Skocz do zawartości

[Relacja] M4-A1 Sherman 1/35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Ten model znalazłem przedwczoraj pod choinką. Jest to model Italeri w skal 1/35 wraz z figurką amerykańskiego "pancerniaka". Zestaw pozwala na wykonanie trzech wersji czołgu. Model spodobał mi się więc od razu postanowilem go "zmontować". Relację zakładam bo jest to mój drugi czołg i nie mam jeszcze odpowiedniego doświadczenia. Oczekuję na wasze rady i pomoc.

Narazie skleiłem wieżę oraz działo. O ile działo wyszło elegancko, to wieżę trzeba będzie poprawić szpachlą. Model mnie zaskoczył ponieważ można zrobić ruchomą lufę.

Działo

3ae30e128eb39245.jpg

Wieża

00007e5e189bc527.jpg

8ca434085130493d.jpg

 

Niestety nie wszędzie jest wszysyko cacy. Tu trzeba dać trochę szpachli

69c9b43a3b3ac519.jpg

Pytanko dla tych, którzy znają się na czołgach: co to jest i do czego to służy, chodzi mi o te pręty i osłonę co idą od automatu do ładowania.(fotka poniżej)

72bf893e8a55b47bm.jpg

Więcej zdjęć potem,bo teraz mi nie chcą się wrzucać. Wam też fotosik się bardzo długo ładuje jak wrzucacie zdjęcie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posiedziałem nad Shermanem trochę dłużej. Udało mi się popracować troszkę przy wieży tzn. przykleiłem włazy, jakieś zaczepy,antenę.

Najpierw wyglądało to tak:

acb1352d12bf7a56.jpg

e90aa17ef8a1436d.jpg

7688738736473def.jpg

A potem jeszcze przysiadłem wieczorkiem i zmontowałem karabinek.

Narazie przymocowałem go na sucho i teraz wieża wygląda tak:

0835ca78b3031031.jpg

3fe6bddb283d25fa.jpg

 

Wczoraj jeszcze mnie wzięło i skleiłem pancerniaka:

147c1c4181451901.jpg

Wziąłbym się za malowanie wieży ale muszę czekać na farbkę

Jaki kolor miał Sherman w środku, instrukcja podaje że biały, ale coś mi się nie chce wierzyć i nie wie jak to pomalować w środku? Czy w amerykańskiej armii w czasie II Wojny Światowej służyli Murzyni, bo bym zrobił sobie z figurki Murzyna, ale nie wiem czy to by było realne?:mrgreen:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża w środku była malowana różnie, część pojazdów była na biało, kremowo, cześć na Oliv-Drab. Ja swoje ronsonki maluje w środku - wieża oliv drab, kadłub - biały lub kremowy. Oczewiście, że w czasie II WWŚ w armii amerykańskiej służyli Murzyni. Też mieli takie same problemy jak czarnoskórzy lotnicy amerykańscy (pewnie oglądałeś film o dywizjonie Murzynów którzy latali na Mustangach) to samo było i w armii lądowej. Dopóki wyższe dowództwo nie przekonało się że wcale nie są gorsi od reszty wojska, pełnili funkcje pomocnicze. Nawet dochodziło do tego, że kantyny były osobne dla białych i czarnych. A model jak na razie zapowiada się nie źle.

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie malujesz - aż żal zostawiać gołą fakturę odlewu. Wieże były odlewane, w tej wersji ogólnie niemal chyba cały pancerz był odlewany. A to oznacza, że od gładkości było mu daleko. Fakturka musi być. Sposobów masz parę - bierzesz nitro i pędzel, smarujesz, potem dziubiesz pędzlem, na koniec lekko szlifujesz - efekt - chropowata powierzchnia odlewu, Możesz jeszcze skorzystać z drobno poszarpanej chusteczki naklejanej na klej cyjanoakrylowy, czekasz aż wyschnie i szlifujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo czemu ta figurka Ci się nie podoba?

Słyszałem, że można posmarować model rozpuszczalnikiem i potem trochę "pokłuć" to twardym pędzelkiem. nada się rozpuszczalnik zamiast nitro? Tą fakturę to na całej powierzchni czołgu trzeba zrobić, czy tylko na wieży.

A co do pancerniaków to szukałem na moje hobby i nie znalazłem w tej skali żadnych amerykańskich pancerniaków. Jakby ktoś mógł to proszę o jakiegoś linka gdzie można dostać jakiś zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo bierzesz szpachle, i nakładasz cienką warstwę. po czy papierem ściernym

typu 200 ścierasz wystające fragmenty. Tak czy inaczej faktura musi być.

 

Murzyn nie tylko jest czarny, ale przede wszystkim ma inne rysy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zbyt długo nie pracowałem nad modelem, więc nie zrobiłem za wiele. Wziąłem się za wannę. Przykleiłem tył do niej oraz zmontowałem przednie koła z ząbkami wszystko by było ok gdyby nie walony klej Wamodu. Kiedy chciłem przykleić to koło do ośki ten akurat się zaczął ciągnąć oraz zostawały jakieś białe farfocle. W efekcie klej wylądował na widocznej części koła. Wygląda to tak:

4cf5a803e5756693m.jpg

Po drugiej stronie jest już wszystko ok. Tak to wyglądało przed sklejeniem

ea59f0bc46cd63ae.jpg

A tak po zamontowaniu

f2ec47ca88b2a702.jpg

No i jeszcze tylna płyta kadłuba

0f6561f32efa2a6f.jpg

Trzeba będzie się udać na poszukiwanie jakiegoś ciekawego zestawu figurek. Jakie byście firmy zalecali, a jakie mam omijać z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja się włącze i mam pytanie. Czy na Shermanie można też wykonać walcowaną stal. W technice z użyciem zmywacza do paznokci albo czegoś innego? Bo chyba Shermany miały też takim sposobem tworzone "blachy"

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... weź prosze zrób coś z tymi szparami na wieży i śladami po wypychaczach we włazie. Ich tam po prostu ma nie być. Pooglądaj może troche fotek Shermanów dużo ich jest w sieci, popatrz jak wyglądały wieże i włazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie wekkend i trochę wolnego czasu :Wczoraj wieczorem zrobiłem resztę faktury na kadłubie oraz wziąłem się za fartuchy. Przykleiłem jeden i doszłem do wniosku, że znów będę musiał czekać z budową na szpachlę, bo ta co mam to się do kosza nadaje . Fotek nie wrzucam, bo faktura wyszła tak samo jak na wieży, więc tam można spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacji będę się oczywiście regularnie przyglądać i jak będę mógł to pomogę . I dlaczego nie wystartowałeś z nim w konkursie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkursie nie wystartowałem, ponieważ uważam, że moje umiejętności i doświadczenie nie stoi na wysokim poziomie. Jest to dopiero mój drugi czołg. Może wystartuję z następnym amerykańcem który brał udział w DDay. Tylko jeszcze nie wiem co oprócz Shermanów brało udział w tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów wolne więc mogłem trochę czasu [oświęcić mojemmu Shermanowi. Wczoraj zrobiłem dość dużo: skleiłem cały układ jezdny. Troszkę zabay przy tym było. Oto efekty.

Kółeczka

701d3d4648bb4fcfm.jpg 9ce38733ccd8e67cm.jpg baaade90a1074914m.jpg

Czołgo po złożeniu na sucho wygląda tak:

1699f05eb8409f57m.jpg

 

A teraz pytanko do Was: na fartuchu też trzeba zrobić taką fakturę.

0d2ef18579cb0d9em.jpg

Właśnie nie za bardzo wiem czy tu (na fartuchach) Shermany też miały walcowaną blachę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie dotarła do mnie reszta chemii niezbędzna do skończenia modelu, więc myślę, że teraz będzie szło o wiele szybciej. Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu więc poprzyklejałem ostatnio bajery do kadłuba np. światła itp. oraz wszystko poszpachlowałwem. Tym razem zakupiłem szpachlę z Revella i naprawdę opłaciło się. Całkiem inna praca niż ze szpachlą z Wamodu Wszydtki idzie ok tylko nie wiem, czy na fartuchach też zrobć fakturę, czy zostawić takie jakie są Proszę teraz zapodaję fotki

e52351c3bfbcafb6.jpg

cee5b05becef6c93.jpg

6443e5c363739127.jpg

5e813f6abae6450d.jpg

No i tylko tyle było szpachlowania. Teraz tylko wyszlifować i trzeba brać się za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trochę fotek shermanów z Normandii lub innego sprzętu to daj znać. Mam trochę zdjęć zrobionych w tym roku w tamtejszych muzeach.

Napewno się zgłoszę. Zdjęcia napewno si przydadzą

 

Błotniki czy fartuchy czy jak to się tam nazywa zostaw normalne, gładkie. Przecież to była zwykła blacha, a nie odlew tak jak wieża.

No dzięki kolego za radę. Szukałem o tych fartuchach w Internecie, ale nic ciekawego nie znalazłem. Z tego co znalazłem mało który Sherman miał fartuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.