Skocz do zawartości

Gaz AAA UM 1:48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Naszedł Nowy rok a z nim jak co roku nowe postanowienia.

Mam zamiar wykonać w tym roku co najmniej dwa modele w 100 %. Możne to niewiele ale czasu niestety jak na lekarstwo.

Dwa rozgrzebane warsztaty w dziale lotniczym czekają na lepsze czasy.

Ostatnio zainspirowany warsztatami kolegów z tego działu zabrałem się dziarsko za coś w miarę taniego i miałem nadzieję bezstresowego. Było różnie

Prace ruszyły jakoś w październiku zeszłego roku. Dlatego nie będzie to pełny warsztat. Zaczynam od stanu na dzień dzisiejszy.

Ma to byś scenka w której w roli głównej wystąpi Gaz AAA oraz kliku pozorantów spożywających napoje bez alkoholowe wiosna gdzieś w drodze po zaopatrzenie.

Pozoranci pochodzą z zestawu Tamiya WWII Rusian Infantry&Tank Crew

 

A teraz Zdjęcia.

Figurant stracił głowę ponieważ zaglądał nie tam gdzie powinien

DSC00726.JPG

 

Tutaj znacznie lepiej

DSC00732.JPG

 

A teraz główny bohater w trakcie brudzingu.

To moje pierwsze w życiu spotkanie z tematem brudzenia pojazdu.

DSC00737.JPG

 

DSC00741.JPG

 

DSC00742.JPG

 

DSC00743.JPG

 

DSC00744.JPG

 

DSC00746.JPG

 

DSC00747.JPG

 

DSC00749.JPG

Drzwi od strony kierowcy zostaną doklejone na końcu - mają być otwarte.

DSC00750.JPG

 

DSC00751.JPG

Podsumowując: Malowanie pędzlem, farby różne ale głównie Model master i Citadel. Błoto wykonane ze szpachli Tamiya pomieszanej z klejem do glazury malowane w/w farbami oraz pociągnięte pigmentami Tamiya w stylu cieni do powiek

Pozorantów docelowo ma byś około pięciu zależy na ile wystarczy samozaparcia.

Oczywiście proszę o wszelkie podpowiedzi oraz sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Cicho jakoś. To znak że albo jest ok albo tragedia straszna i nikomu się nie chce pisać.

 

Tym czasem brudzenia ciąg dalszy.

DSC00753.JPG

Dokleiłem zderzak. Niestety w trakcie wycinania z ramki połamał się. Postanowiłem go jednak wykorzystać bo nie miałem natchnienia dłubać z blaszki nowego. Dokleiłem go tak żeby wyglądał jak po uderzeniu. Na środku w miejscu uderzenia nałożyłem trochę rdzy.

DSC00755.JPG

Paka i koła już przyklejone.

DSC00756.JPG

Myślę ze ostatnie zdjęcie najlepiej oddaje kolory na modelu.

To tyle na dziś do końca tygodnia mam zamiar uporać się z Gaz-em i przejść do prac nad figurkami oraz terenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gaz na ukończeniu zostało przykleić lusterko i wycieraczkę.

Tym czasem zabrałem się za rzeźbienie w błocie.

Nie wiem czy nie za bardzo w brązy pojechałem? Malowane aerografem farbami Citadel. Jeśli macie jakieś sugestie co do koloru błotka to proszę bardzo.

Na podstawkę dojdzie jeszcze trawka sypnięta tu i ówdzie. Może jakieś drzewko i trochę chaszczy.

DSC00762.JPG

 

DSC00793.JPG

 

DSC00795.JPG

 

DSC00796.JPG

 

DSC00797.JPG

 

DSC00798.JPG

 

DSC00799.JPG

 

DSC00800.JPG

 

DSC00801.JPG

 

DSC00802.JPG

 

Figuranci w malowaniu fotki zamieszczę może jutro.

Na razie tyle prace trwają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie pisze to ja coś skrobnę

 

Ciąg dalszy prac nad terenem. Pomęczyłem trochę błoto do za bardzo brązowe mi się wydawało. dodałem trochę szarości. posiałem trawkę i trochę ją przemalowałem. Ma wyglądać mniej więcej jak trawa teraz za oknem.

Dorobiłem drzewko. Brzózka wykonana z jakiegoś uschniętego krzaczka niestety nie znam się za bardzo na roślinach.

Gaz i figuranci na razie postawieni bez kleju.

 

DSC00805.JPG

 

DSC00806.JPG

 

Do wykonania została mi jeszcze zawartość paki.

Mam zamiar załadować na Gaz-a skrzynie z amunicją, może ze dwie beczki z paliwem oraz skrzynkę z samogonem w butelkach Którą będzie ładował ten wojak na dole. Muszę tylko zdobyć materiał na butelki. Jeśli zna ktoś patent na wykonanie szklanych butelek to chętnie skorzystam.

DSC00807.JPG

 

DSC00808.JPG

 

DSC00809.JPG

 

DSC00810.JPG

 

DSC00811.JPG

 

Nie mam jeszcze pomysłu czym zapełnić tę pustą przestrzeń po przekątnej od brzózki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Już na obecnym etapie można powiedzieć,że pojazd się pięknie i autentycznie wygląda. Co do kukiełek się nie wypowiadam. Moim zdaniem błoto i opony pojazdu będą wyglądały jeszcze bardziej realnie i zjawiskowo, jak zrobisz na ich efekt mokrego błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciąg dalszy prac nad terenem. Zgodnie z sugestią Mierzu dodałem efekt mokrego błota. Pociągnąłem je błyszczącym lakierem Vallejo. Nie jestem na razie zadowolony efektu.

Dodałem reszki brudnego wiosennego śniegu (soda kładziona na rozcieńczony w wodzie wikol). Trochę brudnej zeschłej wyskokiej trawy i klika krzaków. Płot wykonany z balsy malowany wcześniej wspomnianymi farbami Citadel.

A oto kilka fotek z dnia dzisiejszego.

DSC00814.JPG

 

DSC00815.JPG

 

DSC00816.JPG

 

DSC00817.JPG

 

DSC00818.JPG

 

DSC00819.JPG

 

DSC00820.JPG

 

DSC00821.JPG

 

DSC00822.JPG

 

DSC00823.JPG

 

DSC00824.JPG

Figuranci jeszcze nie wykończeni, brakuje cieniowania.

W planach tak jak wspomniałem zawartość paki i jeszcze jeden wojak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ta szpara z boku daje po oczach :/

Rozumiem że masz na myśli tę szparę?

123445.jpg

 

Trochę nierówno wkleiłem osłonę silnika i stąd ta szpara. Szkoda że nie założyłem warsztatu na etapie lepienia Gaz-a wtedy (przed malowaniem) dało by się to jeszcze poprawić. W rzeczywistości nie rzuca się jednak tak bardzo w oczy. Ale postaram się ją jeszcze jakoś zamaskować.

 

Dzięki za komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ta szpara z boku daje po oczach :/

Rozumiem że masz na myśli tę szparę?

123445.jpg

 

Trochę nierówno wkleiłem osłonę silnika i stąd ta szpara. Szkoda że nie założyłem warsztatu na etapie lepienia Gaz-a wtedy (przed malowaniem) dało by się to jeszcze poprawić. W rzeczywistości nie rzuca się jednak tak bardzo w oczy. Ale postaram się ją jeszcze jakoś zamaskować.

 

Dzięki za komentarze ;)

Dokładnie ta

Sam mordowałem się z tym autkiem - porzuciłem aby swoje odczekał do skończenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam!

 

Niestety dopadł mnie permanentny brak czasu a jeszcze sezon rowerowy się zaczął w związku z tym pewnie na modelowanie będzie go jeszcze mniej.

Dziś jakoś udało mi się warsztat rozłożyć więc zamieszczam małą (bardzo małą) aktualizację tematu:

 

Paka pomału się zapełnia.

DSC01749.JPG

Zmieniłem kolor błota (tamto nie za bardzo mi się podobało) na bardziej rdzawo brązowy (dojdą jeszcze inne odcienie brązów i cieniowanie)

DSC01750.JPG

 

W skrzyni docelowo mają znaleźć się jakieś "witaminki" - (jabłka marchewki i co tam jeszcze uda mi się wyskrobać). Zastanawiam się czy w 1/48 ktoś wypuścił taki zestaw dodatków?

No i oczywiście butelki napojami "regenerującymi" . Nie mam pomysłu z czego je wykonać. Jeśli ma ktoś patent na bezbarwne butelki to bardzo proszę.

DSC01751.JPG

 

DSC01752.JPG

 

DSC01755.JPG

Gaz jest już ukończony pozostało dopracować podstawkę oraz wojaków.

DSC01756.JPG

 

Mam nadzieję że przez święta uda mi się zakończyć ten projekt i rozpocząć coś nowego.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam!

Po półrocznej przerwie wracam do GAZ-a.

W tak zwanym między czasie rozpocząłem dwa warsztaty KW i oba są już na finiszu. Przyszedł czas na dokończenie noworocznego tematu (temat założony w styczniu).

Gaz odleżał swoje bo nie miałem pomysłu czym zapełnić pakę. Ale w ostatni weekend miałem okazję przebywać we Wrocławiu (całe dwie godziny ) gdzie drogą kupna nabyłem taki oto zestaw firmy Black Dog

1.jpg

I tym oto sposobem problem zapełnienia paki się rozwiązał.

A teraz zdjęcia z dzisiejszego wieczoru.

 

DSC02839.JPG

 

DSC02840.JPG

 

DSC02846.JPG

 

DSC02847.JPG

 

A tu eksperymenty z nowym specyfikiem który zakupiłem czyli Still Water od Vallejo.

DSC02842.JPG

 

I jeszcze kilka ogólnych widoków na całą scenkę.

DSC02845.JPG

 

DSC02835.JPG

 

DSC02836.JPG

 

DSC02837.JPG

 

DSC02838.JPG

 

Popracuje jeszcze trochę nad błotem i koniec. Chyba już nic nie będę dodawał.

Co prawda myślałem jeszcze nad jednym figurantem ale ... to się zobaczy.

Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad C Akurat sezon zbioru warzyw przypada na jesień więc wydaje mi się że jest ok.

bazylms Figuranci oczywiście dostaną jeszcze porządne brudzenie i lakier matowy. Obecnie są po olejnym washu i trochę się świecą.

Na samej podstawce muszę jeszcze podziałać trochę pigmentami.

W zamyśle scenka przedstawia późną jesień. Stąd resztki pierwszego śniegu i rozmięknięta droga

Robiąc podstawkę inspirowałem się tym zdjęciem

file.php?id=146865

Zdjęcie zaczerpnięte z http://forum.axishistory.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z butelkami miałem największy problem. Planowałem wykonać butelki przeźroczyste z ramki po oszkleniu ale nie wyszło. Więc posiłkowałem się zakupionym zestawem. Zastanawiałem się jak je pomalować żeby w miarę realnie wyglądały. Marcin1970 masz racje pociągnę je jeszcze lakierem słyszącym albo specyfikiem Still Water.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.