Skocz do zawartości

Corvette C2 1/25 Revell


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do galerii trafił kolejny model - corvette c2 ze stajni Revell'a 1/25. Modelik to "snap kit" - nie wymagał użycia kleju.

Modelik dostałe jako "wypełniacz pustej przestrzeni paczki", a że darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby

Model potraktowałem jako relaksacyjny :P

Jakość nie najgorsza, zaskakująca jest precyzja detali we wnętrzu ( na + ). Model robiony prawie prosto z pudełka.

Jedyne zmiany to zmycie, dopasowanie, doszlifowanie i pomalowanie chromów, pomalowanie grafiki na karoserii - płomienie i sportowe pasy - oraz gałka zmiany biegów we wnętrzu + przerobione fotele i dwu kolorowe malowanie. Z czasem dojdą pasy ( nie mam odpowiednich do tych czasów zapięć pasów ). Wszystkie loga (flagi) są malowane z pędzla i zalewane sidoluxem dla uzyskania "szkiełka/szklistej powłoki".

Zmieniłem także przednie kierunki, dodając i malując szkiełka.

 

Model miał być jak odnowiony klasyk, z zachowany pewnymi elementami dla sentymentu - dlatego też nie wszystko jest idealne np poprzecierane chromy filcem.

Tyle z pisania, teraz zdjęcia:

 

IMG_7768.jpg

IMG_7767.jpg

IMG_7766.jpg

IMG_7770.jpg

IMG_7769.jpg

 

IMG_7757.jpg

IMG_7756.jpg

IMG_7755.jpg

IMG_7753.jpg

IMG_7752.jpg

IMG_7751.jpg

IMG_7750.jpg

IMG_7749.jpg

IMG_7748.jpg

IMG_7747.jpg

 

I parę zdjęć detali:

 

IMG_7758.jpg

IMG_7759.jpg

IMG_7760.jpg

IMG_7763.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się najbardziej podoba kierownica, mógł byś powiedzieć jak takie coś zrobiłeś bo ma parę samochodów z taką piękną drewnianą kierownicą, ale nie wiedziałem jak zrobić takie fajne dwukolorowe drewno i żeby jeszcze tak ładnie wyglądało

Mnie osobiście też nie pasuje do klasyka srebrny metalik, ale jednak z drugiej strony ma w sobie coś ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie grubość ziarna robi z niego bardzo ciekawy model - a kierownica - palce lizać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - dziękuje za opinie ;)

 

Drewno na kierownicy, robione starą metodą. Maluje element na brązowy kolorek ( im jaśniejszy brąz tym jaśniejsze drewno wyjdzie ). Następnie cienkim pędzelkiem, czarną farbą maluję słoje. Na to kładę dwie warstwy pomarańczu transparentnego ( u mnie to jest mieszanka trans. pomarańczu i trans. czerwieni Vallejo ). Na koniec wszystko pokrywam sidoluxem i delikatnie poleruje filcem.

 

Ziarno metalika nie rzuca się w oczy w świetle dziennym, jedynie w pełnym słońcu, lub tak tak tu - w oświetleniu sztucznym

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super tylko co mnie kuje w oczy to ta gałka na dźwigni zmiany biegów. 8 to czarna bila nie biała nie dało się tego przerobić jakoś ? (patrząc na wykonanie na pewno byś sobie z tym poradził.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byku a wszystko musi być takie jak w rzeczywistości

Idąc tym tropem myślenia jaki reprezentujesz, metalic nie miał by racji bytu, a to z kolei wpłynęło by na płomienie - a właściwie, na ich brak.

Trochę luzu, a mniej spinania się o detale niezgodne z rzeczywistością - jak pisałem to jest model relaksacyjny

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Gratulacje. Świetna robota.

Mnie całość wyśmienitego efektu psują płomienie. Sorki ale mam na tym punkcie skrzywienie. Trochę w życiu pomalowałem kasków, baków, błotników i widzę podstawowe błędy.

Ale się nie czepiam. Reszta super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trojan - dopiero zobaczyłem że napisałeś. Nie Ty jeden namalowałeś w życiu trochę płomieni - sa one tak specjalnie namalowane. To hybryda true flame z klasycznymi płomieniami "szczypce raka" dodatkowo w kolorystycznym negatywie

Także tak miało być - inaczej niż normalnie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.