Skocz do zawartości

Suzuki RGV T / Honda RGV T


Wojciechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przedstawiam wam motocykle które skleiłem jakiś czas temu. Modele może nie są wykonane najlepiej, ale ja jestem w miare zadowolony bo ładnie prezentują się na pułce za szybą

 

Honda:

765c22cfc14648f7med.jpg

1b1ef5a609405710med.jpg

78407ab8fc200bf6med.jpg

 

Suzuki:

59473c62814ad42emed.jpg

10d1f390f17fa5eamed.jpg

b9a84fe8f6485c26med.jpg

a2e50b854e1e5490med.jpg

069cb64f670a31fcmed.jpg

 

Następny model jaki bym chciał złożyć to Suzuki Gsx-R 600 2002r, ale niestety nie ma takiego w sprzedaży, chyba że wie ktoś gdzie można taki dostać to proszę o pomoc

Pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobują mi się Na pewno można byłoby coś w nich poprawić, ale nie jest źle. Szkoda tylko, że te modele mają tak słabo odwzorowane tarcze i napęd...

 

Powiedz mi, duży masz staż w modelarstwie? I czy malowałeś aero czy sprejami? Czy miałeś też problemy z kalkomaniami? Zamierzam w niedalekiej przyszłości coś zrobić relatywnie "niedrogiego" na spróbowanie. I zastanawiam się czy to będzie już "czas"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja ogólnie mało bawie się w modelarstwie bo nie mam na to za wiele czasu, wczesniej skleiłem 3 ciężarówki które malowałem sprayami, a motocykle malowałem już aero i w sumie na nich się uczyłem. Także na swoim koncie mam sklejonych 5 modeli, a co do kalkomani to ta które jest na Suzuki nakładałem tylko przy pomocy wody, natomiast ta która jest na Hondzie posłużyłem się już płynem zmiękczającym "Wamod"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne motorki , dla mnie mało obiektywnego osobnika zdecydowanie bardziej podoba się Honda , malowanie ach jeszcze ,gdy Valetnino Śmigał .Kolego możesz mi powiedzieć ,z którego sezonu jest Honda ? Dekalotes jeżeli kupisz motorek od Tamyii niezbędny będzie płyn do kalek , ja teraz kleje R1 w 1:12 i skopałem kalki wyświetlacza , Italeri ma natomiast kalki ma bardzo fajne i stosunkowo "twarde" dzięki czemu bezproblemowo nakłada się przy pomocy wody ,jeżeli jednak chodzi o jakość modeli Tamyia w temacie motocykli ,jest chyba najlepsza a od Italeri na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ilę się nie mylę to z sezonu '03. Na pierwszy motocykl planuję YZR500 taki jak tu http://www.tamiya.com/english/products/14088factory/factory.htm ze względu na łatwe malowanie, niezbyt duża ilość kolorów i nie wielką ilość kalek, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Honda to nie NSR i tym bardziej nie dwusuw ,tylko czterosuwowa V-ka stąd nazwa HONDA RC211V. Z resztą ze sportów robią tylko starą R1 , Duca 916 i ZX-9 :(.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje , nie przyglądałem się , nie wiem skąd naszło mnie , że oba motorki są z tej samej klasy Patrzyłem na tytuł wątku .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na model odpowiednia cywilnego ,tego modelu czyli 954 Fireblade

 

 

O ile w tym zdaniu miało być 'odpowiednika', jak się domyślam, to bardzo prosiłbym o rozwinięcie tezy. Przyznaję, że mnie wydaje się ona dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greatgonzo masz rację wydaje się dziwna bo honda rc211v nie ma nic wspólnego z firebladem w którym jest rzedowka a nie V. A swoją droga fakt, szkoda że nie wypuszczają więcej cywili tylko same torowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC211v to V`ka o pojemności 800cm3 954 to rzędówka o pojemności 954cm3. Wspólnego tyle co piernik ma z wiatrakiem Z Cywilnych Hond to jedynie CBR 1100XX Blackbird i strasznie trudno dostępna i nie najlepsza jakościowo - ale bardzo chciałbym dostać w swoje ręce - policyjna wersja VFR 800 od Fujimi. To wszystko z tych "bardziej" współczesnych, można byłoby też wymienić VFR750R, VF750F i VT250, ale to już nie ta epoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem to wszystko ,sorry ale ,źle napisałem, miałem na myśli seryjny model z roku 2003 ;-/. Faktycznie ciekawa teza wyszła .

Edit

dekalotes:

"Zwracam honor, nie wiem skąd mi się wzieło to 800 "

Bo od sezonu 2007 do sezonu 2011 były 800-tki ,ale w nadchodzącym wielki powrót litrów

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za Ot,ale taka ciekawostka mi się przypomniała http://www.hobbyeasy.com/en/data/xms1kyxjp2jzmaf7qspf.html?t=1324470928,dla mnie w 1:1 to jest przebrzydły motocykl i jest lekkim nie porozumieniem ,ale w 1:12 chętnie bym przygarnął ,no i w końcu coś świeżego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.