Skocz do zawartości

Jagdtiger 1:72


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Jagdtiger

skala 1:72

Użyty zestaw to model Dragon o nr kat. 7250.

-dodatkowe osłony wlotów powietrza(Eduard)

-dorobiona przednia płyta wanny(brak w zestawie fabrycznym)

-kilka spawów

-siatki( wedle uznania, można zdjąć, bądź kombinować dowoli)

ResizeofP5086189.jpg

ResizeofP5086192.jpg

ResizeofP5086193.jpg

ResizeofP5086194.jpg

ResizeofP5086195.jpg

ResizeofP5086197.jpg

ResizeofP5086199.jpg

ResizeofP5086200.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobiona przednia płyta wanny(brak w zestawie fabrycznym)

dlugo jej szukalem w ramkach, dziwne ze jej nie zrobili, tez musialem dorabiac.

Koledzy pisaliscie, ze ja szybko robie modele ???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraźnie przeżywasz fascynację rybołóstwem ;-) a jak oni wchodzili do tego pojazdu? mam pytanko - czy takie rozwiązanie z MG rzeczywiście występowało czy jest to twój mały wkład w historię Panzerwaffe? bo nigdy czegoś takiego nie widziałem... a poza tym jak zwykle trzymasz poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraźnie przeżywasz fascynację rybołóstwem ;-) a jak oni wchodzili do tego pojazdu?

439.jpg

Koledzy im pomagali(?)

 

MG rzeczywiście występowało czy jest to twój mały wkład w historię Panzerwaffe?

422.jpg

 

Mocowanie jest, czemu nie dać na to MG ?

 

pzdr

 

a poza tym jak zwykle trzymasz poziom.

Dziękuję

 

wyraźnie przeżywasz fascynację rybołóstwem ;-)

Stanowczo wędkarz z zamiłowania, od roku(lato) dorwałem sie do rzeczki Wel, mała , urokliwa i o dziwo rybna !

ResizeofDSCF3885.jpg

ResizeofDSCF3890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że jesteś starszy ;-) dzięki za fotki, nigdy ich nie widziałem, nie, żebym był ekspertem ale trochę rzeczy w życiu poprzeglądałem... skąd to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny - nawet bardzo:D śmieszne jest to mg na "plecach dolnych" ale ciekawe rozwiązanie

 

nawiasem - jak robisz siatki? one są na stałe tam czy usuwalne? i czy są możliwe do deformowanie np żeby wsadzić na inny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, taki młody z ciebie modelarz na tych fotach

 

myślałem, że jesteś starszy ;-)

Wyście się zmówili chyba z jedna Panią, w kółko to słyszę;>

 

nawiasem - jak robisz siatki? one są na stałe tam czy usuwalne?

Z gazy, moczę w farbie docelowej(akryl), wysycha, układam na modelu-lekko mocząc wodą, do wersji jak w tym JT, czyli zdejmowalne(z budy, lufy)

W sidoluxie, jeśli ma być na stałe-wtedy mozesz to wtapowac dowoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mocowania przeciwlotniczego MG na pokrywie silnika- jest to dosyć wczesna (fabryczna ) modyfikacja stosowana jak dobrze pamiętam od 15-20 egzemplarza produkcyjnego, a więc już z podwoziem henschla , jednakże mogło być zamontowane na wcześniejszych pojazdach w warunkach polowych (np. z uszkodzonego).Widoczna jest na bardzo wielu zdjęciach. Zdjęcie zamieszczone przez Rafała przedstawia wóz o numerze podwozia 350083, a więc jeden z ostatnich jagdtigerów, zdobyty przez sowietów w stanie perfekcyjnym (komplet wszystkiego) i po serii testów jest eksponowany w muzeum w podmoskiewskiej Kubince. Jedyna ruska modyfikacja to reflektor od traktora (ale to zrobili wszystkim eksponatom).

Co do siatki maskującej i tego jak wsiadali do środka- bardzo prosto. Wystarczyło podnieść ją lekko z tyłu i wsiąść przez drzwi w tylnej ścianie nadbudowy. Proste, nie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rzeczowe wyjaśnienia, widać że się znasz. Rafał, ja znam tą Panią... ale to chyba nie ta sama ;-) w każdym razie tekst brzmi znajomo. moja się ze mnie śmieje, kiedy tnę majeranek na mniejsze kawałki bo liście nie pasują do skali :-) ciekawe, czy administratorzy przewidzieli jakieś forum dla żon modelarzy? można przewidzieć, jakie tematy by się tam znalazły. Wodzik, a byłeś w Kubince? bo czasem marzy mi się wyprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie byłem, ale to moje największe marzenie. Chętnie zwiedziłbym także muzeum w Bovington (chociaż tego kto malował tego tygrysa z 504 z Afryki postawiłbym przed plutonem egzekucyjnym i to bez prawa łaski). Co do jagdtigera to niedługo będę zaczynał jego budowę. będzie to wczesny henschel (VIN 350020), który znajduje się w United States Army Ordnance Museum. Będzie w 1/35 i planuję do niego sporą dioramę. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo będzie to moja pierwsza diorama w życiu...

Na razie jednak skończę B-25 H Mitchela....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyście się zmówili chyba z jedna Panią, w kółko to słyszę;>

 

Moja mowila:

Wydoroslej dziecko, zeby dorosly facet zabawkami sie bawil

Zrobila sobie tez opis na skype "Zyje z Hitlerem"

Wogole trzeba taki watek zalozyc pt. Najlepsze komentarze kobiet.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajnie pomalowany, podoba mi się jedyne co razi to lewa gąska, która się zapadła. Taka przypadłość gumiaków, mi sie wydaje że jest to spowodowane przesunięciem zębów na dwóch połówkach kół zębatych. Mi tak wychodziło na modelach, że zawsze działo się to tylko na jednym kole, bo są one pozycjonowane jednoznacznie, więc radzę zwracać uwagę na to. A błotko jak robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może założymy wątek "o radzeniu sobie z żonami" albo "o godzeniu pracy twórczej z obowiązkami rodzinnymi"? najlepsze teksty kobiet będą hitem, zaręczam

wodzik - w tym roku będę w Bovington, a po drodze w Munster. kupuję z tego powodu dodatkowe karty do aparatu. możesz złożyć zamówienie co ci sfotografować dookoła, z góry i dołu. pozdrawiam pasjonatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co razi to lewa gąska

Pomimo zabezpieczenia akrylem ,jak dostała rozcieńczalnika zapadła się w sobie.

Zęby i gąski leżały równo(do momentu błota)

Błoto to piasek,akryl i pigmenty

"o radzeniu sobie z żonami" albo "o godzeniu pracy twórczej z obowiązkami rodzinnymi"?

Subgrafik to robi wyśmienicie..jak napisał" śnią mi się modele" , wtedy, jak czytamy- usypia ze Swoją Pociechą ;)

 

 

z góry i dołu

Jesli Nam się nie uda tam dotrzeć, pomimo podchodów...wszystko co tylko możliwe...bo nigdy nie wiadomo co w łapki wpadnie, prawda ? ;)

Dziękuję za wszystkie opinie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę tam fotografował wszystko co się (nie) rusza musze tylko zakupić parę kart do aparatu... ale to jeszcze ze dwa miesiące. nie mogę się doczekać. a może ktoś był w Kubince i wie, jak to sobie zorganizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja wiara mnie zobowiązuje ;-)

Kubinka to marzenie, w tym roku w planie są Bovington i Munster, może nawet Duxford po raz drugi... na pewno zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.