Skocz do zawartości

Tygrys II z wieza Henschell, Dragon 1:35


arre

Rekomendowane odpowiedzi

Klika miesiecy temu kupilem okazyjnie ten oto model;

 

619f4df1f567ca8em.jpg

 

Bardzo ladny zestaw Dragona z fototrawionymi siatkami oslaniajacymi wloty powietrza do silnika.

 

W zestawie oprocz standardowych czesci byly liny Eureki

 

143dc677188b37b4m.jpg

 

Oraz zimmerit Eduarda ktory nie za bardzo mi sie podoba (jest plytki)

 

424ada946f4c98c5m.jpg

 

Dodatkowo dokupilem metalowa lufe firmy RB

 

25c107ee3dd32c14m.jpg

 

oraz gasienice firmy Friulmodel

 

3a3b3faa3d42d1d8m.jpg

 

Zdjecia lufy oraz gasienic zapozyczylem z aukcji internetowej na ktorych je kupilem, jako iz na razie czekam na ich dostarczenie.

 

Tygrysa planuje wykonczyc w zestawieniu takim jakim jest na pudelku - te same kolory, moze tylko odrobine bardziej "zmeczonego".

 

Do malowania po raz pierwszy uzyje mojego ostatniego nabytku;

 

75da77807381b5c7m.jpg

 

Wczesniej uzywalem simple brush Tamiyi.

 

Praca zajmie mi odrobine czasu, jako iz rozpoczyna sie wkrotce sezon wakacyjny, wiec prosze o cierpliwosc w pokazywaniu moich postepow z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za uwagi, po kilku godzinach dlubania postanowilem wyrzucic zimmerit Eduarda i kupic zywiczny firmy Atak.

 

Seb, czy to ten zestaw?

 

http://atakmodel.istore.pl/cgi-bin/shop.pl?id=4009&sid=&pin=&mod=03&towar=523504&pt=&lang=pl-pln&pdo=01&psz=24032&pcz=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież Henschel więc można smiało go bez zimmeritu zrobić. No ale fakt jak chcesz pojazd z okładki (dość popularny wśród modelarzy) to zimmerit musi być. Aha i nie jestem absolutnie pewny, ale coś mi się wydaje, że gąski są błędne (chyba powinny być ATL 16). Ale to jeszcze sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Ślęczka : Napewno będą ATL-16 bo to gąsienice Gg 26/800/300.

 

Natomiast ATL-22 które posiadasz to Gg 24/800/300 czyli dla Jagdtigera na podwoziu porsche ewentualnie właśnie KT z wieżą porsche. Jeżeli tyle już zainwestowałeś w dodatki i nie będzie to szybki warsztat to proponuje jeszcze kupić jakeś blaszki a napewno model dużo zyska. Oczywiście również będe doglądał budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o gasienice - tak, macie zupelna racje. Za pozno sie zorientowalem ze kupilem ATL-22 a nie ATL-16.

Czy roznica bedzie bardzo widoczna? Jezeli tak, zainwestuje w nastepny zestaw, a obecny pozostanie dla nastepnego modelu.

 

Ritter, czy moglbys mi polecic odpowiedni zestaw blaszek? To moj pierwszy model z taka iloscia dodatkow, a nie mam zbyt duzego doswiadczenia w ich dobieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem dylemat bo zestawów waloryzacyjnych na rynku jest wiele i trudno wybrać ten najlepszy, tym bardziej że różnią się ceną i jakością wykonania. Jako że Tygrys Królewski to jedna z moich ulubionych konstrukcji i aktualnie posiadam w szafie ok. 15 zestawów tego czołgu dragona i tamyii to przyznam szczerze że kupowałem blaszki różnych producentów bo i tak wiedziałem że zawsze gdzieś ten zestaw zamontuje. Voyager troche mnie zraził tym że na zdjęciach było co innego i zawartość była inna, dlatego przed zakupem polecam poszukać w internecie co dany zestaw zawiera, jakość jak dla mnie najgorsza z posiadanych zestawów. Eduard przyznam nie zbytnio przypadł mi do gustu z wcześniejszych zestawów do Tygrysa dlatego sobie podarowałem. Najwięcej posiadam zestawów Abera i Griffon Model. Pierwszy producent posiada bogaty wachlarz zestawów do modeli TK ale firmy Tamiya, napewno wiele elemnetów tych zestawów spokojnie zamontujesz w dragonie ale lepiej poszukać zawsze dedykowanych do danego modelu zestawów. Jakość Abera jest jak najbardziej zadowalająca. Taki uniwersalny zestaw abera to np. 35040 dedykowany dla Tamiyi tu są elementy i dla KT serii produkcyjnej jak i dla wersji porsche. Aktualnie Aber wydaje nowe zestawy już pod kątem modeli dragona dlatego warto zapoznać sięz ofertą np. zestaw 16033 i kolejne które tworzą całość. Drugi producent tj. Griffon Model niestety niedotępny w Polsce posiada bardzo fajny zestaw o numerze L35017, dedykowany do modeli dragona w tym do modelu który posiadasz. Na allegro możesz poszukać bo widziałem że można go kupić w cenie ok. 100 zł z przesyłka. Tu strona producenta i zestaw o którym wspominałem http://www.griffonmodel.com/product_view.asp?id=43&classid=39 . Jeżeli masz możliwość to polecam zakup tego zestawu w luckymodel (szczególnie jeżeli dolar będzie miał niższe notowania). Jeżeli chodzi o jakośc zestawu to w moim odczuciu jest naprawde wysokich lotów porównywalne do aber. W piątek będe w domu to jeszcze pogrzebie i poszukam jakiegoś konkretnego ciekawego i cenowo wartego zainteresowania zestawu. Jeżeli chodzi o cene i zawartość to warto posprawdzać co dany producent daje i ile sobie za to życzy bo naprawde często można sporo przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o gasienice - tak, macie zupelna racje. Za pozno sie zorientowalem ze kupilem ATL-22 a nie ATL-16.

Czy roznica bedzie bardzo widoczna? Jezeli tak, zainwestuje w nastepny zestaw, a obecny pozostanie dla nastepnego modelu.

No, cóż- różnica jest widoczna. Chodzi przede wszystkim o łącznik (to ogniwo bez grzebieni). W podwoziach henschel były wykonane jako jeden element, a nie cztery, no i nie miały otworu na ząb koła napędowego.

Zestaw, który nabyłeś w zasadzie może zostać użyty tylko do Tigera II z podwoziem porsche, bo jeśli dobrze pamiętam to w jagdtigerach porsche ten łącznik nie miał "bieżnika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Ślęczka : Napewno będą ATL-16 bo to gąsienice Gg 26/800/300.

Hmmm dzięki, że potwierdziłeś, moje przypuszczenia, bo póki co jak na złość nie miałem dostępu do żadnej dokumentacji Koenigstigera.

Ritter, czy moglbys mi polecic odpowiedni zestaw blaszek? To moj pierwszy model z taka iloscia dodatkow, a nie mam zbyt duzego doswiadczenia w ich dobieraniu.

Więc tu ograniczyłbym się do jakiegoś podstawowego zestawu, zamiast rzucać się od razu na głęboką wodę - niemniej tylko radzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

 

Zgodnie z zasada "Mierz sily na zamiary", postanowilem oraniczyc sie do obecnie zakupionego zestawu - jedymi zmianami sa;

 

- dokupilem nowe gasienice Friulmodel ATL-16 (stare zatrzymalem, przydadza sie w przyszlosci)

 

- zakupilem rowniez zestaw zimmeritu zywicznego firmy Atak, blaszki Eduarda moga sie przydac do roznych przerobek.

 

 

Mam jeszce jedno pytanie;

 

Jakiego koloru uzyc jako kolor bazowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jakiego koloru uzyc jako kolor bazowy?

No Dunkelgelb polecam z serii Gunze Sangyo, konkretnie H403, albo też kiedyś stosowałem i dość mi przypadła do gustu mieszanka Vallejo 70882 i Vallejo 70976 w stosunku kolejno 1:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Po dluzszej nieobecnosci (spowodowanej wyjazdem zagranicznym oraz szczegolnie duzym obciazeniem w pracy), chcialbym pokazac postepy jakie dokonalem w toku prac nad tygrysem.

 

Po pierwsze zdecydowalem jaki ostatecznie ksztal przybierze moj Tygrys.

Bedzie to jeden z Tygrysow walczacych wokol Budapesztu 1944/45, nalezacych do 503. Batalionu Czołgów Ciężkich.

 

Poniewaz prawie wszystkie Tygrysy Ausf. B walczace w tym rejonie zostaly zniszczone lub opuszczone, uznalem iz dobrze bylo by ocalic chociaz jeden z nich w postaci modelu.

 

Bedzie to ten konretny model

 

ec8d556bd310aa09.jpg

 

7868fb61eccfd739.jpg

 

0a4d66f53b0002a7.jpg

 

o numerze 233.

 

Znalazlem kilka kolorowych zdjec z Budapesztu - konkretnie kolory kamuflazu

 

5e77ffed4b8be122.jpg

 

 

Podczas konstrukcji posilkuje sie publikacjami Osprey - Kingtiger 1943 -1945.

 

Nareszcie dotarl zimmerit

 

4aa07211238a69c5m.jpg

 

Lufa RB

 

eff4dcf09efff413m.jpg

 

 

oraz wlasciwe gasienice (jedna zlozona w 3/4, jeszcze nie lutowana)

 

71b4ca6736eefd72m.jpg

 

Wstepnie zlozona wanna z zawieszeniem

 

4840f5d565c6812cm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz wlasciwe gasienice (jedna zlozona w 3/4, jeszcze nie lutowana)

A po co niby chcesz je lutować ?

Zawieszenie przydałoby się zrobić ruchome w końcu masz pracujące gąsienice.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wygospodarowac kilka godzin wolnego czasu i oto efekty;

 

1b5e0efb238206b7m.jpg

 

d58eda80852a0349m.jpg

 

cc98cf88ef626b94m.jpg

 

4578b5c518d5109em.jpg

 

bbfff8f69869bcc0m.jpg

 

 

Klejona jest tylko wieza (bez wlazow oraz tylni pancerz. Pozostale elementy poskladane "na sucho".

 

Po raz pierwszy uzywam zimmeritu firmy Atak - wrazenia jak najbradziej pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Korzystajac z tego, iz ostatnio mialem odrobine wolnego czasu, udalo mi sie dorobic kilka elementow.

 

Oto postepy;

 

de3ae3945c347ab5m.jpg

 

2b45c06784f79a0am.jpg

 

005086bf8cf7ee4fm.jpg

 

705d29ebfc9fb714m.jpg

 

b19e7afca43a91bcm.jpg

 

c08a67f7646dc208m.jpg

 

Metalowe dodatki waloryzacyje pochodza z firmy Lion Roar, zestaw LE35035.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prace nad Tygrysem posunęły się do przodu;

 

6feca64acedc4b7cmed.jpg

 

4ecbe1cbd652cfb9med.jpg

 

4c9976e1e40e89c6med.jpg

 

6d75e1d66bc14d8fmed.jpg

 

Nie posiadam kalek z numerem 233, więc w najbliższym czasie będę dorabiał szablony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.