Skocz do zawartości

Jak 3 - Zvezda, 1:48


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiezda to dla mnie przede wszystkim najprzenajlepsze modele Bf 109 F.

Bawarski latawiec w doskonałej odsłonie wykonany na wschodzie za rozsądne pieniądze i z najwyższą jakością. Można? Można. Ale o Himmel der Bayern innym razem, teraz coś rodzimej Zwiezdowskiej produkcji.

 

Kiedy Zwiezda ogłosiła wydanie Jaka 3 chciałem go przynajmniej raz skleić. Kupiłem od razu dwa...

Poniżej efekty prostej, typowo PZPR* budowy gdzie postawiłem na ciekawe malowanie kompensujące prostą bryłę płatowca.

Montaż jest banalny, dlatego zaczynam od malowania:

 

IMG_5708.jpg

Pierwsze próby z testorsami. Russian underside blue i RLM 65.

Podobne tonacje. Jak to zagra?

 

IMG_5714.jpg

Spód nr 1 - lekko pastelowy i jasny...chyba nie tak ma być!

 

IMG_5716.jpg

Poprawka, kontrasty...

 

IMG_5718.jpg

IMG_5717.jpg

I efekt lepszy, kolor bardziej błękitny, głębszy. Zostaje.

 

Wybrałem malowanie z czerwonym nosem. Dlatego nos pomalowałem w nastepnej kolejności:

 

IMG_5719.jpg

Biała Tamiya, kryje ślicznie i świetnie się poleruje.

 

IMG_5721.jpg

Efekt przewidywalny, po prostu jest biało...

 

IMG_5729.jpg

IMG_5730.jpg

IMG_5731.jpg

IMG_5734.jpg

Pod czerwoną farbę pomalowałem kreski dwóch kolorów - hull red i potem na poprawkę czarny. Cieniowanie.

 

IMG_5737.jpg

IMG_5738.jpg

IMG_5739.jpg

IMG_5742.jpg

IMG_5741.jpg

 

I dalej już kamuflaż z góry:

 

jaczekmaski.jpg

Maskowanie nosa...

 

IMG_5751.jpg

IMG_5752.jpg

IMG_5755.jpg

IMG_5756.jpg

I gotowa góra. Sprężarka aż parzyła, chwilę się zeszło ale w miarę mam to, co chcę.

Niejednolita powierzchnia. Coś, co mógł namalować prosty lakiernik z prymitywnym pistoletem pomniejszone do skali i gotowe do dalszych zabiegów.

 

Kupiłem wspaniałe kalkomanie Begemot, poniżej bardzo słabe zdjęcie z nakładania kalkomanii:

 

jaczus.jpg

Obecnie model już stoi na podwoziu i powoli zmierza ku cieniowaniu i innym magicznym zabiegom.

Więcej pewnie dopiero pod koniec tygodnia...

 

K.

 

 

 

 

*Prosto Z Pudełka Robiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod czerwoną farbę pomalowałem kreski dwóch kolorów - hull red i potem na poprawkę czarny. Cieniowanie.

Ten Hull Red na zdjęciach wygląda na kolor bakelito-podobny, mam dobre wrażenie że nada się do malowania siedzeń w spitach ?

 

I gotowa góra. Sprężarka aż parzyła, chwilę się zeszło ale w miarę mam to, co chcę.

Niejednolita powierzchnia. Coś, co mógł namalować prosty lakiernik z prymitywnym pistoletem pomniejszone do skali i gotowe do dalszych zabiegów.

 

Bardzo ładnie Ci to wyszło, fajny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hull Red na zdjęciach wygląda na kolor bakelito-podobny, mam dobre wrażenie że nada się do malowania siedzeń w spitach ?

 

Nie wiem czy nie będzie za ciemny, ten hull red to aż taki bordowy kolor. Można spróbować, czemu nie ale chyba ten plastik z jakiego montowano siedzenia Spitfire był bardziej brązowy.

Z drugiej strony podobno sam materiał potrafił się różnić kolorem...

 

Niedługo będę malował dwa fotele Spita to wtedy spróbuję dobrać jakiś kolor.

Opiszę to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre to! Jak mniemam kupiłeś dwa, aby drugiemu odsłonić silnik? Warto

Rozumiem, że będziesz jeszcze cieniował? Będziesz stosował nowatorskie techniki w stylu wysmarowania modelu rozkruszoną w domowym tłuczku kredką? Krytycznym momentem techniki jest wpukiwanie w powierzchnie pozostałości kredki, opanujesz ten element i będzie z górki. Zwróć uwagę ze nowe style maja imponujący potencjał dostrzegany przez pokaźne grono entuzjastów.

Fotogramami tez nie musisz się przejmować, dostrzegam, że Twoja prezentacja na zdjęciach ma zupełnie drugorzędne znaczenie. Można dostrzec oczami wyobraźni jak efekty Twojej pracy działają dynamicznie, jak powierzchnia modelu zmienia się wraz z położeniem oczu wyobraźni ukazując bogactwo i różnorodność barw i odcieni. Oczywiście przeobrażenia zajdą także w wypadku zmiany odległości od modelu, co znakomicie można dostrzec zmieniając perspektywę i kąt nachylenie owych oczu. Osobiście nie mam sumienie wymagać od Ciebie lepszych fotografii, możesz robić je ciemku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.