Skocz do zawartości

Junkers Ju87 G-2 Stuka Fujimi 1:72


Beba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć postanowiłem założyć relację z budowy kultowego samolotu z II WŚ jakim jest Junkers JU87. Model zostanie wzbogacony o blaszki do kabiny z Edka. Nad malowaniem się zastanawiam ale myślę, że będzie to standardowe pudełkowe malowanie SG.2 "Immelmann". Ściągnąłem z 3 monografie, lecz nie znalazłem dokładnych zdjęć kokpitu, oraz zastanawiam się czy instrukcja podaje właściwe proporcje farby. To pytanie kieruje do was, może ktoś już robił ten model, poniżej zamieszczam proporcje z instrukcji.

4dc0a4838cf60052m.jpg f03491f0a5175cf6m.jpg 199dc62a533496c0m.jpg 3cfee2409d388789m.jpg 56722e38b4b4aad3m.jpg

 

Proszę o odpowiedz i wyrozumiałość dla początkującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem pracę nad tą materią . Ponawiam pytanie co do koloru, ponieważ nie dostałem odpowiedzi jeszcze .

Na początek małe porównanie blaszki z fotelem zestawowym: 55c824c842a15450m.jpg

 

Podłoga kabiny z sześcioma śladami po wypychaczach : 6fe1ecc02be8fb16m.jpg

Ale niema powodu żeby się martwić : 20704a7a88addce2m.jpg

I gotowe : eadc3ecf220cd41bm.jpg

 

Proszę o odpowiedź co do wyboru farby i ewentualnie linki do zdjęć kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem Stuke z Bila wnętrze chyba jakieś szare. Powodzenia przy oszkleniu mnie ono przysporzyły najwięcej kłopotów :/ Może masz jakąś metodę na szybki ? Ja oklejałem taśmą tamiyi. Stuka bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szybek polecam metodę "na ołówek" Przyklejasz taśmę maskującą do owiewki, bierzesz rysik od ołówka i smarujesz taśmę, wszystkie zagłębienia ładnie się pokażą, później zostaje tylko odkleić, nakleić na tekturkę i ładnie wyciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze RLM02 lub RLM66. 66 jest bardziej prawdopodobny w późnej wersji, ale ja bym użył 02 bo jest jaśniejszy i więcej będzie widać w środku. Nie napisałeś jakich farb używasz, także musisz sam sprawdzić odpowiedniki barw RLM. Jeśli idzie o Humbrole to np tu: http://falkeeinsmodel.blogspot.com/2010/08/rlm-humbrol-equivalent-colours.html

 

Ju%2087%20Hendon%20cockpit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam farb Tamiya, ale jestem otwarty na sugestie co do wyboru farb z palet innych producentów . Zastanawiam się także na kupnem metalowych luf do działek przeciwpancernych, ale to dopiero pod koniec budowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuka D to zdecydowanie RLM66, z Bannym się nie zgodzę - jasny kolor żeby było widać detale trzeba łloszować ciemnym, c.szary nadaje się o niebo lepiej do kokpitu bo można go j.szarym na drybrush rozjaśnić i mamy wszystkie detale wiczoczne

 

jak by co to pisz na PW, przerabiałem temat Stuki dość intensywnie (gdzieś jest mój warsztat nawet Ju-87B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebałem przy modelu: eefd3308f7f67211m.jpg 42271839e2413c3dm.jpg 7771dc4e8366a600m.jpg ec2b5f01574ee2c0m.jpg

 

I teraz mam takie pytanie, ponieważ nie doczytam się z instrukcji a kabina wejdzie tak : d443ce54e7bdef28m.jpg

oraz tak: 666c57eb909699b5m.jpg

 

I teraz pytanie, ma być bardziej wsunięta czy ma wystawać na grubość plastiku ? ( Z instrukcji nie wywnioskuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.