Skocz do zawartości

Yamaha XV1600


Kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będzie to moja pierwsza relacja na tym forum.

Od jakiegoś czasu zaglądam tutaj, niedawno pochwaliłem się galerią pierwszego motoru, jaki udało mi się zrobić a którego relacje wrzucałem na inne fora.

Tym razem będzie to kolejny motor z, Tamiya ale za to całkiem inny niż wspomniane Ducati - Yamaha XV1600 Road Star.

14080A.jpg

Generalnie nie jestem wielkim fanem tego rodzaju sprzętów ale od jakiegoś czasu producenci motocykli zaczęli lekko uagresywniać (małe słowotwórstwo) tego typu crusiery czego efektem są calkiem już ciekawie wygladający H-D Night Rod czy Yamaha Road Star Warrior.

122_0706_32z2007_harley_davidson_vr.jpg

2006-Yamaha-RoadStar-Warrior.jpg

Takiego właśnie Harleya mijam często wracając z pracy i to za jego przyczyną pojawił mi się pomysł wydłubania podobnego modelu. W planach zmiana kolorystyki, zminimalizowanie chromów, przemodelowanie błotników i… zobaczymy, co jeszcze przyjdzie do głowy.

Niebawem pierwsze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie akurat najbardziej podoba sie wersja pudełkowa no ale wiadomo, model jest twój i to tobie ma sie podobać.

Będziesz wymieniał koła, czy zostawisz szprychowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne- będzie pięknie

Oj nie wiadomo co to z tego wyjdzie

 

V-max jest następny w kolejności to dlatego że się spóźnił w dostawie.

 

Będziesz wymieniał koła, czy zostawisz szprychowe

Tutaj właśnie jest jeszcze duży znak zapytania.

Z jednej strony chciałbym je zostawić ale jest jedna rzecz która mnie mocno w nich denerwuje. Każda felga składa się z dwóch połówek po złożeniu ich zostaje w środku mały rowek którego nijak się nie zaszpachluje/zamaskuje bo dostęp bo niego jest zablokowany szprychami.

koa.jpg

Oprócz tego po kąpieli w krecie (pozbywałem się firmowego chromu) już widać sporo roboty przy nich. Na każdej połówce po obwodzie między szprychami szew i prawie na każdej szprysze po jednym lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym wrzucam fotki felg.

Już się nad nimi kilka razy pastwiłem, więc już spora część szwów znikła.

 

Tak wygląda jedna połówka.

 

night_022.jpg

 

a tutaj razem

 

night_026.jpg

 

night_028.jpg

 

Wytnij i zrób coś na wzór kół z fotki Harley'a

Hehehe, wiesz, co mi chodzi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem z tymi szprychami

 

night_036.jpg

 

wyciąłem na razie unieruchamiając jeszcze szprychy na swoich miejscach. Może się jeszcze przydać do zmierzenia rozstawu np.

 

night_038.jpg

wyrównane i rowek zaklejony

night_039.jpg

 

Teraz kombinuje coś w zamian. Do tak masywnych kół bardziej mi pasuje rozwiązanie jak w H-D wyżej niż Y Warrior

Krążki wyciąłem dość szybko

night_040.jpg

night_041.jpg

night_042.jpg

pozostaje zabawa z otworkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale gdzie można kupić taki arkusz plastiku i jak się to fachowo nazywa.

Jakiś już czas temu kupiłem na allegro zestaw różnych grubości, każdy arkusz formatu A3. Być może jeszcze ktoś sprzedaje.

 

...powiedz jeszcze jakiej średnicy jest środek?

Masz na myśli ten krążek - tj. 32mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale gdzie można kupić taki arkusz plastiku i jak się to fachowo nazywa.

 

Co prawda mam link do sklepu, w którym mają duży wybór płytek, ale jeszcze nie robiłem w nim zakupów: Sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślam środki felg. Staram się dopracować wzór z NightRoda. Wychodzi jeszcze mizernie ale będzie lepiej. Przy okazji są małe eksperymenty ;)

 

night_015.jpg

 

Są też jakieś początki silnika

 

night_007.jpg

 

night_012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak szpan z obiektywem [żart] , silniczek ciekawie wygląda, ale moim zdaniem zbyt jasny kolorek [srebrny], jeśli chodzi o felgi osobiście wybrałbym wzór pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym szpanować to zwykły kitowy obiektyw. Akurat był pod ręką i posłużył jako podpórka. Kolorek to metalizer aluminium z Gunze. Jasny? No przy czarnym to każdy jest jasny.

...jeśli chodzi o felgi osobiście wybrałbym wzór pierwszy.

Pierwszy z góry czy pierwszy z dołu?

 

Będzie pierwszy z góry tyle że otworki będą węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby być ciemniejszy aby tak się nie rzucał w oczy , ale to tylko moje zdanie, z obiektywem żartowałem przecież . Tak, pierwszy od góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek koła się tworzy, już niebawem przedni będzie w miarę satysfakcjonujący.

Tymczasem zaprezentuję przedni błotnik. Niestety nie zrobiłem fotek przed. Są tylko po. Posłużę się instrukcją żeby pokazać jak błotnik wygladał pierwotnie.

fender.jpg

oraz fotka zaczerpnieta z allegro

703617746_1.jpg

Błotnik został skrócony o dolny fartuch a zakończenie zostało wyprofilowane w łuk podobny do drugiego końca błotnika.

Oprócz tego boczne wyprofilowania zostały usunięte epoxydową szpachlą z tamiya. Całość wygładzona, fuknięta podkładem, czarnym połyskiem gunze C i na to clear Zero Prethinned.

Teraz wygląda tak

night_047.jpg

elementy mocujące będę doklejał później razem z widelcem bo być może opuszczę błotnik trochę bliżej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp w pracach, bo trafił się weekend wyjazdowy.

 

Tymczasem zostałem uratowany przez kolegę Wojtka od żmudnego rzeźbienia środków kół.

 

felga_1.jpg

 

felga_duzo.jpg

Fotki od Wojtka.

 

Zaoszczędzi mi to mnóstwo pracy i na pewno nie wyszły by mi tak idealnie.

 

Zacząłem też malować poszczególne części.

Tutaj siedzenie (czarny mat Gunze C), napęd (czarny mat i półpołysk Gaia) oraz jedna z pokryw (czarny połysk Gunze C i clear Zero Prethinned).

 

night_049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyło kilka części przy silniku.

 

night_068.jpg

 

night_076.jpg

 

night_071.jpg

 

Na jednej pokrywie clear jest jeszcze przed polerką co da się zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się podoba.

 

Zabrałem się za przednie koło.

Po dopasowaniu obręczy wkleiłem krążek od Wojtka na CA. W następnej kolejności należało uzupełnić i wyprofilować połączenie z obręczą. W felgach Harleya, na których staram się wzorować przejście jest płynne. Początkowo planowałem wykorzystać do tego dwuskładnikową epoxydową szpachlę z Tamiya jednak później dokonałem zakupu masy Magic Sculp. Nie żałuję. Jest zdecydowanie lepsza. Po wymieszaniu jej konsystencja jest łatwiejsza do modelowania niż szpachla tamiya a po delikatnym zmoczeniu można zrobić gładziutką powierzchnię.

 

night_082.jpg

 

po przeszlifowaniu i podkładzie wszyszły tylko drobne poprawki i prawie gotowe

 

night_088.jpg

 

night_085.jpg

 

Później zrobiłem sobie przymiarkę z elementami piasty przedniego koła

 

night_083.jpg

 

nie da się ukryć, że wygląda kichowato. Od razu widać, że piasta jest od koła innego typu a felga nie kompletna. Co prawda większość będzie zasłonięta przez tarczę hamulca, ale i tak wygląda to beznadziejnie. Muszę wykorzystując elementy z koła szprychowego zaimprowizować coś w tym stylu

 

020_hdvrod.jpg

 

Potrzebne będzie pogrubienie w centralnej części felgi.

Zastanawiając się jak to najprościej zrobić wpadłem na pomysł, że wykonam wyprofilowany element z masy MS, który dokleję z obu stron. To tak baaaardzo upraszczając. Dalej kombinując wymyśliłem, że najmniej się napracuję jak znajdę sobie formę. Będzie szybko i powtarzalnie. Zacząłem szukać formy po całym mieszkaniu. Sam nie wiedziałem, czego dokładnie szukam. Grzebałem w zabawkach syna, wszelkiej maści przykrywkach i zakrętkach aż mnie zaniosło do łazienki .... i wróciłem z zatyczką od balsamu do ciała (żona pewnie nawet nie zauważy).

Pierwszy model trochę niedopracowany, ale powinno być nieźle

 

night_079.jpg

 

tak wygląda w całości (to białe to szpachla płynna Gunze w miejscach poprawek)

 

night_089.jpg

 

night_091.jpg

 

po poprawieniu i dopracowaniu połączeń wszystkich trzech części powinno to wyglądać w miarę sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik widzę kolejne szaleństwo w Twoim wykonaniu Szykuje się naprawdę ładnie przerobiona 1600'tka Poluję na nią od dawna i też mam zamiar ją popełnić w przyszłości, dlatego też z uwagą się przyglądam co tutaj wyczyniasz z tym modelem Trzymaj tak dalej

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.