Skocz do zawartości

Volvo FH 4


tomeka6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, model juz prawie ze skonczony, zostaly mi tylko drobne detale takie jak gorne lusterko w drzwiach pasazera, numery rejestracyjne z przodu i korek do zbiornika ad blu, ale mysle ze brak tych rzeczy na dzien dzisiejszy nie bedzie problemem. Jedna istotna zmiana - co do nazwy "Relentless" - postanowilem nie uzywac kalek z zadnymi juz logami, itp. poniewaz po wczesniejszej przymiarce stwierdzilem, ze nie pasuja do calosci, moj blad. Ale dosc gadania, zapraszam do ogladania zdjec.

 

_IMG0392_zps27e1e4fd.jpg

_IMG0375_zpsa4e1ebf1.jpg

_IMG0371_zps56d19bd0.jpg

_IMG0369_zps7ac23b2d.jpg

_IMG0367_zps46524a14.jpg

_IMG0364_zps49d281e0.jpg

_IMG0361_zpsb5b9ba3e.jpg

_IMG0357_zps4afa8bba.jpg

_IMG0355_zpsb7a06181.jpg

_IMG0351_zpsad2176b4.jpg

 

 

P.S. Cos jest chyba nie tak albo z ustawieniami forum, albo z serwerem, poniewaz na innych forach zdjecia laduja mi sie idealnie ostre, a na modelwork jakies takie rozmazane, czy ktos wie moze w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Rewelacyjny jak zwykle, co tu więcej pisać. Co do ostrości, widzę że oryginalny plik ma inną wielkość i to jest powód utraty ostrości.

 

Pozwoliłem sobie na takie porównanie, to ten sam plik tylko inaczej wstawiony. A raczej rozmiar pomniejszony i oryginalny.

 

_IMG0375_zpsa4e1ebf1.jpg

_IMG0375_zpsa4e1ebf1.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copycat, sam nie wiem co jest nie tak, przed wyslaniem zdjecia na forum zawsze zmniejszam z 24 megapikseli na jakies 5, dodatkowo wyostrzam i nie ma wlasciwie problemu, ale to tylko sie dzieje na modelwork, zdjecia na FB czy innych forach wychodza ostre.

A jak wstawiles ten plik jezeli pozwolisz, ze zapytam?

 

P.S. Dzieki za mile komentarze, ciesze sie ze model sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model piękny, świetnie sklejony(większość części zrobiona od podstaw za to wielki +) i pomalowany, wszelkie akcesoria dodane są z gustem(każdy detal pasuje wszystko ze sobą współgra) naprawdę gratuluje modelu i jest to pierwsze Volvo FH4 w skali 1:24 tak pięknie zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 20 czy 5 mega pikselach, przy preferowanej przez portal wielkości dłuższego boku 1000px i powiedzmy klatce 4x3, daje nam to plik 1000x750=750 000px. Do 5 000 000 jeszcze daleko. Piszę to dlatego że wysyłając tak duży plik na hosting zdjęć, na ogół ustala się rozmiar obrazka przechowywanego przez taki hosting. Oznacza to konieczność przeskalowania - utrata jakości zwłaszcza ostrości, lub zachowanie wielkości, ale tego modelwork nie chce- wielkość wczytywanych plików, obciąża to łącze oglądających, a i na ekranie się nie zmieści.

Sam hosting na ogół pokazuje zmniejszone wersje plików- kolejna interpolacja, takie pliki wstawiłeś. Daje też możliwość podglądu pliku w wielkości jakiej został przesłany do naszej hostingowej galerii- taki plik ja wstawiłem.

Do tego wstawiłeś gotowe linki podane przez hosting, ja otwieram interesujące mnie zdjęcie klikam na nim prawym przyciskiem myszy, pokazuje się menu z którego wybieram "kopiuj adres obrazka" -firefox.

Na hosting należy wysyłać zdjęcia o rozmiarze w jakim chcemy go potem prezentować, w celu uniknięcia skalowania, w przeciwnym razie ostrzenie w programach graficznych może pójść na marne.

tutaj na szybko znalazłem link jak wstawiać zdjęcia, jak je przygotować. http://www.odbicie.net/index.php?page=jak-wstawic-zdjecie. Od siebie dodam, że ostatnią rzeczą jest zawsze ostrzenie. Po nim już nic na pliku nie robimy jeśli chodzi o obróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pomniejszam zdjecia przed wyslaniem na hosta do 800 x 600 i sa ostre, moze sposob w jaki je wstawiam tu na forum wplywa na jakosc. Pokombinuje jeszcze i sprobuje innego sposobu. Dzieki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Piękne Tylko gdzie ty takie Volvo dostałeś?

 

Dziekuje . Kabina pochodzi od Emeka, reszta reczna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlugo nikt nie pobije tego projektu. Naprawde jest duzo fajnych wykonanych ciezarowek ale tym rozwaliles wszystko narody klekaja:)

 

Bardzo mi sie podoba model jaki stworzyles po malowanie i kazdy detal szczere gratulacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hej Tomek,

 

przepraszam, że odgrzewam stary temat, ale jak zobaczyłem to nie mogłem się powstrzymać.

Najnowszy numer Trailera (edycja w Szwecji).

 

Jeszcze raz gratulacje świetnego modelu!

 

IMG_1001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.