Skocz do zawartości

ferrari 328 GTS, hasegawa 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Skończone. Poziom zadowolenia z wykonania dodatni, ale bez przesady. Babole, które widzę to

 

- nie do końca usunięta skórka z tylnych błotników (przy łączeniu z klapą)

- mechanizm otwierania klapy działa, ale krople potu spływają po czole kiedy to się odbywa;]

- francuskie blachy ;/ Wziąłem bo były "najzgrabniejsze rozmiarem" i kolorkiem.

- kilka innych "artefaktów"

- wycieraczki z aber - wg mnie lepsze niż zestawowe gigantusy, ale na pewno nie do końca takie jak mają być.

 

Ogólnie, nie żałuję poświęconego czasu. Cytryna zajmuje miejsce wśród innych klasyków a ja biorę się za 300zx turbo łobuza;]

 

100_6013-Kopia.jpg

 

100_6012-Kopia.jpg

 

100_6011-Kopia.jpg

 

100_6014-Kopia.jpg

 

100_6018-Kopia.jpg

 

100_6019-Kopia.jpg

 

100_6021-Kopia.jpg

 

wwqwqwqw.jpg

 

100_5995-Kopia.jpg

 

100_5999-Kopia.jpg

 

100_6006-Kopia.jpg

 

100_6003-Kopia.jpg

 

100_6028.jpg

 

100_6024.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Zamki w drzwiach rzeczywiście nie istnieją. Na etapie przygotowywania nadwozia przewierciłem je na wylot i miało "coś" tam w środek wskoczyć. Co do klamek to mi o nich przypomniałeś. Rzeczywiście nie ma ich, gdyż zeszlifowałem je przed podkładem, żeby nie malować z nadwoziem tylko dołożyć potem. Wyleciało mi z głowy, ale, na szczęście, poprawić te babole będzie bardzo prosto.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szybko montuj klamki bo z tymi dziurami jakoś dziwnie tak wygląda, po za tym model bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Zamki zrobię z malutkich kawałków plastikowej nitki, przygniecionej gorącym ostrzem - powinna się spłaszczyć w ładny okrąg. Ewentualnie przykleję kawałek puszki na czubku wykałaczki i zeszlifuje kręcąc. Też powinno fajnie wyjść.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blach (rejstracji) to ja sobie robie sam polskie, takie tam chce.

Moze nie sa idealne, bo to nie kalki, tylko sa z papieru, ale dla mnie OK.

Wystarczy pobrac z neta czcionke i w wordzie odpowiednia wielkosc liter drukujesz wycinasz skalpelem, przyklejasz na to bezbarwny i nie ma prawa byc zle.

Tu bym zamontowal zolte tablice zabytkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz świetne modele, a co mnie zadziwia - każdy kolejny model jest lepszy od poprzedniego. Nie wiem, co złego maiło by być we francuskich blachach, oczami wyobraźni widzę przemykającego jakąś krętą nadmorską drogą we Francji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx za opinie.

 

Rzeczywiście, chyba niepotrzebnie marudziłem o te blachy. Grunt, że nieźle wyglądają.

 

Co do blach (rejstracji) to ja sobie robie sam polskie, takie tam chce.

 

Dobry pomysł. Mam już nawet przygotowany projekt do wysłania i wydrukowania jako dekal (kilkadziesiąt tablic, w tym kwadraty, ale zawsze brakuje czasu albo kasy, albo jednego i drugiego;]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz świetne modele, a co mnie zadziwia - każdy kolejny model jest lepszy od poprzedniego.

To chyba nic dziwnego, facet się rozwija!

Trening czyni mistrza, inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.