Skocz do zawartości

HEINKEL HE219B-1 Dragon 1:72


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

Części będzie 3.Druga nocna.

 

To ja się tej nocnej doczekać nie mogę... Hmmm... i tak sobie myślę, że dla miłośników zdjęć na których może trochę mniej widać, za to są z zacięciem "artystycznym" możnaby stworzyć oddzielną galerię, czy cuś...

A - i strasznie się cieszę Crustian, że zdjęcia lotne

I moje drobne spostrzeżenie, jeśli pozwolisz - jeżeli masz możliwość - próbuj fotografować niekoniecznie "równo ze światłem". Jak słońce masz z boku, pod kątem (byleby nie przed sobą) też można całkiem ciekawe efekty uzyskać...

I druga sprawa - jeśli masz założoną osłonę na obiektyw zwracaj uwagę na "winietowanie" przy szerokich kątach (ogranicza pole zdjęcia) albo po prostu odkręć osłonę...

Mam nadzieję, że nie uraziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie osłonę zawsze zapominam odkręcić, Z tym światłem to popróbuję.Zasadniczo ja nie jestem jakimś fotografikiem tylko amatorem więc wiadomo że zdjęcia nie będą takie jak sobie niektórzy by życzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn niezależnych część druga będzie po długim łikendzie tymczasem wstawiam część trzecią:

62604368.jpg

59196038.jpg

88236318.jpg

46472995.jpg

24307816.jpg

92588783.jpg

51674348.jpg

32573413.jpg

94069123.jpg

84735965.jpg

90666210.jpg

33315406.jpg

99283857.jpg

44221818.jpg

73863643.jpg

48592590.jpg

54223143.jpg

22553258.jpg

20942177.jpg

10936208.jpg

18075983.jpg

75491633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy używałeś płynów do kalek.

Na zdjęciu zaznaczyłem linie podziałową i kalke.

Kalka nie ułożyła się dość dobrze.

i widać w kilku miejscach ślady po pędzlu.

Ogólnie model fajny.

v2011050116513950757772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się na temat malowania itp itd bo sam na razie lepszych nie robię ale ogólnie modelik ciekawy Szkoda , że nie dałeś ciężarka ( do kupienia w wędkarskim za grosze) na przód , wtedy by ci tyłek nie siadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decalfix'u użyłem. Kalki fakt w kilku miejscach po nałożeniu lakieru bezbarwnego "uciekły" z linii podziałowych ale nie wszędzie. Ślady pędzla nawet celowo są zostawione jako powiedzmy "efekt wytarcia przez wiatr". Ciężarek jest dodany z plasteliny na przód gdzie tylko mogłem. Jednak statecznik Dragonowski jest strasznie ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się spóźniłem z postem no bo zobacz tu przylega np.:

dsc07327a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszy dwusilnikowiec drugiej wojny, szkoda że w jednolitym czarnym malowaniu. Właśnie ze względu na to czarne malowanie trudno jest go oceniać, czerń ukrywa szczegóły a jak się zdjęcia rozjaśni to wychodzą jaśniejsze plamy. Tak pomalowany model ciężko jest wyeksponować na zdjęciach, chciałem tu pokazać mojego SU 47 , ale na zdjęciach albo wychodzi czarna plama albo jakieś szare zacieki których w rzeczywistości nie ma. Malowania więc nie oceniam bo wg zdjęć chyba nie da rady. Co do reszty to mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w zbliżeniu tak wyglądają.Nie wszystkie, bo z niektórych linii mi niektóre pouciekały. I wiedz dlaczego? Lakier je "wstąpił"? Bo innego wytłumaczenia nie znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część "druga" idzie mi jak krew z nosa ale sukcesywnie będę coś dodawał:

he01u.jpg

he02.jpg

he03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotomontaże całkiem miłe. Brakuje Lancastera w tle, oświetlonego przez reflektory. Albo choć Mosquito!

 

Ale tak na marginesie, to nie schrzniłes crustian symetrii stateczników poziomych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie mówię, że on ściga właśnie jakiego bombowca nad Berlinem w ostatnie dni wojny

Ale tak na marginesie, to nie schrzniłes crustian symetrii stateczników poziomych???

Pytasz o ogonową część? Próbowałem ją naginać na ciepło nawet i nic. Dragon tak ma. Jakbyś zobaczył w ich wykonaniu P-38, to dopiero za głowę byś się złapał. Jak taka pokraka mogłaby latać? Nie wiem jak oni te wypraski robią, ale z geometrią to mają straszne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.