Skocz do zawartości

International 4300 Eagle & Logginng Trailer


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jest w końcu długo wyczekiwana prze zemnie galeria . Model wygląda super, nie kusi Cię aby podczepić naczepę i zrobić mu towar?

 

Dzięki za miłe słowa. Mam dwa zestawy ładunku na niego, jeden to pnie sosnowe, drugi to brzoza ale ta jest teraz na przyczepie zrobionej od podstaw i ciągnie ją Westernstar. Jak będzie jeszcze pogoda to wyciągnę tę sosnę i zrobię aneks do galeri .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Super model.Lubię ciężarówki do drzewa bo mam z nimi styczność.Na pewno robi wrażenie taka masywna konstrukcja . Bo do lasu nie może być byle co. Można by było zapodać jakieś zdjęcie z ładunkiem.Na taki zestaw to pewno wejdzie trochę kubików drzewa. Mi się podoba , ładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Super model.Lubię ciężarówki do drzewa bo mam z nimi styczność.Na pewno robi wrażenie taka masywna konstrukcja . Bo do lasu nie może być byle co. Można by było zapodać jakieś zdjęcie z ładunkiem.Na taki zestaw to pewno wejdzie trochę kubików drzewa. Mi się podoba , ładny model.

 

Właśnie znalazłem drewno. Dzięki za opinie.

v2011111002085074599681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaprezentowales nam ladny, czysto i poprawnie wykonany modelik.

Jednak, jak dla mnie, to ewidentnie brakuje detali na kabinie modelu. Wyglada ona, jakby byla wzieta z jakiejs zabawki ze sklepu dla dzieci. Ewidentnie brakuje uszczelek wokol szyb, linii podzialu. Pewnie znalazloby sie jeszcze kilka rzeczy, ktore tchnely by takiej... prawdziwosci w kabinke Twojego trucka. Mozliwe, ze brudzenie pojazdu daloby ten wlasnie pozadany efekt.

Pozdrowionka!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaprezentowales nam ladny, czysto i poprawnie wykonany modelik.

Jednak, jak dla mnie, to ewidentnie brakuje detali na kabinie modelu. Wyglada ona, jakby byla wzieta z jakiejs zabawki ze sklepu dla dzieci. Ewidentnie brakuje uszczelek wokol szyb, linii podzialu. Pewnie znalazloby sie jeszcze kilka rzeczy, ktore tchnely by takiej... prawdziwosci w kabinke Twojego trucka. Mozliwe, ze brudzenie pojazdu daloby ten wlasnie porzadany efekt.

Pozdrowionka!!!

Zgadzam się z Tobą ale nie lubię ufajdanych brudem pojazdów. Co do uszczelek hmmmm to jest dla problem. Bo kiedy mam już kastę po obróbce lakierniczej to malowanie uszczelek jest ryzykiem . Próbowałem to robić przed kompleksowym malowaniem ale po usunięciu taśmy -mimo osłabienia wcześniej jej warstwy klejącej - taśma potrafiła "zabrać" mi jakiś fragment gotowej uszczelki. Poszukuję takiego pisaka z Tamiyi ale jakoś nie mogę go nigdzie znależć. Zastanawiam się nad uszczelkami gumowymi . Dziękuję za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego moze sprobuj mojego sposobu malowania na gotowej kascie.

 

Ja to robie tak, ze naklejam pojedyncze paseczki tasmy lakierniczej z Tamiyi na dany fragment uszczelki szyby, nastepnie maluje pedzelkiem cienka warstwe farbki Humbrola (czarny polmat) , pomalowane miejsce ogrzewam delikatnie suszarka do wlosow (ostroznie, zeby nie uszkodzic kasty goracym powietrzem!!!; najlepiej przesuwac urzadzenie w lewo i prawo) przez ok.20 sekund. Kiedy farba jest juz wizualnie podsuszona (zobaczysz roznice przed i po podsuszeniu), wtedy powoli, ale zdecydowanie odklejam tasme. Nalezy to robic w taki sposob, aby ciagnieta tasma miala maly kat nachylenia do powierzchni modelu i zeby odklejac tasme w strone pomalowanego elementu. Wtedy farba na uszczelce nie powinna sie strzepic.

Sprobuj na jakims kawalku plastiku jak ma ta operacje wygladac. Jak narazie w/w technika sprawdza mi sie dosc dobrze.

 

Ewentualnie mozesz pomalowac uszczelki merkerem niezmywalnym a potem powolutku i delikatnie pomalowac te miejsca farbka przy uzyciu cieniutkiego pedzelka. Efekt doskonaly, tylko wprawna reke musisz miec.

 

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam spróbować pomalować uszczelki farbka Pactra numer A46 Black Matt. Ja zawsze maluje pędzelkiem 000 i zawsze pod renką mam ręcznik papierowy na wypadek gdyby gdzieś kapło mi farbki. A pactry mają to do siebie, że są akrylami i jeśli kapną tam gdzie nie trzeba to można to wytrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666, pisalem Ci juz wczesniej - model przepiekny. Fakt, brakuje w nim takich szczegolow jak uszczelki wokol szyb. Z tymi "pisakami" to nie wychodzi tak do konca realnie - wiekszosc markerow czy pisakow pozostawia taki fioletowy odcien co za ladnie nie wyglada szczegolnie pod swiatlo. Po dlugim poszukiwaniu w koncu trafilem na taki marker, ktory daje ladny czarny satynowy kolor. Staedtler produkuje takie markery i mysle, ze latwiej jest poprowadzic linie prosta czyms takim, niz pedzelkiem. Wiadomo, farbka bylaby lepsza, szczegolnie pod wzgledem wlasciwego koloru, ale problem w tym, ze w Twojej kabinie masz juz szyby, jak Ci skapnie troche tej farbki na szybe to wytarcie plamy moze sie skonczyc wepchnieciem szyby do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666, pisalem Ci juz wczesniej - model przepiekny. Fakt, brakuje w nim takich szczegolow jak uszczelki wokol szyb. Z tymi "pisakami" to nie wychodzi tak do konca realnie - wiekszosc markerow czy pisakow pozostawia taki fioletowy odcien co za ladnie nie wyglada szczegolnie pod swiatlo. Po dlugim poszukiwaniu w koncu trafilem na taki marker, ktory daje ladny czarny satynowy kolor. Staedtler produkuje takie markery i mysle, ze latwiej jest poprowadzic linie prosta czyms takim, niz pedzelkiem. Wiadomo, farbka bylaby lepsza, szczegolnie pod wzgledem wlasciwego koloru, ale problem w tym, ze w Twojej kabinie masz juz szyby, jak Ci skapnie troche tej farbki na szybe to wytarcie plamy moze sie skonczyc wepchnieciem szyby do srodka.

Dzięki Tomku . Kolejny model powinien już mieć uszczelki. Poszukam tego pisaka. Pumper który trafi do galerii też nie posiada uszczelek , ale tak jak napisałem postaram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale tak jak napisałem postaram się

No i wlasnie o to chodzi!! Brawo!!!

Zycze powodzenia.

 

Pozdrawiam.

 

p.s.

Odnosnie mojego sposobu na malowanie uszczelek, piszac "gotowa kasta" mialem na mysli kaste po lakierowaniu i polerowaniu, przed wklejeniem szyb i reszty ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale tak jak napisałem postaram się

No i wlasnie o to chodzi!! Brawo!!!

Zycze powodzenia.

 

Pozdrawiam.

 

p.s.

Odnosnie mojego sposobu na malowanie uszczelek, piszac "gotowa kasta" mialem na mysli kaste po lakierowaniu i polerowaniu, przed wklejeniem szyb i reszty ustrojstwa.

Tak też to zrozumiałem. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Chwilkę mnie nie było na forum. Wstawił Pan zdjęcia z ładunkiem i teraz wygląda SUPER. Prawdziwy KLAMOT w teren leśny. Fajny model.

Serdeczne dzięki za miłą opinię. Ale mam jedno malutkie zastrzeżenie--- modelarze są jedną ,wielką rodziną i nie widzę tu miejsca na tytularizm. Krótko mówiąc -- wystarczy zwyczajnie Marku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Obserwowałem warsztat, projekt jak i wykonanie podoba mi się bardzo lecz gdybyś dodał trochę pigmentu w rowki bieżnika byłoby jeszcze lepiej. Po prostu jest zbyt czysty i na razie wygląda jak dobrze wykonana zabawka.

 

Co do fotek dość słabe, na przyszłość czarne lub białe tło i fotki cykane przy sztucznym świetle, dwie lampy po 150w żarówki, powinno styknąć.

 

Oby tak dalej, pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.