Skocz do zawartości

Renault FT-17 1:35 RPM, Armo, Aber


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dawno się nie odzywałem, bo nie miałem za bardzo z czym ;) Ostatnie miesiące to był okres zbierania kaski na coś konkretnego. Zamówienia dziś dotarły i prezentują się jak na fotach.

Kupiłem:

Model Renault FT-17 RPMu. Duże ukłony dla Pana Daniela z Martoli. Nie mieli akurat wersji modelu którą wrzuciłem do koszyka (nie było kalek). Zgodziłem się na wysłanie takiego wybrakowanego bo i tak kalek bym nie użył. Była też druga opcja dopłacenia tych 10 zł i kupna innej wersji z blaszką fototrawioną, Powiedziałem, ze nie potrzebuje tej bogatej bo mam Abera. Mocno się zdziwiłem jak w paczce był ten "droższy" model a ja nic nie dopłaciłem. Dziękuję

Blachy Abera, zestaw podstawowy. Wykorzystam wszelkie zewnętrzne elementy: siatki, uchwyty, taśmy, itp.

Gąsienice ogniwkowe RPM. Wyglądają ładnie i na pewno o niebo lepiej niż gumiaki.

Zestawy Armo. Wykorzystam całe wnętrze i wieżę oraz przedział silnikowy.

Mam zamiar wykonać pojazd z okrągłą wieżą i działkiem Puteaux 37mm. Malowanie przewiduje jednobarwne zielone jak na fotce poniżej.

ft17_08.jpg

Źródło: odkrywca

Dobra czas na fotki ogólne zakupów:

1.jpg

DSC02788.jpg

Schowek01.jpg

DSC02786.jpg

 

Zdjęcia robione na szybko więc wybaczcie lekkie prześwietlenia.

Zdecydowałem się na ten model bo podoba mi się ten czołg.

Uff trochę się rozpisałem. Pierwsze cięcia pewnie w okolicy weekendu będą albo w przyszłym tygodniu bo święta akurat wypadają ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

proponuję zaopatrzyć się w figurkę niemieckiego grenadiera z IWŚ firmy M-Model i zrobić dioramkę przedstawiającą atak na FT-17. "Krajobraz" ściągnij z boxa.

 

grenadier_mmodel_00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuję jakiegoś schematu lub zdjęć wnętrza czołgu. Chodzi mi głownie o to aby były pokazane te wszystkie kątowniki do których są przymocowane płyty pancerza, i ta "wręga" za kierowcą. Robię we wnętrzu mixa Armo z Aberem bo różnią się od siebie te właśnie elementy i nie wiem które mam wybrać.

Obecnie poodcinałem z kadłuba te elementy, które zastąpię blaszkami i zaszpachlowałem wypychacze, czyli nuda . Zdjęcia dam jak poprzyklejam trochę wewnątrz blaszek i żywic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam publikację autorstwa Witolda J. Ławryrowicza z serii Armor PhotoGallery "Renault FT & I.S. Six-Ton Tank M1917".

Masa zdjęć FT oraz wnętrza. Jest dostępny w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do Jaroslava, on powinien mieć wszystkie potrzebne materiały. Polecam też jego relację - masę rzeczy można podpatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie kilka zdjęć pokazujących środek. Okazały sie bardzo pomocne.

Dam kilka zdjęć warsztatowych. Przez tą pogodę zdjęcia wychodzą do d... ale nie mogłem się powstrzymać żeby nie pokazać. Robiłem 3 podejścia do zdjęć

Schowek01-1.jpg

DSC02807.jpg

DSC02803.jpg

DSC02800.jpg

1-1.jpg

Oczywiście nie jest to wszystko co będzie w kadłubie. To dopiero część wyposażenia. Złożone na sucho do zdjęć.

Jak będę miał jutro lepsze światło (mam nadzieję) to cyknę lepsze zdjęcia ze szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prawa burta kadłuba już jest gotowa. Podłoga przedziału załogi też. Teraz wkleję lewą burtę i wmontuje blachy.

DSC02808.jpg

DSC02811.jpg

DSC02809.jpg

 

Na jaki kolor powinienem pomalować przedział załogi i silnikowy? Jasnoszary, czy szaropiaskowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Pan Andrzej Gomela napisał mi, że ogólnie wnętrze białe, tylko tak do wysokości 50 cm od podłogi było malowane na jasnoszary, a przedział silnika na czarny mat.

Ciężko dojść do jakiegoś konkretnego wniosku. Chyba zrobię tak jak napisał Pan Gomela. Hmm pomyślę jeszcze

 

edit: ale podłoga to raczej zielona, jak w muzealnym pojeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zrobić wnętrze, jak na przesłanych fotkach. Popatrz dokładnie, czy któraś z farb nie jest naniesiona później, czy jakaś nie przebija na obiciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem większość błota z podłogi bo jak spojrzałem po jakimś czasie to mi nie grało.

No i dobrze, bo można by było się poślizgnąć i wypaść przez zamknięte klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie malina, jedynie powiedz chłopakom, aby buty czyścili przed wejściem

Czy będziesz wstawiał kierowcę np. z Mirage-Hobby? Nie wiem tylko czy się zmieści.

 

miragehobby_czolgista_01.jpg

 

miragehobby_czolgista_03.jpg

 

Co prawda minę ma jakby dostał łopatą (jak większość polskich figurek), ale zawsze jakiś typ w czołgu. Ożywi go trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będę wstawiał ludków, chcę pokazać jak najwięcej wnętrza.

Szkoda, ja ostatnio stałem się fanem dioramek, może skusisz się na mechaników z MH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.