Skocz do zawartości

Diamond Wrecker - Wespe Models - 1/72


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Chciałbym pokazać nieco progresu przy Diamondzie. Model b. trudny, dużo przeróbek, szlifowania, pasowania, detalowania etc... Dokumentacja z "Axis-Allies" i z netu.

 

Teraz jestem przy największym problemie - jaki kamuflaż mu zaserwować. Fotki na których się wzoruję - oczywiście II Korpus Polski z Italii lata 1944-45:

 

image004.gif

 

image002.gif

 

WG mnie "kamo" powinno być - podstawowy piaskowy (sand) do tego łaty czarne? - ciemno brązowe? - olive drab?. Koncepcyjnie wzoruję się na pojazdach z Afryki Płn i Włoch ( Shermany, Granty, Crusadery, Morrisy itd) które miały analogiczne malowania. JAkie są Wasze porady w tym temacie? Co z wnętrzem szoferki - piaskowy czy OD???

 

DSCF9883_zps739e54c1.jpg

 

DSCF9879_zps4c50beeb.jpg

 

DSCF9880_zps12bf7645.jpg

 

DSCF9884_zps4cfd203a.jpg

 

DSCF9882_zpsbe4fccee.jpg

 

DSCF9878_zps77d2fe6a.jpg

 

DSCF9890_zpsa93674cc.jpg

 

Model i elementy czekające na szary "acrylic-polyurethane primer" czyli podkład Vallejo.

 

DSCF9898_zps3b5bb337.jpg

 

 

 

Pozdrawiam i prosze o komentarze

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond został "psikniety" primerem Vallejo - używam go w ogóle bez rozcieńczania. Trzeba uważać żeby później zbytnio go nie obrabiać, jest bardzo wrazliwy na szlifowanie i potrafi odłazic płatami :( Wg mnie nawet nieźle wyszedł, powierzchnia była przygotowana dośc dobrze - nie widac zbytnich farfocli, rys czy wad powierzchni ( oczywiście w miejscach niewidocznych po złożeniu, pomalowaniu, zbrudzeniu coś tam widać:))

 

Po informacjach z kilku forów modelarskich zdecydowałem się na "light mud" plus "blue black", a wnętrze kabiny "olive drab" .

 

DSCF9901_zps4be2cfe9.jpg

 

DSCF9903_zps89e2e49f.jpg

 

DSCF9908_zpsc10b2e67.jpg

 

DSCF9906_zps731bd459.jpg

 

DSCF9904_zps2c1ac41b.jpg

 

Prosze o komentarze, krytykę i uwagi Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Hubercie - patrząc wstecz, chyba bym się nie zdecydował na walkę z Diamondem po raz kolejny, ze względu na masę roboty. Ale Ty jesteś doświadczony modelarz to dasz radę. Zdecydowanie po tym modelu będę chciał iść w coś szybkiego i łatwego dla odprężenia. Scammel czy MACK NO wg mnie jest jednym z ich najlepszych modeli, a Diamond z detalami plasuje się raczej w dole tabeli. Zdecydowanie najgorszy z WESPE jest Leyland.

 

Kolor bazowy na autku - pierwszy raz malowałem serią Panzer Aces (dostępne w Modelworld na 3 maja w Katowicach od ręki )- bardzo miłe wrażenie, rozcieńczane starą wódką Luksusową do aero ok, dobre krycie.

 

DSCF9914_zps3abd51ad.jpg

 

DSCF9913_zps1cafd64c.jpg

 

Na bazę poszła pędzlem mieszanina czarnego i niebieskiego w stos ok 2/1. Wnętrze Olive Fadded type z Lifecolor kładziony pędzlem.

 

DSCF9915_zps58909a93.jpg

 

DSCF9920_zpsb9fd54e0.jpg

 

DSCF9918_zpsf59c3022.jpg

 

DSCF9917_zps78b582b3.jpg

 

Teraz czas na "washa" i malowanie tablicy rozdzielczej, opon plus elementów - mam nadzieję do końca tygodnia coś popchnąć

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda po malowaniu Jedyne do czego mógłbym się przyczepić : lekko poszarpane krawędzie łat - warto to poprawić . Haha- skamel wbrew pozorom nie jest taki świetny :

skamel_zpsaffedf0a.jpg

 

Pamiętam Twojego Macka - był przy nim świetny , trawiony grill - miałbyś jeszcze jeden na zbyciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedzi:

 

Hubert72 - szukałem tej blaszki ale na razie nie znalazłem, jest jeszcze garaż i w tym tygodniu przejrze tam pudełka

 

Andrzeju - zgodnie z Twoja sugestia poprawiłem brzegi łat retuszerskim pędzelkiem 00, na oko wyglądaja ok ale na zdjęciach widac że jeszcze musze powtórzyc ten zabieg

 

Teraz relacja z postepów:

 

Diamond dostał "łosze" Vallejo czarny i jasny szary, linki pomalowane Gun Metalem Humbrola, białe elementy, narzędzia etc... Teraz czas na drobne poprawki i podmalowania kolorem bazowym Light Mud, bardzo delikatne odrapania Gun Metalem z Model Mastera ( bardzo ciemny) rozjaśnionym Gun Metalem Humbrola (średni) oraz duuuuuuużooooo piaskowego jako filtry, przykurzenie aero oraz pigmenty... Kierowcy wybrani, detale podmalowane - niedługo w kabinie i "na pace" zacznie się spory ruch

 

DSCF9929_zpsedbf0eaf.jpg

 

DSCF9934_zpsc62b3b91.jpg

 

DSCF9931_zpsec429b5e.jpg

 

DSCF9941_zps51f6e7d4.jpg

 

DSCF9939_zps2d648d99.jpg

 

DSCF9937_zps8d2096d5.jpg

 

Proszę o komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam z rana i chciałbym zaprezentować trochę postepu przy Diamondzie.

 

Zostały dodane odrapania, ślady eksploatacji oraz pigmentoza piaskowym Agamy i light rust MIGA, utrwalona fixerem MIG-a ( osobiscie niezbyt go lubię za wysychanie na połysk, ale pigmenty trzyma dość mocno co mu trzeba przyznać). Do Diamonda dojdą jeszcze figurki, bambetle i kompresor na pakę, drobne detale oraz reszta olinowania. W międzyczasie zrobił się też kolega dla Diamonda, uszkodzony GMC ( mix PST )i Airfixa , którego Wrecker będzie ciągnął piaszczystą, włoską drogą.

 

DSCF9960_zpse3a487a1.jpg

 

DSCF9946_zps8e55c4f4.jpg

 

DSCF9945_zps55b18531.jpg

 

DSCF9966_zps9015aaff.jpg

 

DSCF9952_zps49ae0bd8.jpg

 

DSCF9955_zpsefa8ae98.jpg

 

DSCF9956_zpse7725e8b.jpg

 

DSCF9961_zps15f9f62d.jpg

 

DSCF9963_zps474c2c70.jpg

 

DSCF9968_zpsd27d1862.jpg

 

DSCF9971_zps30717661.jpg

 

DSCF9972_zps230327e4.jpg

 

DSCF9974_zpsa12b8201.jpg

 

DSCF9973_zps5a2992c0.jpg

 

Prosze o komentarze i pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, zdrapek by się nieco przydało. dałbyś radę zrobić tak, żeby liny podtrzymujące ruchome ramiona wyglądały na obciążone (napięte)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi - mi sie wydaje, że obic jest w sam raz, nie chciałem przesadzić własnie z obiciami... Może rzeczywiscie trochę na burtach od paki, błotnikach i zderzakach dodam

 

Co do lin - temat niestety bardzo trudny - kilka razy je przeklejałem - na poczatku wyglądają ok - napięte, ale same ramiona są dość elastyczne i niestety poddają się po czasie co powoduje efekt zwisu - większy/mniejszy raz na dole , raz na górze - zależy co przyklejałem najpierw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Postęp "po latach" - do tego stanu model doprowadziłem z miesiąc temu , ale nie miałem go czasu obfotować :-> Dodane oszklenie, reflektory, drobnica, kompresor i pakunki na pace... Chyba skończony, ale na pewno znajdziecie jeszcze miejsca do poprawki...

 

DSCF9992_zps2e1b804a.jpg

 

DSCF0008_zpsbacea262.jpg

 

DSCF0013_zpsd513bbaf.jpg

 

DSCF0009_zpsa0238a4f.jpg

 

DSCF0007_zps976145d5.jpg

 

DSCF9999_zps09eabd44.jpg

 

DSCF9997_zpsc541d1a6.jpg

 

DSCF0001_zps3b7f6ff3.jpg

 

DSCF9987_zps7e61dd0d.jpg

 

Aha linki holownicze nie dodane - będą razem z zawieszonym na nich, holowanym i uszkodzonym GMC...

 

Do tego wstępnie pomalowany domek żywiczny z Airfixa, który będzie z dodatkami stał na małej dioramce z Diamondem

 

DSCF0020_zpse38a9d31.jpg

 

DSCF0022_zps3730d15c.jpg

 

DSCF0021_zps728af1a8.jpg

 

DSCF0018_zpsab43c10d.jpg

 

Proszę o uwagi i pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.