Skocz do zawartości

F-16 C bl. 52+


D A W I D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w moim pierwszym warsztacie. Ponieważ jestem nowicjuszem na forum i w tej skali, proszę o wyrozumiałość. Liczę się z popełnieniem masy błędów.

 

Na pierwszy ogień poszedł F-16, z którego zamierzam zrobić wersję block 52+, choć jeszcze się niezdecydowałem czy w wersji dla Polski, czy Grecji.

 

dsc00297whg.jpg

 

Model jest w skali 1/48, wykonam go bez żadnych blaszek itd.

 

Ponieważ nie mam profesjonalnego sprzetu, ani umiejetności a model będę starał się jak najbardziej upodobnić do oryginału, liczę się z tym że prace będą postępowały powoli.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś świadomy różnic między Block 50 a 52? Masz mały wlot i właściwą dyszę?

 

Jestem początkującym modelarzem, i to ma być model głównie testowy... Testujący nowe techniki klejenia, malowania, moich pomysłów, itd. Oczywiście chciałbym go jak najlepiej wykonać.

 

Oto pierwszy krok...

 

dsc00304k.jpg

 

... tablica przyżądów niestety jest troszkę źle skrojona, więc postanowiłem ją rozczłonkować na kilka elementów, aby je troszkę skorygować.

 

Podobnie rzutnik HUD'a jest troszkę źle umiejscowiony, ale tego już chyba ruszać nie będę... Sam HUD też nie jest taki jak być powinien.

 

Co do wlotów powietrza to w zestawie mam dwa, prawdopodobnie któryś z nich jest tym własciwym... Są też dwie dysze.

 

Krok drugi... wyciołem wyświetlacze które wykonam z plastikowej, przeżroczystej " kartki ", pomalowanej od spodu czarną farbą. Później wydrapię skalpelem jakieś wzorki ...

 

dsc00310j.jpg

 

Zdecydowałem się też jednak poprawić otwór w którym zamocowany będzie rzutnik HUD'a... Teraz wygląda to tak...

 

dsc00316d.jpg

 

A tak wygląda to w oryginale...

 

f16dblk40111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz postu pod postem, jest coś takiego jak edycja ostatniego ;)

Po krótce, jeśli dobrze kojarzę w zestawie masz sposobność zrobienia dwóch wersji: block 50 i block 52. Pierwsza to dysza silnika General-electric plus szerszy wlot powietrza, druga dysza Pratt-Whitney i mały chwyt. Czyli jeżeli przymierzasz się do naszego eFa "mogło być gorzej". Szkopuł w tym, że zakupiliśmy wersję 52+ która różni się dodatkowymi małymi duperelami. Będą to min. anteny IFF przed kabiną, anteny AIDEWS pod chwytem powietrza, trzeba także dorobić zasobnik na spadochron i kolejne anteny na nim. Nie zgadza się ilość wyrzutni flar/dioptli, wyrzutnie rakiet powinieneś zamienić na nowsze LAU-129. W zestawie masz stare rakiety AIM-9 w wersji M, my posiadamy wersję X która różni się znacznie od swojego poprzednika itd.

Najprościej zrobić z tego greckiego F-16C block 50, nie wymagałoby to powyższego nakładu pracy ;)

Jeśli chcesz się zagłębić w temacie F-16 polecam portal f-16.net gdzie znajdziesz wiele potrzebnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dawid większość tych rzeczy dostanie odemnie - gratisowo. M.in wnęki podwozia Airesa, zestaw Wolfpacka (pojemnik na spadochron i większość czujników). LAU-129 też się chyba znajdą... jak się je uda odkleić z mojego, zezłomowanego Academy ( w magazynie czeka Tamiya + dodatki) Jakieś AIM-9X też gdzieś miałem... Nie wiem tylko, czy wyślę jutro, czy we wt. Ew. jeżeli też chcesz, to mogę dorzucić orygnalny kokpit Tamiyii - jest chyba lepszy od tego z Hase...

 

A "Bird Slicer" można dorobić z cieniutkiego plastiku (Arkady chyba tak robił w swoim "D")

 

 

EDIT:

 

OK, znalazłem... Kompletny zestaw Wolfpack'a "dragsuit housing set"... http://www.wolfpack-d.com/

 

Kompletny tzn są części (instrukcji brak, pojemnik pokryty podkładem citadela - możesz zmyć "zmywaczem" Wamodu,

 

Do tego oczywiście wnęki Aires'a

 

http://www.aires.cz/mK-stuff/456/big/4194.jpg

 

Belki LAU-129 (jakoś odzyskałem )

 

AIM-9X

 

Fotel Aces II - został mi z prób, z modelem Academy - fotel Airesa, lekko uszkodzony (ale nic, czego nie da się łatwo naprawić + pasuje go również wymyć z farby) i pasy do niego...

 

Daj jeszcze znać, co do kokpitu Tamiyii - tablica i boczne konsole wyglądają chyba lepiej niż w Hase (+ drążek czy raczej joystic) z kokpitu AIres'a...

 

Odzyskałem też "bird slicer'a" - może uda ci się go jakoś wpasować

 

A tu masz link do "konkurencyjnego forum" z relacji z buduowy "polskiego" F-16D Hasegawy... http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=3921

 

Mam nadzieję że administracja się nie obrazi... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Kokpit Hasy mi się podoba, fotel też Jest perspektywiczny Ale reszta rzeczy się przyda. Choć żywicy do modeli jeszcze w ręku nigdy nie trzymałem...

 

A co do F- 16 od konkurencji, to ja mojego nawet nie mam zamiaru porównywać- tamtego składał profesjonalista Ale troszkę podpatrzę ;) ...

 

A co do mojego pieszczoszka...

 

Krok trzeci... dopieszczanie obudowy kokpitu, aktualnie wygląda to tak...

 

dsc00328m.jpg

 

dsc00329kgx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Modelarza z Bydgoszczy. Aktualnie sam Robie Efa 1/48 Pewnie widziałeś. Czyżby mam Konkurencje

Pozdrawiam i Życzę dalszych sukcesów podczas pracy przy Modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam Serdecznie Modelarza z Bydgoszczy. Aktualnie sam Robie Efa 1/48 Pewnie widziałeś. Czyżby mam Konkurencje

Pozdrawiam i Życzę dalszych sukcesów podczas pracy przy Modelu.

 

Witaj, mam tylko prośbę odnośnie twojego F-16 mógłbyś zamieścić troszkę więcej fotek Wygląda naprawdę imponująco.

 

Ponadto mam prośbę do pozostałych forumowiczów, ma ktoś namiary na forum, gdzie ten człowiek zamieścił bardziej obszerną relację z swojego warsztatu ?

 

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=2643

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal trwają pracę nad urealnieniem kabiny, troszkę się przeciągają z powodu braku dokumentacji i poczęści czasu...

 

Dodałem dwa wykonane własnoręcznie elementy, z trzech warstw przeźroczystego tworzywa, które wkleiłem na tylną ściankę kabiny, oraz wykonaną z ciękiego drucika uszczelkę biegnącą wokół kabiny...

 

40820182.jpg

 

Drucik, musiałem doklejać po kawałeczku, bo był bardzo giętki. Aby usprawnić jakoś pracę poszedłem na łatwiznę i użyłem Super Glue, mam nadzieję że za miesiąc mi to nie odpadnie...

 

47367406.jpg

 

69316859.jpg

 

P.S. Jakim kolorem maznąć wnętrze kabiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zdjęcia są jakie są, nie posiadam w tej chwili aparatu z prawdziwego zdarzenia, tylko telefon 3,2 mp. dodatkowo pozbawiony trybu makro :( Mam nadzieję że nie zniechęci to was do zaglądania tutaj i ewentualnych komentarzy...

 

A tym czasem dopracowywanie kabiny dobiega końca...

 

50577424.jpg

 

80475705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami, ale do przodu...

 

Powolutku kończę zabawę z tylną częścią kabiny. Dodałem kratkę osłaniającą tajemniczy wlot powietrza, oraz resztę okablowania. Oto jej prawie ostateczny wygląd...

 

54730599.jpg

 

Powoli postępują także prace wewnątrz kabiny... Tutaj elementy konstrukcyjne...

 

67778738.jpg

 

Teraz kolej na " wannę "...

W pierwszej kolejności wymiana nawiewów klimatyzacji ...

 

58476524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tę relację widzę, że moje podarki trafiły w dobre ręce...

??

poza tym bardzo mi autor relacji pomógł w rozwiązaniu problemu w przypadku mojej maszynki któa czeka (częściowo zrobiona) p-7. Ciekawy jestem jak zrobisz wyposazenie kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta obrączka w lewym górnym rogu to Twoja?

 

A to nie są nożyczki?

Mi to wygląda na obrączkę. Jestem na podobnym etapie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po krótkiej przerwie.

 

Halsey ma rację, to są nożyczki. Obrączka będzie za jakieś dwa lata ;)

 

W kolejnym etapie prac pomalowałem "wannę ", oraz zamontowałem wlot powietrza usytułowany z prawej strony pod kabiną. Zaliczyłęm też debiut szpachlerski- zresztą widać...

 

 

80199720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.