Skocz do zawartości

TPz 1 Fuchs A4 ambulans (Revell 1/72)


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zaprezentować Wam mój pierwszy (i na razie jedyny) skończony model z plastiku. Jest to współczesny, niemiecki transporter opancerzony TPz 1 Fuchs A4. Sklejało mi się go przyjemnie. Najwięcej problemów sprawiło mi podwozie, ze względu na bardzo wierne odwzorowanie.

Zestaw wykonałem prosto z pudełka. Cała moja inwencja ograniczyła się tylko do dorobienia anten (które w czasie sesji zdjęciowej parokrotnie odpadały, tak więc na kilku zdjęciach są one krzywe, bo przyklejałem je wtedy na szybko).

Trochę bardziej wykazałem się natomiast przy wyborze malowania, ponieważ zrobiłem inne od 2 wersji zaproponowanych przez producenta. Revell daje do wyboru biały ambulans z misji pokojowej w Somalii i wersję saperską w trójkolorowym kamuflażu. A ja niejako połączyłem te wersje i zrobiłem ambulans w kamuflażu.

Kamo malowałem farbami Pactry: A32 Marine Green (FS 34097) i A22 Earth Red (FS 30117) oraz czarny Model Master 1749. Cały pojazd malowałem pędzlami (aerografu nie posiadam).

Na ewentualne zarzuty, że model jest za czysty, odpowiadam, że nie brudziłem go wcale. Uznałem, że najpierw muszę nauczyć się sklejać i malować, a dopiero potem mogę przechodzić do bardziej zaawansowanych etapów. Jedyne, co zrobiłem to zapuściłem wgłębne linie rozpuszczalnikiem z odrobiną czarnej farby i jak coś się przy okazji pobrudziło, to już tego nie ścierałem.

Wiem o tym, że skręt środkowej pary kół jest za duży, ale gdy się o tym dowiedziałem było już za późno na to, bym mógł coś z tym zrobić. Kolejnym błędem jest to, że nie wszystkie koła dotykają podłoża. Inne drobne błędy też pewnie się znajdą, ale to dopiero mój pierwszy model na poważnie, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Tyle tytułem wstępu, a teraz zapraszam wszystkich serdecznie, do obejrzenia moich wypocin.

 

zapalki.jpg

th_1.jpgth_2.jpgth_3.jpgth_las.jpg

th_4.jpgth_5.jpgth_6.jpgth_pustynia.jpg

th_7.jpgth_8.jpgth_9.jpgth_las2.jpg

th_10.jpgth_11.jpgth_12.jpgth_impresja.jpg

th_13.jpgth_14.jpgth_narzedzia.jpgth_narzedzia2.jpg

th_podwozie-g.jpg

 

Bardzo proszę o wszelkie komentarze i opinie na temat mojej pracy.

 

P.S.

Co prawda wcześniej już pokazywałem Fuchsa na Kartonworku i PWMie, ale skoro Majek chce go też tutaj, to daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym błotem...?

 

Czystego transportera nie widzieli...?

 

Twój Fuchs...Hm... Jak to delikatnie powiedzieć?..Hihihihi No kuźwa chyba kogoś rozjechali, bo mi to na zakrzepniętą krew wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystego transportera nie widzieli...?

 

 

Hmm... jakby tu delikatnie powiedzieć? Kurrrr... ja żadnego transportera na oczy nie widziałem.

 

I jest mi przykro z tego powodu, szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem dużo transporterów

I nawet te naropowane i wyczyszczone miały trochę błotka

 

Nikt nie czyści zawieszenia i takich tam innych bajerów

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej widziałem te fotki ;) i mimo tych ,,koszmarnych'' błędów mi się podoba. Fajne eksperymenty z fotkami, ta pod światło klimatyczna (przyczajony lis, ukryty smok ). Jakbyś go ustawił na nierównym terenie to kto by zobaczył, że masz zastrzeżenia do kół? Ba, może by to niektórym zaczęło się to podobać .

 

 

PS. Nad pudełkiem od zapałek musisz jeszcze popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej

Ja nie powiedziałem, że mi się nie podoba bo mi się podoba

 

Tylko powiedziałem, że jest za czysty, że błotko by się przydało

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo, że Wam się mój pierwszy model podoba i mam nadzieję, że kolejne, które skończę nie będą gorsze.

 

Brudzić już Fuchsa nie zamierzam. Zostanie w takim stanie w jakim go zrobiłem, na pamiątkę. Myślę tylko o tym, żeby mu kiedyś jakąś prostą podstawkę zmontować.

Co do fotek "plenerowych", to były one robione na tle starego kalendarza z widokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.