale odwzorowane... Ja swojego nabyłem za 50 zł i uważam że ta cena jest wręcz śmiesznie NISKA za model z tej półki... POLECAM GORĄCO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się że skala 1:48 jest profanacją, ale na pierwszej fotce wygląda jak idealne 1:35.

No może z tą idealnością przesadziłem ale jak na ta skalę nie jest źle.

Odpryski mi sie nie podobają ale za to walora na kołach pozytywnie przyjęta...

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że skala 1:48 jest profanacją,

Absolutnie się nie zgadzam, modele tamiya w skali 1/48 są super, bardzo ładnie odlane, dobrze zdetalizowane, cena spoko. Jest ich coraz więcej, a ich głowna zaleta to to że utrzymują bardzo wysoki poziom wykonania (można za nieduże pięniądze kupić dodatki Haulera, blaszki itp.) i nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu łatwiej zbudować dużą kolekcję nie zastawiając połkami całego domu, jak to się ma jeśli chodzi o skalę 1/35 -mowię to z własnego doświadczenia. Także AFV robi ładne Tigery w tej skali, po wzbogaceniu blachami modele wyglądają cudnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walora na kołach pozytywnie przyjęta

 

Miło mi. Jest to sproszkowana pastela rozcieńczona w zmywaczu tesco i pryśnięta aero. Pastela tryśnięta aero zachowuje się zupełnie inaczej niż pigment i zdecydowanie delikatniejszy kurz pozostawia. Tak chciałem spróbować jakie będą różnice między pigmentem a pastelą i mi się spodobało.

 

 

jak się skleja modele ich wyrobów?

 

Świetnie! Modele są super, choć trzeba uważać czasem. Np. w tetach Hobby Boss dał troszku przykrótkie gąsienice. mniej więcej o całe ogniwko. Trzeba było manipilować troszku, ale dzięki temu, że Erni mnie uprzedził, byłem na to przygotowany

Poza tym można by się przyczepić troszku do nadlewek, itp. no ale byłoby to zwykłe czepialstwo, zwłaszcza że za 50 zł mamy model z pełnym wnętrzem, blaszką fototrawioną i metalową liną

 

 

Ja czekam na jakies wspolczesne pojazdy w tej skali

 

Nom, niestety w tej skali brak porządnego współczesnego sprzętu... Zwłaszcza rusków mi brak, bo to prześlicznej urody pojazdy są...

Teraz męczę T-72 w 1/35

 

 

Dlaczego profanacja? To może być świetny kompromis między 1/72 a 1/35.

 

Dokładnie! Poziom zdetalowania taki jak w 1:35, cena i możliwość przechowywania jak w 72.

 

 

modele tamiya w skali 1/48 są super

 

To zależy. Np. Panzer IV J jest świetny, ale np. można się już przyczepić do detali w Stugu III B. Przykładowo narzędzia są odlane tam wraz z kadłubem, tak jak w skali 1/72, co niestety przy 48 już jest trochu naciągane. Co do innych zestawów, to nie wiem, bo styczności nie miałem, ale faktycznie, opinie są w większości bardzo przychylne...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.