Skocz do zawartości

Peugeot 206 WRC "Królewski RT" 1/24


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji posiadania większej ilości czasu wolnego postanowiłem powalczyć z karoserią... po wielu własnych rozmyślaniach stwierdziłem, że wstępny projekt jest mało ambitny i postanowiłem trochę zaszaleć Poniżej pierwsze efekty tego szaleństwa ale efekt końcowy przedstawię po zakończeniu wszystkich prac przy nadwoziu... Oczywiście temat dalej pozostaje ten sam - zmieniła się tylko koncepcja barw - malowanie nabrało "agresywności"!!

 

pug206AKK19-001.jpg

 

pug206AKK19-002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria sobie schnie a ja dalej zabieram się za wnętrze Pomalowałem całą klatkę bezpieczeństwa, powierciłem otwory w fotelach na pasy biodrowe oraz krokowe, pomalowałem na czarny mat fotele oraz kierownicę a w kole zapasowym wykonałem otwory na śruby których nie było!! Zakupiłem, o dziwo od ręki , pasy 6-punktowe Sparco w kolorze niebieskim Eduarda!!

 

pug206AKK20-012.jpg

 

pug206AKK20-013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem iście zegarmistrzowską robotę, gdyż podjąłem się w końcu wykonania pasów. Oto jak mi poszło:

 

pug206AKK21-001.jpg

 

pug206AKK21-004.jpg

 

pug206AKK21-006.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad 206-ką trwają dość intensywne i już jest coraz bliżej końca.

 

schemat7.jpg

 

Kolejnym etapem w budowie było zakończenie wnętrza. Po wykonaniu foteli wraz z pasami bezpieczeństwa wykonałem deskę rozdzielczą i pomalowałem elementy klatki w odpowiednie kolory...

 

pug206AKK22-001.jpg

 

Następnie wszystko poskładałem do kupy by powstało piękne podwozie z wnętrzem...

 

pug206AKK23-007.jpg

 

pug206AKK23-008.jpg

 

pug206AKK23-010.jpg

 

pug206AKK23-011.jpg

 

pug206AKK23-012.jpg

 

Następnie przyszła pora na zabranie się za karoserię... Oto pierwsza odsłona nowego malowania

 

pug206AKK23-002.jpg

 

pug206AKK23-003.jpg

 

pug206AKK23-004.jpg

 

Mam już także przygotowane kalki oklejenia wedle własnego projektu. Kalka pochodzi z firmy Techmod a wydruk dokonany na laserowej drukarce kolorowej HP ...

 

pug206AKK23-006.jpg

 

I pierwsze próbne oklejenie...

 

pug206AKK23-016.jpg

 

Powiem szczerze, że kalki kładzie się rewelacyjnie, są bardzo cienkie ale zarazem mocne (nie rwą się). Należy pamiętać aby zmoczyć także powierzchnię na którą będziemy naklejać gdyż kalka mocno i szybko przywiera i może być problem z "ustawieniem" kalki we właściwym miejscu...

 

Prace trwają a efekty niedługo przedstawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, jestem tylko ciekaw jak poradzisz sobie ze szlifowaniem i polerowaniem, np. dachu? Dużo tam małych wystających elementów i będziesz musiał coś wykombinować. Świetna deska rozdzielcza, jak udało Ci się pomalować tak ładnie wszystkie małe elementy? To pędzel, wykałaczka? Malowanie extra, tak samo jak pasy i całe wnętrze, ogółem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowałem u kolegi w firmie... Długo mi się zeszło by z nim się umówić na tę operację, gdyż On jest mocno zaganiany a firmę ma jakieś 30 km ode mnie - bardzo Ci dziękuję KAMILU. Powiem szczerze bałem się trochę tego druku ale od czego jest modelwork Poszukałem tematów na temat kalkomanii i wyszło za pierwszym razem!! Super jest także to, że nietrzeba po druku zabezpieczać kalek bezbarwnym! Drukujesz, wycinasz, moczysz, kładziesz, suszysz... Piękna sprawa!! Tylko żeby jeszcze na biało drukowało to by była pełnia szczęścia!!

 

Deskę a właściwie wszystkie przełączniki malowałem pędzelkiem "0", bardzo mocno wytężając wzrok i w momencie malowania wstrzymując oddech by nie maznąć po desce Deskę w całości malowałem aerografem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Tylko żeby jeszcze na biało drukowało to by była pełnia szczęścia!!

I właśnie w tym celu, któregoś dnia napisałem do Techmodu, pytanie, czy nie wydrukują mi kalkomanii. Odpisali, że nie ma problemu, tylko muszę zamówić 500sztuk. To z góry podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety wada dużych firm, które nastawione są na duży zysk... W ogóle jest problem chociażby z czystymi kalkami... Zjeździłem całą Warszawę w poszukiwaniu tej kalki. Na szczęście dowiedziałem się gdzie jeszcze są w Wawie sklepy modelarskie i dostałem w Jadarze. Co do druku na biało - wciąż poszukuję jakiegoś kontaktu na jednorazowy wydruk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się skończyć oklejenie Puga!! Oto finalne barwy:

 

pug206AKK24-001.jpg

 

pug206AKK24-002.jpg

 

pug206AKK24-003.jpg

 

pug206AKK24-004.jpg

 

Na zdjęciach jest już po pierwszej warstwie bezbarwnego. Teraz powinno pójść już z górki... Meta już jest na prawdę blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem francuskie tablice by podkreślić, że to auto "po fabryczne" wynajęte z Peugeot Sport (kiedyś to była norma - teraz już nie koniecznie), natomiast światło przeciwmgielne i stopu to kalka z zestawu - faktycznie trochę kolorem wpada w różowy - spróbuję pociągnąć czerwonym clearem by to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace poszły mocno do przodu Zabrałem się za wykończenie nadwozia i dopieszczanie finalne całego modelu...

 

schemat8.jpg

 

Ale wstępnie jeszcze raz przymierzyłem karoserię do podwozia

 

pug206AKK25-001.jpg

 

pug206AKK25-002.jpg

 

pug206AKK25-003.jpg

 

pug206AKK25-004.jpg

 

W międzyczasie zakupiłem zestaw zapinek uniwersalnych na maskę firmy Aber...

 

pug206AKK25-007.jpg

 

Powiem szczerze, że zabrałem się za zapinki i to poprostu jakaś porażka - to robota dla na prawdę cierpliwych i wymaga cierpliwości szachisty (oraz mikro paluszków do składania )!! Po wykonanych dwóch dałem sobie spokój - te wykonane poszły na tylną klapę a na przód odszukałem z odzysku zapinek Hasegawy...

 

A tak wygląda wykończony przód:

 

pug206AKK27.jpg

 

Prace trwają!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za ciosem i zaparłem się by skończyć w końcu "Puga". Szybki pomalowane i wklejone, doklejone lusterka z malowaniem na czerwono jako akcent kolorystyczny, pomalowałem i dokleiłem tylny spoiler, pociągnąłem linie podziału i wykonałem antenki...

 

schemat9-1.jpg

 

schemat10.jpg

 

Tak prezentuje się w świetle dziennym:

 

16.jpg

 

Resztę zdjęć zaprezentuję już w galerii

viewtopic.php?p=300509#300509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.