Skocz do zawartości

DUKW Italeri skala 1/72


Bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim pierwszym poście chciałbym zaprezentować italerowski model w skali 1/72.

Jest to amerykańska amfibia DUKW, nr. kat: 7022. Model prawie nowy i co za tym idzie wykonany przez tą firmę dobrze.

Dobrze w sensie spasowania części. Trochę rzeczy można by w nim oczywiście poprawić. Jeśli ktoś ma zamiar robić go fullwypaśnie to przydałby się jakiś zestaw waloryzacyjny i trochę własnego wkładu.

Ja wykonałem model prosto z pudełka, bez żadnych walorek.

Ogólnie model robi się dobrze i bez większych problemów można wykonać go w dwa, trzy dni.

Można również wykonać kilkuminutowy „szybki montaż” - to opcja dla miłośników gry Alzo Zero.

Mój model został zrobiony w standardzie, ma malowanie armii USA z Niemiec 1945 r.

Do malowania i brudzenia użyłem farb akrylowych, tuszy permanentnych, oraz suchych pasteli.

Niestety przed sesją zdjęciową zapomnialem przybrudzić i wycieniować miejsca, gdzie są nałożone kalkomanie,

ale postaram się to wkrótce poprawić.

 

 

Poniżej kilka fotek modelu w różnym oświetleniu.

 

 

Tu model na mojej standardowej podstawce do zdjęć. Niestety jest tak duży, że prawie się na niej nie mieści:

 

aaa75eb911787b55.jpg

 

 

b9524645a9a1e31d.jpg

 

 

Tu na niebieskim tle:

2e97e0ba02c4370dm.jpg 150a03e9b43fdb6cm.jpg 6e840f72302e774em.jpg 6c39be23a6fe2b14m.jpg

 

79cf8b732d794ed3m.jpg c52f66b7064de9f1m.jpg 8595536b5ece46bcm.jpg 2e0e8baa7bb19cafm.jpg

 

a3108c91ce11952cm.jpg 9804f72c789a9e33m.jpg 9a79aab1b35a05d2m.jpg 416cb02de35b696fm.jpg

 

Pozdrawiam forumowiczów i czekam na opinie/propozycje w temacie DUKW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Podoba mi się cieniowanie i różnicowanie koloru. Naprawdę plastycznie i estetycznie wyszedł. Jedyne co mi się nie podoba, to zbyt metaliczne narzędzia i minimalnie widoczny film kalki. Ale wszystko pozostałe - miodzio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no może przekonam się kiedyś do Italeri (widok wyprasek zawsze mnie odrzuca). bardzo ładny modelik. jak jeszcze zrobisz to o czym zapomniałeś to będzie jeszcze ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolege na forum.

Gratulacje, bardzo efektowne wejscie

Kolejny model, który pokazuje, że 72 to nie druga liga.

 

Andrzej LK, też nie mam specjalnego zaufania do tej firmy.

Ale trzeba przeglądac in boxy to można na coś ciekawego trafić.

Myśle teraz o PUMIE w 1/72?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pomalowałeś te zwinięte sznury na rogach wyglądają bardzo realistycznie

 

Jeśli chodzi o sznury, to malowałem na początku cały model, łącznie ze sznurami farbą Olive Drab (Model Master 4728). Następnie naniosłem kilka warstw dobrze rozrzedzonej farbki Vallejo z serii Game Color - Pale Yellow nr. 72097. Później cieniowałem nieco rozrzedzonym tuszem tejże firmy, był to Game Ink nr. 72092 - Marron Brown, lub Game Ink nr. 72091 - Sepia. (Jeśli robisz to samo w 1/35 to proponuję zastosować w tym momencie metodę głębokiego cieniowania i tu bym użył dodatkowo bardzo rozrzedzonego Game Inka Vallejo w kolorze czarnym nr. 72.094.)

Na końcu delikatna przecierka suchym pędzlem z farbką Model Mastera - Bone nr. 4392.

I to by było wszystko w temacie malowania sznurów.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów przy DUKW w 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.