Skocz do zawartości

* Scania 143M + Przyczepa (Zestaw do przewozu złomu)


Wojtek Tul

Rekomendowane odpowiedzi

A oto i Scania 143m + Przyczepa, zestaw został sklejony tego roku 2007r. model zaczołem w marcu, a skończyłem go dopiero koniec czerwca, tego roku. A oto i fotki modelu życzę miłego oglądania i czekam na wasze opinię :

 

6dc11c41799dee0bm.jpg 80752648f49f9a77m.jpg 6b10588af10b239am.jpg

 

fda3b0c26ae63a63m.jpg 9ebf30d9dddb6dc9m.jpg 6df7412ca5bc7accm.jpg

 

7828bb1c51eee3c3m.jpg 2c1777a29afcee5dm.jpg 7c6685d14fd48cb6m.jpg

 

e3ec0b14c0e48580m.jpg 3e7efd95e698fa7cm.jpg fb1e4fd90bf0ef0am.jpg

 

dc6718b9bc5e3214m.jpg f057eb2f2afc35a6m.jpg 65059ab44aefc21dm.jpg

 

595e95a886f28d61m.jpg 149db7ae129c7cd7m.jpg 7792016deaca6fcam.jpg

 

d61b1cb7854cac9bm.jpg 39fe43b7ea3d3f83m.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co muszą być, ja robiłem po swojemu, wanny do przewozu złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie porobiłes drzwi w kontenerach?.

 

Kozi w sumie ma racje. W rzeczywistości takiego pojemnika na złom nie byłoby jak opróżnić, chyba że przy pomocy ciężkiego dźwigu.

 

Ale abstra:bip:ąc od tematu, model bardzo fajny, wykonany bardzo czysto. Wogóle podoba mi się pomysł Oby tak dalej Wojtuś

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Projekt zapowiadał się pysznie i fajnie, że udało Ci się go ukończyć.

Szkoda, że nie popracowałeś nad szczegółami i nie poprawiłeś błędów, które Ci podpowiadaliśmy jeszcze na etapie budowy.

 

Model wg. mnie aż za brudny, do tego brudziłeś go chyba palcami, bo widać odciski.

 

Spodnie kierowcy to chyba lateks ... a nie jeans (świeci się jak diabli).

 

Długo zastanawiałem się co oznacza "ANETS" na prawych drzwiach ... no jasne przecież to "STENA" od tyłu - dlaczego, po co?? Jeżeli robisz wóz firmy zajmującej się wywozem złomu, może warto popracować nad jej logo - Twoje nie ma nic wspólnego z firmą Stena (http://www.stenametall.com/Polish/).

 

Przewody do przyczepy wiszą sobie radośnie pod dyszlem ... nie powinny raczej być do niego podpięte?

 

Znaki na fartuchu przyczepy - powinny być na odwrót (znak zakazu po prawej jak już coś, a nie po lewej i co ma wg. Ciebie oznaczać znak ruchu okrężnego po prawej [żeby wyprzedzać ciężarówkę "do okoła]?).

 

Tablice wyróżniające - błędnie zamontowane.

 

Odstające błotniki przyczepy (koła za głęboko).

 

Nieotwierane kontenery - dziwne. Do tego czy mógłbyś wyjaśnić jak w Twoim modelu działa system ściągania i ładowania kontenera? Na zaprezentowanych zdjęciach ramię (z hakiem) systemu spoczywa sobie ładnie na na dole, a kontener jest podniesiony. Ramię powinno chyba być zaczepione o ramę na której spoczywa kontener.

 

Szkoda (podobnie jak w przypadku Twojego Wrecker'a), że umieszczasz tylko "fotki" pootwieranego modelu. Chętnie zobaczyłbym Twój model gotowy do jazdy.

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Projekt zapowiadał się pysznie i fajnie, że udało Ci się go ukończyć.

Szkoda, że nie popracowałeś nad szczegółami i nie poprawiłeś błędów, które Ci podpowiadaliśmy jeszcze na etapie budowy.

 

Model wg. mnie aż za brudny, do tego brudziłeś go chyba palcami, bo widać odciski.

 

Spodnie kierowcy to chyba lateks ... a nie jeans (świeci się jak diabli).

 

Długo zastanawiałem się co oznacza "ANETS" na prawych drzwiach ... no jasne przecież to "STENA" od tyłu - dlaczego, po co?? Jeżeli robisz wóz firmy zajmującej się wywozem złomu, może warto popracować nad jej logo - Twoje nie ma nic wspólnego z firmą Stena (http://www.stenametall.com/Polish/).

 

Przewody do przyczepy wiszą sobie radośnie pod dyszlem ... nie powinny raczej być do niego podpięte?

 

Znaki na fartuchu przyczepy - powinny być na odwrót (znak zakazu po prawej jak już coś, a nie po lewej i co ma wg. Ciebie oznaczać znak ruchu okrężnego po prawej [żeby wyprzedzać ciężarówkę "do okoła]?).

 

Tablice wyróżniające - błędnie zamontowane.

 

Odstające błotniki przyczepy (koła za głęboko).

 

Nieotwierane kontenery - dziwne. Do tego czy mógłbyś wyjaśnić jak w Twoim modelu działa system ściągania i ładowania kontenera? Na zaprezentowanych zdjęciach ramię (z hakiem) systemu spoczywa sobie ładnie na na dole, a kontener jest podniesiony. Ramię powinno chyba być zaczepione o ramę na której spoczywa kontener.

 

Szkoda (podobnie jak w przypadku Twojego Wrecker'a), że umieszczasz tylko "fotki" pootwieranego modelu. Chętnie zobaczyłbym Twój model gotowy do jazdy.

 

pozdrawiam,

k.

 

Coś jeszce chcesz dodać, ja jestem ciekaw czy byś, sobie lepiej poradził z czymś takim, bo myślę że nie. Gadać to, każdy potrafi i to nie jest kłótnia, ani ostrzeżenie, tylko wydaje mi się, że zadużo wymagasz odemnie, jak zrobisz swój to pogadamy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Coś jeszce chcesz dodać, ja jestem ciekaw czy byś, sobie lepiej poradził z czymś takim, bo myślę że nie. Gadać to, każdy potrafi i to nie jest klutnia, ani ostrzeżenie, tylko wydaje mi się, że zadużo wymagasz odemnie, jak zrobisz swój to pogadamy.

 

Jakoś mnie nie dziwi, że zamiast wysilić się na wyjaśnienie lub opis czegokolwiek wolisz powiedzieć coś co nie ma nic wspólnego z tematem.

Na marginesie:

... klutnia...

 

Nie ma w języku polskim takiego słowa. Jest: "kłótnia".

 

Mhm ... wydaje mi się, że napisałem dosyć i nie mam na razie nic do dodania, ale popraw mnie z łaski swojej.

 

Pisząc:

 

A oto i Scania 143m + Przyczepa, zestaw został sklejony tego roku 2007r. model zaczołem w marcu, a skończyłem go dopiero koniec czerwca, tego roku. A oto i fotki modelu życzę miłego oglądania i czekam na wasze opinię :

 

prosiłeś o opinie czy tylko była to taka kokieteria i prośba o pochwalenie?

 

Chłopie, bez sensu postępujesz. Nie ma sensu Twoje myślenie, czy poradziłbym sobie lepiej czy gorzej. Poprosiłeś o opinie i co ... zamiast się do uwag ustosunkować (wiele razy wskazywano Ci błędy podczas budowy - wtedy był czas na korekty) co robisz ?? Odbijasz piłeczkę i mówisz, że ja bym tak tego nie zrobił. I wiesz co, masz rację. Tak jak Ty tego bym nie zrobił, bo pomyślałbym 3 razy, czy to co robię jest modelem czegoś rzeczywistego, a nie wytworem fantazji. Jeśli robisz mechanizm ściągania i ładowania kontenera to nie uważasz, że rażącym błędem jest prezentowanie go w taki sposób jak Ty to zrobiłeś?

 

Nie uważam, że wymagam za dużo. Wymagam jedynie aby model prezentował rzeczywistość, by był po prostu obrazem rzeczywistości, a przez takie kwiatki, jakie wstawiasz do swoich modeli, robią się z tego zabawki. Przykro mi, że moje rozumienie modelarstwa redukcyjnego jest inne niż Twoje.

 

Na marginesie ... nie uważam, ze kiedyś "pogadamy" ... bo chyba nie potrafisz rozmawiać.

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ten zaś swoje...... Chłopie nic, już lepiej nie mów.

I nie rozpisuj się tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A Ten zaś swoje...... Chłopie nic, już lepiej nie mów.

I nie rozpisuj się tyle

 

Prosisz o opinie, dostajesz ją i co? Za długa opinia, czy po prostu nie potrafisz przyjąć słów krytyki (uzasadnionej w mojej opinii)? A może czegoś nie rozumiesz w tym co napisałem?

 

A na marginesie Twoje słowa dalej obowiązują?

 

... i to nie jest kłótnia, ani ostrzeżenie ...

 

Bo jak na razie to wygląda, że chcesz iść na noże, a chyba nie o to chodzi.

 

Jeśli masz merytoryczne uwagi do tego co napisałem na temat Twojego modelu, to słucham. Jeśli chcesz robić zadymę ... to nie ze mną.

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra koniec OT zgoda juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wymagania, ale o reakcję na krytykę (moim zdaniem trafną krytykę).

I nie rozpisuj się tyle
Tylko brakuje: "bo nie chce mi się czytać".

Jak dla mnie, to model jest zbyt poobdzierany i utytłany nie tam gdzie powinien. A tak to prezentuje się nieźle, robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zgoda już między nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Wojtek.. model mi się bardzo podoba.. no ale..

1. Czemu nie pomalowałeś piast w kołach

2. Jak dla mnie te chlapacze w przyczepie na kołach skrętnych powinny byc (wg mnie) z tyłu a nie z przodu.. jeszcze na żadnej przyczepie nie widziałem chlapaczy przed kołem..!!!... Jeśli są z przodu to podczas jazdy będą ocierały się o koło.. Nieprawdaż..

3. Ztyłu kabiny nie zaszpachlowałeś łączenia blach..

4. Faktycznie nie widziałem jeszcze kontenerów bez drzwi..

 

No ale pozatym jest nieźle.. i należy sie Tobie za to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw godny uwagi. Jestem pełen podziwu, że w tak młodym wieku bierzesz się za tak ambitne projekty. Wróżę ci bogatą przyszłość w dziedzinie modelarstwa jak tak dalej będziesz się rozwijał...

No, ale dość słodzenia. Trochę jednak moi przedmówcy mają rację Muszisz unormować ilość "bajerów" względem rzeczywistości i stawiać raczej na to co modelowi rzeczywiście jest potrzebne a co nie. I to tyle. Poziom jaki prezentujesz jest naprawdę wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara poczciwa skakanka Samochod z dusza Widze ze lakier na Twoim modelu jest przybrudzony co dodaje mu realnosci.Jestem poczatkujacy wiec powiem tylko co mi sie podoba a co nie.Tak wiec podoba mi sie ten lakier lekko nadszarpniety tak jak byloby to w realu, uchylana kabina, pomysl na taki zestaw.Nie podobaja mi sie natomiast koguty oraz tablica Mysłowice, i gadzety za szyba.Ale to tylko moje skormne zdanie jesli chodzi o strone wizualna.

A co do tego ze nikt nie widzial kontenerów bez drzwi.Ja dzis spotkalem na BP w moim miescie MANa wlasnie do przewozu zlomu.Obejrzalem go i zwrocilem uwage na te drzwi.I nie mial ich.Czyli jednak sa takie kontenery bez drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są tylko, mało osób mi wieży, w moim mieście jeżdzą takie i nikt niechce mi uwieżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieży????

Ale jakiej wieży??? Chodzi o tą krzywą w P...., a może (lub morze) o wieżę Popiela???

Jak jesteś tak leniwy aby sprawdzać pisownie to masz tutaj Firefoxa z sprawdzaniem pisowni. Ściągnij, zainstaluj i nie obrażaj więcej innych użytkowników forum.

Co do meritum wątku to popraw chlapacze na przedniej osi przyczepy

Napis lustrzany może być co najwyżej na masce tak aby odbijał się w lusterku samochodu z przodu.

Co do kontenera,brak drzwi bardzo utrudniałby rozładunek więc obstawiam, że oryginał takowe posiada.

P.S. Jeżeli kontener jest w oryginale podnoszony tak jak u ciebie to powiedz Złociutki jak złom ma się wysypać

Może tylna ściana się dezintegruje co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za uwagi, najwięcej osób mi zwróciło uwagę, że wanny nie posiadają otwieranych drzwi, szczeże powiedziawszy nie wziołem tego pod uwagę, ale myślę że model wam się podoba, tylko czepiacie się tych cholernych drzwi no, już.... następnym razem będę pamiętać i nie popełnie drugiego takiego blędu, tu człowiek może się bardzo wiele nauczyć na tym forum.... szczeże tak, słuchając innych modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są tylko, mało osób mi wieży, w moim mieście jeżdzą takie i nikt niechce mi uwieżyć.

 

Może to tak wygląda że nie mają drzwi , a jednak może się w jakiś sposób tył otwiera. Może się jakoś tylna ściana wysuwa do góry-napewno w jakiś sposób się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są tylko, mało osób mi wieży, w moim mieście jeżdzą takie i nikt niechce mi uwieżyć.

 

Może to tak wygląda że nie mają drzwi , a jednak może się w jakiś sposób tył otwiera. Może się jakoś tylna ściana wysuwa do góry-napewno w jakiś sposób się otwiera.

 

No otwiera sie, podkładasz C4 odchodzisz na bezpieczną odległość i wciskasz guzik, po chwili kontener otwarty:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne...... Bez takich prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.