Skocz do zawartości

1967 Volkswagen Garbus 1:24 Tamiya


MasterJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze. Tym razem Chciałbym zaprezentować Wam mój najnowszy model, Volkswagena Garbusa firmy Tamiya.

 

Do tej pory sklejałem same wielkie wozy z lat 30, i muscle cary i inne stare sportowce. Wszystko to rarytasy i unikaty. Przyszła pora na coś małego, popularnego i pięknego. Wybór oczywisty - Garbus. Muszę go skleić. Sięgnąłem po model od Tamyi, bo słyszałem wiele dobrych opinii o jakości modeli tej firmy. Nie rozczarowałem się. Wszystko pięknie odlanie, super chromy i rewelacyjne opony. Poza tym dokładna instrukcja.

 

Praca z tym modelem była rewelacyjna, wszystko pięknie pasuje. Jakość lepsza niż w italeri, revellu czy hellerze.

Jak był gotowy to żałowałem, że już skończyłem. Model z pudła, od siebie dodałem tylko kilka kabli w komorze. Lakier to spray humbrolla: "French Blue". Oto gotowy model, ocenę pozostawiam wam drodzy forumowicze.

 

 

garbus1.JPG

 

 

garbus9.JPG

 

 

garbus2.JPG

 

 

garbus3.JPG

 

 

garbus4.JPG

 

 

garbus5.JPG

 

 

garbus8.JPG

 

 

garbus7.JPG

 

 

garbus6.JPG

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i oceniania. Każde słowo krytyki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie poza tym co powiedzial MartiniOCP nie ma co dodac, moze poza skorka na lakierze (tak wiem czepiam sie ).

Tylne lampy wygladaja jak pomalowane zwykla farba, lepszy efekt bylby po zastosowaniu przezroczystych. (chyba ze to wina zdjecia)

 

Ale poza tym to calkiem milo poatrzec na tego chrabaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Przerobił bym antenę, bo ta pewnie jest z zestawu i jest zbyt gruba. Jakiś miedziany drucik pomalowany załatwił by sprawę. Model pięknie wygląda w tym kolorze, jest super.

Jak tylko na niego popatrzyłem od razu przypomniały mi się czasy, kiedy te maszynki jeździły po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny niemiecki samochód, który mi się podoba

No może poza MB 300 SL i wartburgiem coupe.

 

 

Model z pudła,

 

Pojęcie modelu z pudła znaczy wg mnie, że model jest złożony według instrukcji. Twój model niestety wygląda na niedokończony. Brak pomalowania chromów wokół szyb, brak pomarańczowych migaczy...

Jeśli budujesz modele aut, to zainwestowanie w farbki transparentne do lamp tylnych i migaczy ( pactra je robi i dają radę) nie wydaje się rozrzutnością. Tak jak i w pastę polerską co karoserii.

Brzydko wygląda też pozostawienie śladów łączenia formy karoserii, między reflektorami i pokrywą bagażnika.

Jest parę elementów, które mogłyby jeszcze poprawić wygląd. Na granicy między błotnikami i resztą kasty były czarne uszczelki. Masz w instrukcji wskazówkę. Łatwo też pogłębić otwory w rurach wydechowych i je uplastycznić w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie!

 

MartiniOCP, misioptys - dzięki wielkie

 

jawkers - dzięki, antenę akurat zrobiłem ja, ze spinacza, racja że za gruba , podpowiedz z drutem b. dobry pomysł, podmienię antenę Fajnie, że aż przypomniał Ci stare czasy, tym większa satysfakcja dla mnie.

 

letalin - chromy są pomalowane, migacze już nie, będzie zrobione tak samo jak wydech i uszczelki co dobrze, że wychwyciłeś

 

Miło, że się model i kolorek podoba. Pozdrawiam, Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Widziałem Twoją galerie już w zeszłym roku ale z zazdrości wstrzymałem się od komentarza - zestaw oczywiście na szafie ale czasu brak - szacun za ostatnią fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie, bardzo mi miło, że wam się podoba pomysł i fotka.

 

Thombike - hehe, koniecznie chciałem użyć swojego zdjęcia jako tło, masz rację kłuje Sprinter w oczy Nast. razem będzie użyta fota bez takich niespodzianek w tle.

 

Rabbit666 - tylko się mogę cieszyć, że ładnie mi to wyszło, dzięki

 

tombie01 - a więc miło, że komentujesz w tym roku życzę Ci żebyś znalazł czas, bo model jest bardzo przyjemny w robocie dzięki co do foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.