Skocz do zawartości

Peugeot 206 WRC "Królewski RT" 1/24


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam temat który chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu i nie daje mi spać po nocach. W związku, że jestem jakoś związany z AK Królewskim oraz tym, że dostałem w prezencie od kolegi Puga 206 WRC postanowiłem stworzyć autko "klubowe", które mogłoby w rzeczywistości rywalizować na trasach np. Mistrzostw Świata i reprezentować "Królewski Rally Team". Co z tego projektu wyjdzie - zobaczymy!! Po raz pierwszy będę tworzył własne unikalne kalki oraz malowanie, które może kiedyś zostanie zrealizowane w realu - może na innym aucie ( choć marzeniem byłoby na takim WRC!!) Projekt będę wykonywał bardzo wolno (totalny brak czasu!!) i może się okazać, że niezmieszczę się w regulaminowym czasie, ale nie jest to najważniejsze. Najważniejsze bym w połowie albo pod koniec się nie rozmyślił i nie zaprzestał projektu. Cel - ukończyć z zamierzonym efektem!!

 

Oto In-Box:

 

peugeot206AKK-002.jpg

 

peugeot206AKK-003.jpg

 

peugeot206AKK-004.jpg

 

peugeot206AKK-005.jpg

 

peugeot206AKK-006.jpg

 

peugeot206AKK-007.jpg

 

peugeot206AKK-010.jpg

 

I przykład oklejenia (malowania), który może jeszcze ewoluować w czasie:

 

Peugeot-206-WRC-AKK4a_m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Subaru dostanie kolegę z WRC

Świetny wybór. Czekam na postępy i życzę kolejnego udanego modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za dobre słowa... Kalki będę wykonywał sam - przynajmniej te głównego motywu... ale dorzucę też kalki z zestawu - potencjalnych sponsorów projektu WRC

 

Dzisiaj drobny postęp: pomalowałem podkładem i polakierowałem właściwym kolorem podłogę...

 

peugeot206AKK1-001.jpg

 

peugeot206AKK1-002.jpg

 

By nie mnożyć postów, dorzucam jeszcze zdjęcia zrobionych "kółek"... pomalowane, oklejone i polakierowane bezbarwnym. Oczywiście gumki "na ostro" przytarte papierkiem ściernym

 

peugeot206AKK3-001.jpg

 

peugeot206AKK2-002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "mechanicy" postanowili wrzucić silnik i układ wydechowy do 206-ki Prace posunęły się do przodu i pierwszy etap budowy Wurca zakończony... W wolnej chwili wrzuciłem także skrzynię biegów z półośkami...

 

schemat1.jpg

 

peugeot206AKK4-007.jpg

 

peugeot206AKK4-016.jpg

 

peugeot206AKK4-021.jpg

 

peugeot206AKK4-001.jpg

 

peugeot206AKK4-022.jpg

 

peugeot206AKK4-023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele wyglądają cudnie.

Mam pytanko co do koloru skrzyni biegów: mógłbyś zdradzic co to za farba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że mogę zdradzić Jest to Tamiya XF-56 - bardzo fajnie się nią maluje - oczywiście "pędzelkowałem" skrzynię biegów!! Plus jest taki, że nie pozostawia smug no i daje realistyczne wrażenie

 

Dzisiaj wraz z moimi "mechanikami" wrzuciłem tylny dyfer i podpiąłem wał napędowy... Tym samym koniec kolejnego etapu wedle Tamiya

 

schemat2.jpg

 

peugeot206AKK5-002.jpg

 

peugeot206AKK5-003.jpg

 

peugeot206AKK5-004.jpg

 

peugeot206AKK5-007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chwila przerwy i ponownie zasiadłem do Peugeota Kontynuuję dalszą budowę a następne w charmonogramie to przednie zawieszenie... Tym razem posłuchałem rad i nacięcia w tarczach hamulcowych zapuściłem czarną "akwarelą" - chyba wyszło nieźle ?? Poskładałem całość choć nie obyło się bez problemów - m.in. okazało się, że w ramce jest uszkodzony element "kratownicy" przedniego zawieszenia - musiałem to jakoś poskładać do kupy... potem nastąpiły problemy z pasowaniem... ale dałem radę! Na końcu założyłem koła bo nie mogłem wytrzymać jak będzie się to wszystko prezentować

 

schemat3.jpg

 

pug206AKKrolewski12-004.jpg

 

pug206AKKrolewski12-003.jpg

 

pug206AKKrolewski12-005.jpg

 

pug206AKKrolewski12-002.jpg

 

pug206AKKrolewski12-006.jpg

 

pug206AKKrolewski12-007.jpg

 

pug206AKKrolewski12-008.jpg

 

pug206AKKrolewski12-012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej oglądałem twoje prace nad modelem i jestem pod wrażeniem, też u mnie leży rajdówka w szafie i czeka na wenę, a jak na razie robię wywiad, i tu moje pytanie napisałeś że przeleciałeś opony n a ostro papierem. Jak to w ogóle wygląda i jaki jest cel tego? Zdarcie cześć gumy, zrobienie rys coś na imitację zużytych opon, jakim papierem to robiłeś, gramatura?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier to 1000-ka a przycieramy tylko bieżnikową stronę w celu uzyskania efektu opony używanej (w realu opona sportowa nowa błyszczy się cała, po przejechaniu kilku kilometrów w ostrym tempie matowieje - zdziera się) - a po drugie likwidujemy tym samym "szef - nadlewkę" na środku opony... Wizualnie oponka wygląda naprawdę fajnie ...nabiera realności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja W końcu wziąłem się za tylne zawieszenie. Tym razem odbyło się bez kłopotów i oficjalnie autko stanęło na kołach. W między czasie wyszperałem zdjęcia jakie zrobiłem Peugeotowi 206 WRC Hołka podczas BK przed Rajdem Krakowskim 2001. Jednak są różnice choćby w malowaniu względem modelu jaki składam, ale można to tłumaczyć tym, że Hołka auto było zbudowane dla klientów prywatnych i obsługiwane przez firmę Kronos

 

schemat4.jpg

 

Pug_holo2.jpg

 

Pug_holo1.jpg

 

pug206AKKrolewski13-001.jpg

 

pug206AKKrolewski13-003.jpg

 

pug206AKKrolewski13-004.jpg

 

pug206AKKrolewski13-006.jpg

 

pug206AKKrolewski13-008.jpg

 

pug206AKKrolewski13-010.jpg

 

pug206AKKrolewski13-011.jpg

 

pug206AKKrolewski13-014.jpg

 

pug206AKKrolewski13-015.jpg

 

pug206AKKrolewski13-016.jpg

 

pug206AKKrolewski13-017.jpg

 

pug206AKKrolewski13-018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!! ...Karoseria to tylko przymiarka i jeszcze nic z nią nie robiłem - a te "mazaki" to ślady po wtryskarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na szybko założyłem płyty ochronne podwozia... Przy okazji pomalowałem aero "boczki"... Tym samym podwozie jest zakończone

 

schemat5.jpg

 

pug206AKK15-001.jpg

 

pug206AKK16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega się rozpędził.

Hamulce wyglądają świetnie

Czysto i schludnie. Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończonym podwoziu czas na zabranie się za wnętrze... Czeka mnie trochę pracy a że znalazło się trochę wolniejszych dni, to może przyśpieszę bardziej

 

schemat6.jpg

 

A tutaj poglądowe zdjęcie wnętrza "Puga" Hołka

 

Pug_holo3.jpg

 

Zacząłem od górnych mocować tylnych amortyzatorów:

 

pug206AKKrolewski17-001.jpg

 

pug206AKK17-007.jpg

 

Potem złożyłem i pomalowałem chłodnicę i przy okazji dźwignię ręcznego:

 

pug206AKK17-003.jpg

 

pug206AKK17-004.jpg

 

pug206AKK17-005.jpg

 

pug206AKK17-006.jpg

 

...i uruchomiłem aerograf

 

pug206AKK17-012.jpg

 

Podstopnice pomalowałem na taki dziwny kolor - oczywiście zgodnie z instrukcją!!

 

pug206AKK17-013.jpg

 

pug206AKK17-014.jpg

 

Następnie zabrałem się za zbiornik paliwa. Troszkę trzeba było podrównać i zaszpachlować nierówności po wycięciu z ramki...

 

pug206AKK17-008.jpg

 

pug206AKK17-011.jpg

 

pug206AKK17-016.jpg

 

... i na koniec montaż zbiornika i "lewarka" a także zespołu pedałów...

 

pug206AKK17-018.jpg

 

pug206AKK17-019.jpg

 

pug206AKK17-017.jpg

 

I to by na dzisiaj było tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i czysto sklejone tylko troszkę efekt psuje lampa błyskowa aparatu. Błyszczące elementy mocno odbijają światło i dziwnie to wtedy wygląda. Oczywiście to moje zdanie bo nie miałem się czego czepić :P. Spróbuj może zrobić zdjęcia w dziennym świetle i bez lampy. To chyba najczyściej sklejany model w konkursie jak na razie, gratulacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się trochę "zdjąć" z jasności lampy... Niestety kleję wieczorami i trudno było by uwiecznić etapy budowy... Za dnia mogę uwiecznić co najwyżej efekt wieczornych prac po zmontowaniu Postaram się poprawić

 

Żeby nie mnożyc postów, dzisiaj dla relaksu przygotowałem i potraktowałem podkładem karoserię... Było trochę pracy ze "szwami" na przednich błotnikach oraz tylnym zderzaku... trochę szlifowania i wyszło bardzo dobrze

 

pug206AKK18-001.jpg

 

pug206AKK18-004.jpg

 

pug206AKK18-002.jpg

 

pug206AKK18-003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.