Skocz do zawartości

Toyota Land Cruiser VX 80, tamiya 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na toyotkę. Modyfikacje znacie z warsztatu więc szybko tylko podsumuję: sporo dodałem w silniku, trochę mniej we wnętrzu, bardzo mało w zawieszeniu. Aha, dodałem belkę z hakiem, żeby było gdzie podpiąć przyczepę. Brudzenie wyszło "tak o", ale w tłumie ujdzie. Chciałem mieć jeden taki model pośród tych czystych, tym bardziej, że stanowi tandem z lawetą, również mocno używaną. Największy babol ,bez wątpienia, to różnica kolorów na tylnym błotniku z prawej strony. Cóż, historia również udokumentowana w warsztacie. Sam model polecam każdemu kto ma ochotę na wysokiej jakości 4x4. Świetne wykonanie, działające zawieszenie, spasowanie, itp. Maska trochę denerwuje bo jest oryginalnie przeźroczysta i ma ukazywać (baaardzo mocno) uproszczony motor. Jak wiecie u mnie jest otwarta na stałe.

 

104_5281.jpg

 

104_5289.jpg

 

104_5294.jpg

 

104_5280.jpg

 

104_5297.jpg

 

104_5300.jpg

 

104_5305.jpg

 

104_5271.jpg

 

104_5313.jpg

 

104_5315.jpg

 

104_5328.jpg

 

104_5325.jpg

 

104_5326.jpg

 

104_5327.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie klasa stary!!! Super ci wyszedł szczególnie silnik ale cała reszta (np brudzenie) też ekstra się prezentuje. A jeśli chodzi o blotnik to moim zdaniem dodaje tylko nutke realizmu i ciekawej historii - po prostu był bity haha

Czekam na Twój kolejny projekt - co to będzie, jeśli mogę spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna laweta, śledziłem warsztat od początku do końca. Gratuluje wspaniałego efektu! Toyota również bardzo dobrze wykonana, zgadzam się z kolega powyżej, że ten błotnik dodaje tylko smaczku Mam tylko jedno pytanie, czy w okół szyberdachu nie powinno być żadnej uszczelki? Czy obramowanie jego nie powinno być pomalowane?

 

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje dwóch świetnych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

 

Czekam na Twój kolejny projekt - co to będzie, jeśli mogę spytać?

 

Kontynuuję napoczęte jakiś czas temu lambo countach. Póki co, jestem na etapie pasowania karoserii i wybierania kolorów -dam więcej w warsztacie już niedługo.

 

Mam tylko jedno pytanie, czy w okół szyberdachu nie powinno być żadnej uszczelki? Czy obramowanie jego nie powinno być pomalowane?

 

Masz rację - szyber powinien mieć albo ramkę, albo w ogóle, powinien być ciemny - przeźroczysty (jest czarny clear?:)). W sumie nie sprawdziłem tego szczegółu, ale bardzo łatwo zamaskować to miejsce i na pewno poprawię ten element przy nadarzającej się okazji.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciemny - przeźroczysty (jest czarny clear?:))

 

Najlepszy bedzie chyba X-19 smoke (tamiya) a jak wolisz lakiery to chyba alclad tez robi cos podobnego.

 

P.S. Ponownie wybrales fajny temat na kolejny model Czekam na warsztat - moze mnie zmotywuje do zaczecia jednego z moich 3 countachow 1:12

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota bardzo dobrze prezentowała się już w warsztacie, a w galerii jest idealna, brudzenie jej wyszło na dobre w końcu to terenówka musi być brudna Dobrze, że maska jest na stale otarta widać pięknie zrobiony silnik i ładnie ubrudzony. Tylko czekać na kolejny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego Martini powiem szczerze, że czekałem na galerię tego modelu, bo jest on swego rodzaju nową jakością modeli samochodów cywilnych. Co prawda pojawiały się już modele zużytych ciężarówek, ale modele brudnych ulicznych osobówek to nadal prawdziwa rzadkość. Pokazałeś, że można taki model ciekawie wykonać i zaprezentować. To czy cywil ma być czysty czy niekoniecznie jest kwestią gustu. Pewnym jednak jest to, że zobaczyć taki model "użytkowanego" samochodu to nie lada gratka.

 

Model wykonany jest całkiem fajnie i schludnie. Bardzo podoba mi się kolor, który wybrałeś i ogólna wykończeniówka. Mniej natomiast podoba mi się spasowanie przednich reflektorów (chodzi chyba o ich ramkę).

 

Ogólnie model na szkolne 5 z malutkim minusem.

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mniej natomiast podoba mi się spasowanie przednich reflektorów (chodzi chyba o ich ramkę).

 

Ogólnie model na szkolne 5 z malutkim minusem.

 

Kornik

 

Reflektory rzeczywiście odstają - chyba najbardziej od strony kierowcy. Wydaje mi się, że to moja wina bo chcąc obniżyć pas przedni (żeby maska lepiej się domykała) mogłem krzywo zeszlifować podstawę atrapy chłodnicy. Poza tym, miałem podkleić ją z tyłu taśmą, żeby zniwelować prześwity i nie zrobiłem tego. Trzeba się ciągle pilnować i Countach od fujimi na pewno da mi w palnik pod tym kątem:D

 

Hak nie jest zakończony kulką, więc nie odłączaj od niego lawety. Nie zapomnij też o pasach do mocowania Alfy. Te zawiasy pod maską wyglądają rewelacyjnie. Twoje modele są coraz lepsze i ciekawsze, super.

 

Z hakiem racja, jest ostro zakończony, żeby pasował do otworu wywierconego w dyszlu lawety. Nie ma obaw, tylko LC ma kwalifikację, żeby ciągać żelastwo, więc to będzie taka para aż po grób:D

 

Fajnie, że podobają Ci się zawiasy. Chyba był to lepszy wybór niż pozostawienie tych tandetnych - ruchomych. Jakbym się mocniej postarał na etapie pasowania to mogłyby wyglądać dobrze i działać, ale...

 

Podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już raczej zostało powiedziane, to ja tam nic mądrego nie napiszę Powiem tyle, jest super świetnie, jedyne co minie nie pasuje to te przednie reflektory, są jakieś takie... takie... bardzo odstające od reszty, trochę białe i ogólnie czegoś im brakuje ale i tak samochód świetny

Kiedy będą zdjęcia całego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu trochę mniej czasu miałem a ty już 2 galerie zrobiłeś nieładnie. Co tu pisać, model piękny. Ciekawe brudzenie, chociaż komorę silnika mógłbyś trochę bardziej ufaflunić. Gratuluję modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... jedyne co minie nie pasuje to te przednie reflektory, są jakieś takie... takie... bardzo odstające od reszty...

Kiedy będą zdjęcia całego zestawu

 

No właśnie. Oprócz kiepskiego spasowania dochodzi nienajlepsze wykonanie. Patrząc na te światła też mam wrażenie, że trzeba popracować nad techniką "urealniania" kloszy, szkieł i innych. Wychodzi na to, że pryśnięcie sreberkiem to za mało.

 

Co do zdjęć zestawu to są te co zapodałem wyżej;/ Trochę lipne - niedługo będzie więcej czasu, może wyciągnę coś w plener - w końcu. Póki co wszystko zachomikowane w pudełkach. Ostatnio również po butach:D

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszedł bardzo fajnie.

Jest chyba nawet ciekawszy niż gdyby był na błysk bez tej wpadki na błotniku.

Podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.