Skocz do zawartości

Polski HUMVEE znów ostrzelany w Afganistanie !!!


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

To był rutynowy patrol... Plan jak codzień - sprawdzenie kilku wiosek, sytuacji na pobliskich drogach i powrót do bazy. Mimo gorącego dnia wszyscy skupiali sie na swoich zadaniach.

Jeździli na takie patrole już setki razy, ale świadomość poruszania sie po obszarze objętym wojną zawsze zwiekszał poziom adrenaliny...

Jeszcze kilkaset metrów i juz w domu... I nagle... stało się!!! Nie wiadomo kiedy kolumnę zasypał grad pocisków moździeżowych...

"Zająć pozycje!!!" - padł szybki rozkaz dowódcy

9a619c5b9a3f69fc.jpg

 

29213521bbb73532.jpg

 

163b90fd452a97ce.jpg

 

a2572c3f5e02f0a8.jpg

 

39139c6fea169249.jpg

 

cfb885b91fb1a11b.jpg

 

0ca518988cf20022.jpg

Może nie każdy uzna to za prawdziwe modelarstwo, bowiem model to "gotowiec" z Dragon CanDo.

Dostosowałem go tylko do tych używanych przez PKW Afgan wprowadzając ponad 20 przeróbek i modyfikacji. Figurki spolonizowane z zestawu "US Infanterie" Revella.

Tak powstała moja pierwsza dioramka.

Wszystko w skali 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus za to że są to Polacy. Ale lepiej jakbyś samemu skleił model. Jak samemu napisałeś: kolumnę zasypał grad pocisków moździerzowych... dorób jeszcze ze dwa leje po moździerzy na poboczu. Efekt będzie dużo lepszy.

 

Ogólnie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes bardzo przyjemny model jak i podstawka. Interesuje mnie pewnie kwestia, bo tego nie napisałeś, to jest model Hummera 998 czy może M1025??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Tomek a powiedz mi tak przy okazji czy M1025 był (jest) tylko w służbie US Army?? Polska też takie posiada na pokojowych misjach zagranicznych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, trochę zaniedbałem swoją dioramkę z humvee i Was drodzy zainteresowani, ale już się poprawiam.

No fajny Hummerek. Maluśki ale ładny. A co to za "rura" sterczy z tyłu?
To urządzenie zagłuszające fale radiowe
Grzes Interesuje mnie pewnie kwestia, bo tego nie napisałeś, to jest model Hummera 998 czy może M1025??
I tu jest zagadka… Materiały do modelu zbierałem latem 2007r. a wówczas na wyposażeniu mieliśmy tylko najuboższe wersje HMMWV jakie otrzymaliśmy od wuja Sama M1025 A1 i M1026 P1, ale która jest która, a tymbardziej która jest na mojej dioramie, to pojęcia nie mam
Pomijając trochę amerykański wygląd żołnierzy, to bardzo fajnie to wygląda.

A z czego zrobiłeś drut kolczasty na masce?

Tomku, przyjrzyj się naszym żołnierzom w Afganie i powiedz czy gdyby nie flagi na mundurach byłbyś w stanie odróżnic ich od amerykańców?

Drut, banalnie – skręcony cienki drucik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny projekt. Takie dwie rzeczy które się mi rzuciły w oczy "nienaturalne" to droga... coś nie pasuje parę kamyczków po bokach i środku - oni przecież tam jeżdżą po ulicach, co do drogi to ten pomysł z lejem jest dobry. Druga sprawa to że ta płachta z tyłu czerwona wygląda "jak wyprana w perwolu" Taka czyściutka w porównaniu i tak z wypucowanym hamerkiem

 

Osobiście daję 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden błąd. Doskonale sobie zdaję sprawę, że w mojej (pierwszej) dioramce nie ustrzegłem się błędów i niedociągnięć. Starałem sie jednak dość dokładnie zapoznać z dokumentacją realiów misji afgańskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.