Skocz do zawartości

G.M.C CCKW-353 Cargo truck 1/72 Hasegawa


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Hasegawa, 72, malowany pędzlem, humbrolami. Drybrush, dużo szpachli na błotko i od groma suchuch pasteli. Miał sprawiać wrażenie ciężarówki mocno zmęczonej życiem. Generalnie jeszcze czekam na wasze sugesteie i wskazówki co by mu jeszcze zapodać. Z własnej inwencji to mu odciąłem siatki na światła, bo w tej skali to psuje efekt, niestety. Qurcze, nawet mi się podoba

 

5c230dc2bb1bc452.jpg

 

3c88fbc4974d4063.jpg

 

2a00e7ad010fafa7.jpg

 

eb797254225aad2e.jpg

 

17cc1511f9713cd4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz go potraktować gdzieniegdzie ołówkiem - trochę obić i przetarć ale żeby nie przesadzić. osobiście wstawiłbym też szyby i wycieraczki (dobry jest drucik 0,3), to zawsze podnosi estetykę. poza tym gustownie pojazd pobrudziłeś, podoba mi się takie zgaszone, realistyczne wykończenie. wrzuć coś na pakę, zrób trochę zrolowanych plandek z chusteczki higienicznej i będzie ok. Żółwik i buła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyb nie zgubiło, bo w zestawie nie było. Ale fakt-to jest do dorobienia. A co do brudzenia-najpierw miało być jedynie ciemne suche błoto z silnym drybrushem, ale skończyłó się tak. W sumie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balu! super link. co prawda robiłem takie rzeczy i bez tego ale ślicznie jest pokazana cała technologia. więc Pafica już wiesz co warto by było tam dorzucić. 3mam kciuki za postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem te ciężarówkę, tyle że w wersji z cysterną...fajny modelik. co do szyb, to już się towarzystwo wypowiedziało. Od siebie dodam, byś spróbował zrobić lusterka boczne. Pracy niewiele, a efekt od razu lepszy.

tu masz sznurek do mojego GMC: viewtopic.php?t=5269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie bardzo fajne, nie mam się do czego przyczepić.

Co do samego modelu, to tak na moje oko to chyba przepak Airfixa, co nie oznacza zbyt ciekawej jakości, ale kilka rzeczy mogłeś poprawić, chociażby osłonę chłodnicy, która jest zdecydowanie za gruba. Obcięcie osłon na reflektory to też nie był za dobry pomysł, IMHO nadaje to ciężarówce nieco pokraczny wygląd, poza tym nie widziałem ani jednego wojskowego dżemsa, który by tych osłon nie posiadał (a mam teraz na warsztacie dokładnie ten sam model, tyle że z airfixa i dodatkowo reanimuję GMC z Academy, więc trochę zdjęć widziałem). Wiem, że poprawienie tej osłony to masa pracy, ale naprawdę warto. No i bambetle - nie tylko na pace, ale również wszelkiego rodzaju torby, plecaki czy też kanistry - akurat w wypadku tego pojazdu to konieczność, dodają sporo klimatu. Poza tym co stało się z lusterkiem? Ale malowanie naprawdę miodzio i model w sumie nie wygląda źle, mam po prostu nastrój na czepianie się szczegółów;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ejst to przepak airfixa...mam oba modele.

co do jakości - to GMC Aifixa jest dość łądnie zdetalowany. nie wiem tylko jak ze składalnością i wymiarami tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wygląda podobnie...

GMC Airfixa ma podobne wymiary co GMC z Academy, ale zdetalowany jest moim zdaniem dość średnio. Ale inna sprawa że kosztuje cztery razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update! Dorobione lusterka, szybka z folii z koperty na CD (w pełni proczysta tylko na fotach wygląda na matową bo jest "brunda") dodane kanistry, skrzyneczki ze styropianu i chusteczki, oraz beczuszka. Aha pytanie do was- jest jakiś tani zestaw samych bambetli(kanistry, skrzynki beczki, pierdułki itd) w 72 czy jestem skazany na jeepa kubła i kettenkrada z academy????

 

3290ffef43d14a73.jpg

 

0e6a1e3a1a86ccf7.jpg

 

dbf5d1da4a4840b0.jpg

 

a3d2dcac7e20387b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i całkiem inny pojazd, od razu lepiej Prawa opona się chyba wytarła na 2 fotce, i trochę łyso bez tych osłon reflektorów, ale i tak fajnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać niesamowity postęp. a wycieraczki już są? bo jakoś nie widzę? taki szczegół naprawdę dużo daje a robi się dość szybko. nie jestem pewien, ale te ciężarówki miały chyba takie parciane pasy w drzwiach żeby nikt nie wyleciał. to też ładny szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.