Skocz do zawartości

VW Golf III VR6


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

No i przyszedł ten moment, w którym mogę założyć nowy temat w galerii z moim Golfikiem. Dłuuuuuuuuuugo sie do tego zbierałem... albo i jeszcze dłużej. Co by nie mówić model składałem jakiś rok czasu w sumie. Jako, że to mój pierwszy model to i ma sporo baboli Cóż... pierwsze koty za płoty... Największe problemy miałem raczej z malowaniem. Nierówne przejścia między kolorami, jakieś plamki czy paprochy. Ogólnie na model nie miałem założonego konkretnego planu - wszystkie pomysły przychodziły w trakcie prac. Jakie jeszcze problemy z nim miałem to już na pewno wiecie z warsztatu --> viewtopic.php?t=9055&highlight=

 

Teraz czas na fotki :

 

P7274659.jpg

 

P7274657.jpg

 

HPIM0318.jpg

 

HPIM0314.jpg

 

HPIM0312.jpg

 

HPIM0311.jpg

 

HPIM0310.jpg

 

HPIM0309.jpg

 

HPIM0308.jpg

 

HPIM0305.jpg

 

HPIM0304.jpg

 

HPIM0303.jpg

 

Wnętrze :

 

P3077781.jpg

 

A teraz czas na lincz Krytykujcie ile wlezie Wszystkie uwagi wezmę do serca i postaram się zastosować do nich przy kolejnych modelach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfa ogólnie nie cierpię jak nie wiem, twój model też mi się nie podoba no ale do wykonania nie mogę mieć zastrzeżeń. Brakuje mi tylko podkreślenia linii, rejestracji i znaczków w jakimś srebrnym kolorze. jakbyś potrzebował blach to pisz bo niedługo przyjdą do mnie tablice, nie wiem czy nawet imiennych do golfa nie będę przypadkiem miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie sympatyzuje Golfa 3, ale jeśli chodzi o styl jaki obrałeś to mi się podoba

Dobra teraz czas na ocenę:

Na pierwszym od góry zdjęciu wnęka w zderzaku wygląda na krzywą (chyba, że to wina zdjęcia), krawędzie kloszy lamp są troszkę krzywo pomalowane, w tych dwóch mniejszych otworach w przednim zderzaku widać nadlewki, na czwartym zdjęciu od góry kalka/naklejka czerwonego paska odstaje po prawej stronie, nierówno pomalowane uszczelki szyb bocznych, tłumik podejrzanie wygląda i przydałby się "łosz" na kołach itp. Wnętrze mi się podoba tylko jest mało żywe. Przydałby się jakiś drugi kolorek jak na mój gust, a pomysł z kratownicą świetny . Prosiłbym o lepsze zdjęcia silnia (także ze zdjętą "budą") i zdjęcia podwozia.

Ogólnie model mi się podoba mimo kilku błędów, ale jak na pierwszy model jest naprawdę dobrze. Zwłaszcza, że od razu poszedłeś na całość z przeróbkami. Większość błędów jeszcze możesz poprawić. Głowa do góry i powodzenia przy następnych modelach.

Uff... ale się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulfów nie cierpię, ciekawe przróbki, ale szkoda, że nie zapuściłeś linii, listwy też wyglądają dość nieciekawie przy zbliżeniach, razi znaczek Fałweja z tyłu, szkoda, że go nie pomalowałeś.

 

Także nie podoba mi się, ale nie mogę powiedzieć, że to zły model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki Panowie za oceny

Wiadomo są tacy, którym golfiki się podobają, są tacy którym totalnie się nie podobają. Ja to rozumiem bo przecież każdemu ma prawo podobać się co innego

Co do Waszych uwag - wiem, że dałem ciała z malowaniem, że są poszarpane linie w paru miejscach, niedomalowania itp. jednak nie będę już tego poprawiał. Boje się, że wyjdzie mi to tylko na gorsze...

Czerwony pasek już dolega równo, uszczelki na żywo nie wyglądają na poszarpane, uwierzcie mi, nadlewki wydawało mi się, że usunąłem wszystkie, no ale jak widać mi to umknęło :(

Jeśli chodzi o wnękę w przednim zderzaku to raczej wina fotki, ponieważ wszystko było cięte na wymiar. Lini podziału nie przyciemniałem, ponieważ bałem się zbyt mocnego odcieniu, co w efekcie wyglądało by cienko. Znaczek "fałweja" na tylnej klapie jeszcze pomaluję. Nie wiem dlaczego do tej pory tego nie zrobiłem...

Felgi lecą do przemalowania.

 

No i fotki o które prosił kolega Bartek.X

 

HPIM0344.jpg

 

HPIM0345.jpg

 

 

PS. Obiecuję poprawę jeśli chodzi o wykończenie modeli

Dzięki za komentarze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozwolę sobie dorzucić dwa słowa,

Generalnie w modelu jest dość sporo rzeczy do poprawy i nie będę teraz wymieniał wszystkich błędów bo nie o to chodzi. Widać że kolega sporo uwagi poświęcił detalom i drobiazgom co się liczy (parę rzeczy umknęło, ale nie które można uzupełnić). Ważne że kolega zdaje sobie sprawę z tego że się rozwija i ma jeszcze trochę rzeczy do poprawy. Widziałem duuuuużo gorzej wykonane modele i pod nimi całą furę och’ów i ah’ów a tak naprawdę to wstyd by mi było coś takiego pokazywać.

 

Widziałem ten model w rzeczywistości i muszę przyznać że wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach...

 

Przy takich stwierdzeniach byłbym ostrożny. Bo to właśnie dzięki zdjęciom (dobrym zdjęciom) można powiedzieć czy model jest dobrze wykonany. W skali 1/24 większość detali oglądanych gołym okiem jest nie widoczna i dopiero fotki ujawniają wszystkie szczegóły. Ja osobiście specjalnie robię zdjęcia przy dobrym świetle żeby zobaczyć jak dany element wygląda. Co z tego że na oko wszystko będzie wyglądało dobrze a po zrobieniu galerii końcowej wstyd będzie to pokazać komukolwiek na forum.

Bardzo cenię relacje gdzie goście bez pardonu nawalają fotami makro gdzie wszystkie części modelu widać wielkości jak w realu.

Dla przykładu wrzucam do pooglądania link do wątku z budowy Ferrari 599.

Pięknie wykonane wnętrze, polecam!

 

Pozdr.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowa

 

Pozwolę sobie dorzucić dwa słowa

 

Bardzo proszę

 

Kazik dzięki za konstruktywną uwagę

Fakt jest faktem, że w rzeczywistości to wygląda inaczej - lepiej. Z pewnością byłoby więcej wytkniętych baboli jeżeli zdjęcia byłyby lepszej jakości. Cóż, jedynym moim usprawiedliwieniem jest brak doświadczenia w składaniu modeli. Oczywiście mogę w tym modelu jeszcze parę rzeczy poprawić, ale zrobię to kiedy będę czuł się pewniej, że niczego nie zepsuje. Cały czas staram się rozwijać swoje umiejętności i dążyć do wysokiego poziomu jaki reprezentują szanowni koledzy na tym forum

Tymczasem przerwa w modelarstwie na jakiś czas.

 

Dzięki jeszcze raz za komentarze i uwagi

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mogę w tym modelu jeszcze parę rzeczy poprawić, ale zrobię to kiedy będę czuł się pewniej, że niczego nie zepsuje

Ja robię to w ten sposób że poprawiam w miarę od razu albo wcale.

W ten sposób widać po modelach rozwój umiejętności.

W moim pierwszym modelu mógłbym poprawić całe mnóstwo rzeczy ale specjalnie go zostawiłem w takim stanie jak został wykonany. Już teraz jak na niego patrzę to się uśmiecham

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model, to nie ma tragedii, Golfik w miare przyzwoity. Jednak duuzo pracy przed Toba, masz nad czym popracowac. Najwazniejsze, zebys konsekwentnie dazyl do przodu, biorac pod uwage opinie i rady innych modelarzy.

Nawet ja sam, pomimo kilkunastoletniego stazu przy sklejaniu modeli, czerpie pomysly i techniki do moich kolejnych projektow z doswiadczenia innych modelarzy .

Jezeli chcesz ksztalcic swoje umiejetnosci, to to forum jest idealne do tego celu!!!

 

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.