Skocz do zawartości

MiG-21PF Innex 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw za ok. 20 zł a w środku mamy:

-Wgłębne linie podziału( trochę grube)

-mini blaszkę ( deska z zegarami i wanna kabiny)

-kalka Techmodu trzy wersje malowania, jedno polskie(dużo napisów eksploatacyjnych wyglądają dość porządnie)

-owiewka dość przejrzysta ale bardzo gruba

100_4393.jpg

100_4396.jpg

100_4398.jpg

100_4399.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nie najgorzej. Mam dwa PFy. Jeden "made by Bilek" a drugi właśnie Innex. Czeski ma troszkę lepsze detale powierzchni (cieńsze linie, gładszy plastik). Do tego z powodu bałaganu w magazynie (a raczej braku bieżącej inwentaryzacji) mam dwa zestawy Pavli (kokpity) i dwie blachy Extratechu dedykowane właśnie do PFa. Z całości można ładny model wyrzeźbić. Warto jeszcze dodać wnęki podwozia też Pavlove.

Kiedy rusza budowa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ruszyła, czekam na koła i wnęki podwozia i fotel Sk-1 z Pavli. No i silnik z oprawki od długopisu (podpatrzyłem od Ciebie). Mam tylko rozterkę, bo chciałem zrobić kamo (NRD, ZSRR) ale polaka też chciałem- ale polak wiadomo aluminium a już za dużo na półce się srebrzy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś miałem ten model na warsztacie. Obecnie poddaję go reanimacji. Ma on dwie zalety: 1-bardzo dobre kalkomanie, 2-bryła świetnie leży w planach. Więcej plusów nie widzę ale jest dobrą alternatywą dla dwukrotnie droższego i coraz trudniej osiągalnego Bilka.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale polaka też chciałem- ale polak wiadomo aluminium a już za dużo na półce się srebrzy.

Pozdro

 

Kto powiedział, że musisz robić polskiego srebrnego PF? Przez twojego BISa Patyk już w planach mam modelarskie wakacje pod znakiem Mig-21 , a i w planie PF z 10 PLM....

Zagadka, więc jakie kamo jeśli nie srebrne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale polaka też chciałem- ale polak wiadomo aluminium a już za dużo na półce się srebrzy.

Pozdro

 

Kto powiedział, że musisz robić polskiego srebrnego PF? Przez twojego BISa Patyk już w planach mam modelarskie wakacje pod znakiem Mig-21 , a i w planie PF z 10 PLM....

Zagadka, więc jakie kamo jeśli nie srebrne?

Bioły, bioły z Łaska.

A jeszcze lepiej biały ośrupany (jak się to u nas w Poznaniu godo).

Coś mi świta, że jakieś papiery na taką maszynę powinny być Lotnictwie z Szachownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się niektóre PF remontowane w Polsce na przełomie lat 70/80 otrzymały białe kamo (zresztą nie tylko PF, bo też MF a nawet R). Farba ta z czasem zresztą płatami odpadała z samolotu. Dla fanów numerków, były to min. 2411, 2401, 1810, 2005, 2404, 2408, 2412. Większość z nich później otrzymała krakowskiego smoka (pamiątka po 2PLM) przed numerami.

Wbrew pozorom nie jest tak kiepsko z tymi kamo na polskich ołówkach ;) tylko srebrne były chyba PFM.

Fakt, z tego co pamiętam był artykuł o tych migach z Łaska. Musiałbym poszperać który dokładnie numer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że srebrne ołówki są brzydkie. Wręcz przeciwnie, lubię nasze srebrne migi pod każdą postacią. To było na wypadek, jakby czytał jakiś fan samolotów np z II wojny światowej, narzekający że po 1945 w naszym lotnictwie powiało kolorystyczną nudą...

Ja tam wolę PFM z godłem 2 PLM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.