Skocz do zawartości

American Patrol - Commando Car 1/35


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Dawno na forum nie zaglądałem, a to dlatego, że w zaciszu pracowałem nad modelem, z którym jutro przyjadę do Bytomia.

 

A mowa o Commando Car Italeri, model bardzo przyjemnie się kleiło, prace związane z malowaniem, brudzeniem, washem etc. były możliwe dzięki cierpliwości paru Forumowiczów;)

 

Niestety nie udało mi się wykonać podstawki, powstała jej tylko część. Dlatego w późniejszym czasie dołączę zdjęcia modelu z odpowiednią podstawka.

 

Model jest pewnym wspomnieniem Glenna Millera, zresztą tytuł galerii nawiązuje do jego słynnego utworu. By się przyjemnie oglądało, trochę dobrego swingu nie zaszkodzi;)

 

p1010001.JPG

P1010003.JPG

P1010004.JPG

P1010005.JPG

P1010006.JPG

P1010007.JPG

P1010008.JPG

P1010009.JPG

P1010011.JPG

P1010015.JPG

p1010016.JPG

p1010017.JPG

P1010019.JPG

p1010020.JPG

p1010021.JPG

p1010022.JPG

P1010023.JPG

P1010024.JPG

 

Zachęcam do komentowania.

 

Do zobaczenia w Bytomiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Model fajny, jednak na mój gust za mocno zabłocony, jakoś tak na szaro, mocno zaklejony.

Poza tym że jest to pojazd w wersji brytyjskiego SAS, o czym świadczy uzbrojenie (KM Lewis i Bren) to jest OK. Podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny, uświnony i obładowany jak trzeba. Aż sobie chyba takiego sam sprawię.

 

Potwierdzam, że jest to wersja SAS (brytyjska, belgijska, albo fracnuska) w wersji z końca 1944 albo początku 1945, bo podczas lądowania w Normandii nie montowano jeszcze tych półokrągłych szyb pancernych.

 

Żeby być upierdliwym, to wydech powinien być jeszcze przerobiony. montowany był bardzij z tyłu i tuż przy samym boku pojazdu, bo powiększony zbiornik paliwa tego wymagał.

Tutaj to widać:

belgsas.jpg

f43e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sądziłem, że to jest wersja amerykańska.

Klejąc model głównie bazowałem na instrukcji Italeri, ale i przyjdzie czas na dokładne odwzorowywanie modeli.

Model postaram się jeszcze gdzieniegdzie ubrudzić, bo głównie miałem problem z połyskiem, którego do końca i tak nie udało mi się zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie raczej nie używali by broni o typowo brytyjskim kalibrze .303 cala (Vickers K i Bren). Obowiązkowo byłby to jakiś Browning .30 albo .50, a całości dopełniałyby Thompsony. Aczkolwiek SAS wykorzystywał w swoich jeepach Browningi .50 i etatowo wyposażani byli w amerykańskie M1 Carbine i Colty .45.

Niemniej jednak Vickersy i Bren są tu bardzo charakterystyczne.

 

Zdobyczne MP40 jest jak najbardziej na miejscu - były powszechnie w użyciu przez wszystkie oddziały SAS we Francji, Belgii i Holandii.

 

Akurat SAS i Breny to mój konik, więc polecam się na przyszłość.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można śmiało powiedzieć, popełniłem błąd natury historycznej. Trochę naciągnąłem niektóre fakty.

Na pace widać hełm US Army, a dodatkowo miała być flaga amerykańska. Dobrze, że jej nie dałem jeszcze.

 

Dziękuje bardzo za komentarze. Ważne żeby krytyka w nich zawarta była konstruktywna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.