Skocz do zawartości

[Humvee] /Zakończony/ Dumvee Siły Zbrojne Danii 1:35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się...Niech mi niebiosa wybaczą oraz modelarze o wysublimowanym smaku, ale spróbuję zrobić model duńskiej wersji Dumvee, mniej więcej takiej:

 

07.jpg

 

01.jpg

 

05.jpg

 

12.jpg

 

Nie będzie to replika konkretnego pojazdu, chodzi mi przede wszystkim o uchwycenie uroku tego samochodu. Będzie to dla mnie jednak trudny model, więc nie gwarantuję wzorowego efektu. W czasie tez pewnie się rozciągnie, wiele elementów będę dorabiał samodzielnie, posłużę się też niektórymi gotowymi blaszkami, oraz kołami starego typu.

Na razie delikatnie go zacząłem, tzn. zlikwidowałem słynny klocek, w tym miejscu dałem cieniutki plastik ( i tak nie będzie widać, ponieważ położę tam materiał, imitację wykładziny), zrobiłem pierwowzór foteli, próbę, będą zrobione inaczej - te były robione do wersji amerykańskiej, taki Dumvee miał być na początku , dorobiłem częściowo tylny zderzak...Dokupiłem też inne koła, starego typu (niestety), ale i tak będą odpowiedniejsze od zestawowych.Tak to wygląda teraz:

 

Dumveewarsztat.jpg

 

Jeżeli mogę prosić, to podrzucie mi dodatkowe materiały do tej wersji, zdjęcia, rysunki, opisy ( moga być w jęz. angielskim). Na razie dysponuje tylko kilkoma fotkami...Nie mam pewności, czy nie założyłem sobie zbyt ambitnego projektu, no nic, zobaczymy. Najwyżej będę miał zapasowe części...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wieczorkiem wrzucę zbiorczą fotkę zdjęć Duńczyków jakie mamy zgromadzone z Kubiszem - jak znajdziesz brakujące - podeślę.

Ale cudów się nie spodziewaj - są mało obfotografowane

Generalnie różnią się tyłem (różne są te stojaczki na nadkolach) a na zamieszczonej fotce masz ich przegląd.

Jest jeszcze wersja z rurami na dachu - ale to chyba tylko 1 egzemplarz (mam 2 fotki) jest ciekawsza bo nikt takich rurociągów na dachu nie stosuje, ma plastikowa szybkę i km z boku.

 

ps. ubiegłeś mnie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, Kubisz. Faktyczne, bardzo dobre zdjęcie, jeszcze go nie miałem...

Nie ma sprawy, powinno Ci sporo wyjaśnić i pomóc. W sumie to szukałem go też pod siebie. Jakaś duńska choroba zapanowała wśród Hummeromaniaków, coraz ciężej jest mi się jej oprzeć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wieczorkiem jak się uda / chyba że Kubisz mnie uprzedzi / i chwała mu za to.

na zachęte te na szybko: ALE Z OPUSZCZONĄ RAMĄ

photos - militaryphotos.net/forums/ ...Meksyk

"All Mexico"

 

th_meksykaski7.jpg th_meksykaski2.jpg th_meksykdsc005550ko.jpg th_Desf44.jpg

 

SZYBY NIE PAMIĘTAM - ale duńczycy rozwiazali to na 2 sposoby

 

08.jpg

prawa szybka (pleksi) pewnie wyciągana żeby było większe pole obsługi km-u - zlikwidowana częściowo rama

 

albo tak:

14-6.jpg

czyli zdemontowana /nie opuszczana/ pancerna szyba

 

photos - militaryphotos.net/forums/ ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij jeszcze tu:

http://www.tpub.com/content/hummer/TM-9-2320-280-20-3/index.htm

to sa manuale do obsługi -

okno też jest więc może coś znajdziesz - ale jak pamiętam nie ma technicznej możliwości opuszczenia - brak zawiasków i dodatkowej ramki która by trzymała samą szybkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytając o tę sprawę, sugerowałem sie fotką zamieszczoną przez BaldPumę, ale faktycznie, jest to przeróbka, a szyba jest z tworzywa. Z tego co czytałem o Humvee, podstawowe opancerzenie (np. M1025), wraz z szybami, powinno wytrzymać ogień z broni ręcznej, obojętnie z jakiej odległości, np. z KbkAK 7,62 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku rusza z miejsca, ale jednak więcej jest zastanawiania się, przymierzania niż pracy. Do tej pory udało się wykonać:

- wyciąłem "Academiowy" klocek, w to miejsce wkleiłem cienkiutki plastik

- położyłem imitację wykładziny (wiele bojowych Humvees je ma), na razie nie wygląda najlepiej, ale chciałem aby była to wykładzina taka przypadkowa, prymitywna, postrzępiona, brudna, zaolejona. Powinno lepiej wyglądać po pomalowaniu i wycieniowaniu.

- zrobiłem częściowo imitację blatu pod zestaw radiowy (z miedzianej, cienkiej blaszki)

- wyciąłem wzmocnienia boczne ( z fotek wynika, że w Dumvee takie właśnie są)

- obciąłem pokrywę bagażnika i częściowo wyszlifowałem ( uff, stresujące, jak pójdzie coś nie tak, cały dach do wyrzucenia ).

 

Warsztat3.jpg

 

Warsztat2.jpg

 

I na razie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Ale ja mam jeszcze uwagi do zdjęcia zderzaka, zamieściłeś je kilka postów wcześniej. Przesuń hak trochę wyżej i zmień szekle - oderwij te przyklejone i spróbuj zrobić takie:

th_ty_04.jpg

Na zdjęciu powyżej szekle wiszą akurat odwrotnie, niż na tym zdjęciu:

th_12-4.jpg

ale oczywiście można je dowolnie przesuwać w tym trzpieniu z dziurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do zdjęć polskiego Humvee, które Ci podesłałem. Masz tam zderzak elegancko obfotografowany (w duńskich z tego co widać na zdjęciach nie ma płyty pod hakiem i gniazdem podpięcia przyczepy i świateł odblaskowych).

Masz też zdjęcia wnętrza, koniecznie dorób kanał nagrzewnicy, biegnący pod przednią szybą, od nagrzewnicy do deski rozdzielczej. Do tego elementu jest potem przykręcany stolik na radio. Bez tego będziesz miał brzydkie dziury na łączeniach deski, ramy przedniej szyby i dołem nadwozia. Jakby co - pisz na gg.

 

Ważna uwaga - zamieszczone w tym temacie zdjęcie tylnego zderzaka i śrub trzymających ramę szyby oraz inne zdjęcia polskiego Humvee dostałem kiedyś od Erniego i prawdopodobnie on robił te zdjęcia. Mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko ich zamieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starszych "Edkach" były formy do robienia główek - na grubej ramce naokoło

S6303146.jpg

 

masz dziurki 6-kanty - rozgrzewasz końcówkę pręta z plastiku i przyciskasz do formy, odcinasz i masz łebek jak trzeba - moze któryś z kolegów ma taką ramkę - ja niestety mam 1 - co prawda do 72 jest kicha - ale.... jakbym 35 zaczął

... a poza tym jest dziewicza - jak widac - pierwszy grill trafi do Julkata

 

srubki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych Eduardach też są te dziurki, ale nie wyobrażam sobie wyciskania i odcinania każdej śrubki oddzielnie. Tysiuniek - polecam odwiedziny w Modelworld w Bytomiu, powinni mieć pręciki Evergreena, ja tam kupiłem kiedyś 2 o przekroju sześciokątnym i mam śrubek do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.