Skocz do zawartości

MiG-21MF(SF) 6814 1/48 Academy + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Leniwie dłubię sobie od pewnego czasu wymieniony modelik. Ma być to prezent dla osoby niekoniecznie znającej się na lotnictwie, ale potrafiącej docenić taki model. Zaznaczam to, żeby z góry określić, że nie będę zbytnio ingerował w bryłę modelu pod kątem zgodności z oryginałem. Stąd dopisek SF w tytule ;) Tyle wstępu.

 

Postanowiłem w nim zainstalować kokpit Airesa. Jest już w sumie pomalowany:

 

sh104921.jpg

sh104922.jpg

sh104923.jpg

 

Mam problem z zainstalowaniem części znajdującej się pod wiatrochronem. Nie bardzo chce ona tam pasować. W instrukcja to zagadnienie zostało olane. Teraz występują takie problemy:

 

Zegary są za bardzo wsunięte do wnętrza kokpitu:

sh104926.jpg

sh104929.jpg

sh104928.jpg

 

Między żywicą a plastikiem jest łukowata szpara:

sh104930.jpg

 

Generalnie nie wiem, czy ta żywica ma być naklejona na plastik, czy stanowić z nim jeden poziom:

sh104925.jpg

 

Jak Wy sobie z tym radziliście?

 

Ponieważ żywice czekają jeszcze drobne poprawki malarskie, chętnie wysłucham ewentualnych sugestii odnośnie kolorów. Oczywiście będzie jeszcze wash i obicia, ale to potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wklejenia pulpitu - sądzę, że jak go przykleisz na plastik to będzie ok. ramę wiatrochronu i tak trzeba pomalować, więc poziom finalnie powinien wyjść ok. Co do kolorów - fotokarabin pomaluj metalizerem:

 

Mig-21MF_cockpit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary są za bardzo wsunięte do wnętrza kokpitu:

Akurat w tej kwestii to radziłbym chyba jednak dokładnie wszystko spasować najpierw na sucho.Wydaje mi się że jednak cała przednia tablica przyrządów powinna być lekko cofnięta w głąb i schowana pod krawędzią wiatrochronu.Może poniższe zdjęcia pomogą w zrozumieniu jak ja to widzę .

21mfnczeski.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9483kabinabisa6.png

 

Uploaded with ImageShack.us

199241186479054.jpg

1117815942038585687938f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

 

Uploaded with ImageShack.us

1117815942038585687938f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

1146751267136610086.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zdjęcia MF,MFN, Bisa-wszędzie przedni pulpit jest cofnięty w głąb. Dopiero dolna część [ "obejmowana "nogami pilota ] zaczyna iść w kierunku fotela .Jak wysuniesz całą częśc górną , dolna też będzie musiała iść dalej.Przesuniesz dolną , przesuniesz drążek , i w końcu mogą być problemy z umiejscowieniem fotela .Odnośnie przyklejenia żywicy do płaskiej półki- jesli mieści się wszystko pod wiatrochronem , to chyba tak może być , jak jeszcze dodasz trochę elementów z boku i za celownikiem [ a widze ze ładnie Ci idzie detalowanie ] to kto zaskoczy jak to jest zrobione .Przecież ktoś kiedyś powiedział że modelarstwo to sztuka oszukiwania oglądających .Sorry za słabą jakość tych fotek .

elzacelownikiem.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

elzacelownikiem2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

elzacelownikiem3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

elzacelownikiem4.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

elzacelownikiem5.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

elzacelownikiem6.jpg

Odnośnie kolorów -konkrety to na pewno podadzą Ci Fachowcy od numeracji farb .Zobacz na zdjęcia , co fotka to inny odcień . Słońce , użytkowanie , zakład przeprowadzający remont , odcień farby,to wszystko miało wpływ na kolor .A jak dodasz jeszcze obicia , wash itp .cuda to kto się przyczepi ? Ma być "radziecki odcień kabinowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak cała przednia tablica przyrządów powinna być lekko cofnięta w głąb i schowana pod krawędzią wiatrochronu.

 

Dokładnie tak samo ja to widzę. Chodzi o to, że ten kawałek żywicy jest za długi i wystaje "w głąb kokpitu" czyli poza wiatrochron. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. W każdym razie, wychodzi na to, że będę musiał jakoś wydłubać ten plastik, jednak da mi to co najwyżej 1mm poprawy, a to wydaje się za mało. Zobaczymy jak to będzie.

 

Dzięki za fotki, są świetne. Niektórych jeszcze nie miałem. Czy to twoje prywatne zbiory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko powinienes wyciac [ja tak zrobilem w swoim modelu****] miejsce * gdzie wkleisz cale ze tak to nazwe "przedszybie" ** z celownikiem itp duperelami znajdujacymi sie pod wiatrochronem dzieki temu zabiegowi zejdze to nizej i do przodu. To samo zrob z tylna scianka kabiny ***

Trzymam kciuki i powodzenia w dalszej budowie.

* foto 1

** foto 2

*** foto 3

**** foto 4

1

sh104925.jpg

2

sh104923.jpg

3

sh104928.jpg

4

mig_21bis_by_marek1101-d30vqm2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niby wakacje a czasu całkiem nie ma i stąd brak aktualizacji. Pogrzebałem trochę ostatnio. Z ciekawszych rzeczy, to poprawiłem troszkę otwór przed wiatrochronem. Pocieniłem ściankę i podkleiłem białym polistyrenem. Jak było wcześniej widać na fotkach powyżej.

 

sh104993.jpg

sh104994.jpg

sh104996.jpg

 

Kolega z forum zaproponował swój odcień kokpitu. Płytka pokryta jest jego mieszanką, mała plamka to Model Master 2135 Interior Blue Green, którym pomalowałem swój kokpit. Wszystkie zdjęcia przy tym samym oświetleniu z tym samym balansem bieli. Następny model maluje jego kolorem

 

sh104995.jpg

 

W między czasie zlepiam jeszcze takie coś ;)

sh104997.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powoli ale do przodu. Dokleiłem parę blaszek, prysnąłem całość Mr. Base White 1000 i potem czarnym cienko po liniach podziału. Rozwierciłem golenie podwozia głównego i wpuściłem tam stalowe ośki z silniczków elektrycznych.

 

sh105013.jpg

sh105014.jpg

sh105016.jpg

sh105017.jpg

sh105018.jpg

 

Już widać koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytam o aerograf bo fajnie wyszedł Ci preszaiding i ładna powierzchnia po położeniu koloru myślałem ,że malujesz jakimś markowym sprzętem

Na jakich nastawach malowałeś i rozcieńczeniu /czym w jakich proporcjach/tym humbrolem bo ja mimo ,że maluję aerkiem kilka ładnych lat zawsze z humbrolami mam problemy dlatego zalega ich kilkadziesiat puszek w pudełku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczalnik Model Master Airbrush Thinner. Leję dosyć sporo, farba jest bardzo rzadka i dosyć słabo kryje. Psikam chyba w zasadzie na pełnym spuście, z większej odległości. Czasem jak trzeba prysnąć bardziej precyzyjnie i z bliska to przymykam. Matowych Humbroli jeszcze nie ogarnąłem - zawsze mi się piasek wytrąca. Z satynowymi jest całkiem dobrze. A ten model dodatkowo przetarłem papierem 2500, nie wiem czy zwróciłeś uwagę? Kolor bazowy kładłem na dwa razy, bo mokra trochę oszukuje i dopiero na suchej powierzchni mogę ocenić czy dobrze pokryłem preshading. Z resztą przy tak rozcieńczonej farbie porobiłyby się zacieki, gdybym chciał pokryć na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem wash. Posmarowałem po liniach czernią kostną prosto z tubki, a potem wycierałem papierem wzdłuż osi modelu. Dzięki temu jeśli się przyjrzeć, to widać delikatne smugi na powierzchni. Sposób bardzo przypadł mi do gustu. Mam kontrolę nad zabrudzeniem i jeśli chcę, to mogę zróżnicować kolor washa i zrobić całkiem usyfiony model. Na zdjęciach można zobaczyć jeszcze kłaczki po chusteczkach ;) Przy okazji widać też, że Microscale SOL nie dał rady w trudniejszych miejscach i kalki są pomarszczone. Czy to prawda, że płyny Gunze są mocniejsze?

 

sh105122.jpg

sh105123.jpg

sh105126.jpg

sh105125.jpg

sh105127.jpg

sh105124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.