Skocz do zawartości

U-boot XXI, Revell 1:144


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Kupiłem sobie kiedyś takiego uboot'cika za 9 dolarów i ostatnio relaksacyjne zrobiłem. Z własnych rzeczy dodałem tylko słupki i linki oraz drabinki. Długie rzeczy na kiosku włożone na sucho, bo model idzie pod młotek i tak łatwiej spakować

uboot00.jpg

uboot01.jpg

uboot02.jpg

uboot03.jpg

uboot04.jpg

uboot05.jpg

uboot06.jpg

uboot07.jpg

uboot08.jpg

uboot09.jpg

uboot10.jpg

uboot11.jpg

uboot12.jpg

uboot13.jpg

uboot14.jpg

uboot15.jpg

uboot16.jpg

uboot17.jpg

uboot18.jpg

uboot19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model mi się bardzo podoba, Ritter ma rację - przerzuć się na okręty

 

z uwag to jedna mi się nasuwa - przy takim pobrudzeniu w moim odczuciu widziałbym więcej zacieków z otworów przelewowych

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Modelik PRIMA SORT - robi bardzo fajne wrażenie. Bardzo klimatyczny.

 

Jest jednak jeden element, psujący widok - BANDERA Bardzo kiepsko się prezentuje - spróbuj ją poprawić tak, by wyglądała na swobodnie wiszącą (poprawić = mam na myśli zrobić nową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie wycinanie otworów przelewowych to gra nie warta świeczki w tym modelu - wizualnie, z takiej odległości jak normalnie patrzy się na model na półce, czarny wash przy tej skali wystarczy.

Swastyki nie dałem, bo model wystawiłem na aukcji, a ebay wyraźnie zaznacza, że:

Not allowed:

-Listings where images are edited or cropped to try and hide Nazi markings or insignia

A do Niemiec i Francji:

-Models of World War II German military vehicles ;]

Oczywiście to ostatnie to ciekawostka bo i tak już sporo wysłałem tam i nikt nie protestował, ale wolę zachować czujność.

 

Smugi wszystkie smugi to w całości farby olejne, kolorki: biel tytanowa, ultramaryna, umbra palona. Kropeczki stawiamy i ściągamy pędzlem wilgotnym od white spiritu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja go już gdzieś widziałem..." Czy nie jest to model przedstawiony swego czasu w Modelarstwie Okrętowym? Jeżeli tak to zgodnie z relacją jego malowania stawiałem swe pierwsze kroki w dziedzinie "zużywania" modeli.

 

Bardzo podobają mi się na tym modelu pionowe zacieki na kadłubie (swojsko brzmiące "rainsy" ). Również dodałbym jeszcze ciut więcej zacieków przy otworach przelewowych, o "niepomiętej" banderze też wspomnieli już koledzy. Oprócz tego - !

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny tutaj model ma odrobinę "pancerny" styl brudzenia, a przynajmniej tak mi się wydaje. Chodzi mi głównie o ciemne obicia i otarcia farby, których specjalnie nie widać na "morskiej" wersji. Ciekawe co by wyszło z połączenia obu stylów?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.