Skocz do zawartości

[HUMVEE] /Zakończony/ M1045 HMMWV TOW Carrier - Tamiya 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy warsztat... zobaczymy jak pójdzie

 

Jego tematem jest oczywiście model Humvee, w wersji z wyrzutnią pocisków TOW, w zimowym malowaniu z manewrów "Cold Winter" w Norwegii, w 1987 roku. Zdjęcie oryginału:

ColdWinter.jpg

 

Do budowy wykorzystam zestaw Tamiyi nr 35267:

Tamiya-35267-M1046HumveeTowMissileC.jpg

In-box tutaj:

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/tamiya/tam35267.htm

 

Dodatki:

- elementy fototrawione Eduarda nr 35655:

Eduard-35655.gif

- żywiczne koła z łańcuchami Tank Workshop nr TWS0080:

TankWorkshop-TWS0080-M998HummerWhee.jpg

 

Co prawda na żadnym zdjęciu Humvee biorących udział w tych manewrach nie ma łańcuchów na kołach, ale ponieważ te zestawowe zostały już użyte do innego modelu, a te z łańcuchami leżą sobie w szafie...

CDN

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do tej pory każdego Humvee zaczynałem od dołu. A tego postanowiłem zacząć od góry. Czyli na dzień dobry poleciała obrotnica z wyrzutnią i skrzynką kontrolną (te 3 elementy na razie połączone na sucho do zdjęć). Oprócz Eduardowych blaszek dodałem kilka elementów od siebie.

DSCF1620.jpg

DSCF1621.jpg

DSCF1622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna klapa będzie uniesiona?

Tak, klapa będzie uniesiona.

W modelu M1046 posiada ona odlane jako całość elementy wewnętrzne, ale wg mnie lepsze i bliższe oryginałowi są elementy Eduarda. Dlatego klapę wziąłem z modelu M1025 Tamiyi, gdzie jest ona gładka od wewnątrz. Z pozostałości innych blaszek dorobiłem pasy do mocowania lufy, kiedy wyrzutnia TOW jest zdemontowana do transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Kuba, że suniesz jak burza Na razie gotowe części wyglądają świetnie, ale do tego zdążyłeś nas już przyzwyczaić Kapitalnie wygląda ta wyrzutnia. Z niecierpliwością czekam na następne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie i dopinguję

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu. Wnętrze przygotowane do malowania (oczywiście niepełne, reszta elementów będzie malowana osobno). Kilka części umieszczonych na razie bez kleju do zdjęcia:

DSCF1685.jpg

DSCF1686.jpg

DSCF1689.jpg

 

Tutaj też złożone elementy na sucho:

DSCF1691.jpg

DSCF1690.jpg

 

Reflektory z dorobionymi żarówkami:

DSCF1692.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z czego zrobiłeś te realistyczne żarówki?...

Żarówki to po prostu mały, okrągły kawałek ramki z przezroczystymi częściami z modelu. W oryginale szkło jest mniej przejrzyste ze względu na gęstsze i głębsze "bruzdy" na szkle reflektora i żarówka jest mniej widoczna. Tamiya zrobiła bardzo delikatne te "bruzdy" i żarówki bardzo dobrze widać. Wahałem się trochę, czy je wklejać, ostatecznie - jak widać - byłem na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami do przodu...

 

Wewnętrzny pierścień obrotnicy:

DSCF1824.jpg

 

Drzwi... po polskim Humvee obiecywałem sobie "nigdy więcej". Nie dało się, znowu zachciało mi się dłubać malutkie kawałeczki. Może tego nie widać do końca, ale do przednich drzwi jest doklejonych 14 większych lub mniejszych części (łącznie z Eduardowymi), do tylnych 13, głównie elementów zamka. Tutaj jednak odpuściłem sobie fototrawione zawiasy, ale sam nie wiem, czy nie wrócę jeszcze do tematu. Szyby dojdą na samym końcu.

Tylne drzwi będą zamknięte, przednie otwarte, dlatego przede wszystkim na tych przednich muszę się ponownie zmierzyć ze śladami po wypychaczach (chyba jedyne większe do likwidacji w modelu).

DSCF1823.jpg

DSCF1822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła pora na podwozie. Mało atrakcyjny wizualnie, ale bardzo ważny etap budowy.

Dorobione kilka śrub, sprężyny z drutu, Eduarda niewiele. Pomalowane przekładnie mostów. Przy okazji zdjęć jak zwykle wyszło kilka baboli, się poprawi.

DSCF1825.jpg

DSCF1826.jpg

DSCF1827.jpg

DSCF1828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że po treningu na 35 przerzucisz się na 72 - tam poszalejesz

Oj musiałbyś mnie długo namawiać na taką zmianę. Nawet jak skleję wszystkie możliwe wersje Humvee to sobie znajdę coś innego w trzy-piątce (i chyba nawet wiem co by to mogło być - pojazdy typu Stryker, LAV, M1117 itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.