Skocz do zawartości

Renault FT-17 1:35 RPM, Armo, Aber


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już tak dużo zainwestowałeś w ten pojazd dobrze by był zrobić też instalacje elektryczną, bo sama wisząca na ścianie deska rozdzielcza nie będzie wyglądać najlepiej.

Że o śrubach i nitach nie wspomnę...

Hmm, fajnie by było, ale... Ja czekam na cięcie nitów do wieży. Dla mnie to zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja się tam wieży nie boję bo mam żywiczną

Trzy zdjęcia z obklejania modelu blachami. Większość już jest na swoim miejscu. Jeszcze trzeba pouzupełniać nity tu i tam i zmontować włazy. Wtedy będzie kadłub gotowy do malowania.

DSC02840.jpg

DSC02839.jpg

DSC02838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że powoli zbliżasz się do układu jezdnego. Uważaj na gąsienice, bo to dosyć trudny temat.

A co jest nie tak z tymi gąskami od RPMu przy składaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z tymi gąskami od RPMu przy składaniu?

 

Hej.

LATA temu lepiłem FT-17 właśnie z zakupionymi osobno gąskami.

Może "coś" się od tego czasu zmieniło, ale te które składałem wtedy były po prostu niechlujne.

W recenzji na "starym" PWM-ie napisałem :

 

"Dużo więcej problemów sprawiło mi niechlujstwo producenta. Żeby zachować osiowość gąsienicy, otwory pod trzpienie łączące powinny być bardzo precyzyjnie umieszczone, tymczasem ich lokalizacja w poszczególnych ogniwach potrafiła się różnić o prawie pół milimetra. W konsekwencji gąsienica zaczynała wyginać się w przeróżnych kierunkach. Skończyło się na rozwierceniu każdego otworu, a otrzymany w ten sposób luz umożliwił poprowadzenie gąsienicy w linii. "

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas odgrzać kotleta. Powoli coś tam dłubałem i malowałem. Dzisiaj dałem zacieki i washa. Jak zwykle przesadziłem z brudzeniem i kadłub wygląda jakby walczył non stop do 1944 Trzeba poprawić kilka rzeczy. Wash olejny robiony bezpośrednio na kolorze bazowym bez lakierowania.

DSC02858.jpg

DSC02856.jpg

DSC02855.jpg

DSC02854.jpg

DSC02853.jpg

DSC02852.jpg

DSC02851.jpg

 

Ja nie umiem robic pojazdów z początku wojny jak są jeszcze czyste. Najlepiej mi wychodzą styrane maszyny po ciężkich i długich bojach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
O,o! No i co dalej, jak idzie?

Narazie idzie jak krew z nosa. Przechodzę chyba kryzys modelarski bo nic mi się nie chce Baaaardzo powoli idzie mi lepienie. Przykleję kilka elementów i już mi się odechciewa. Chciałem w tym poście dać zdjęcia modelu ale rozładowały się akumulatory. Jak tylko się naładują to pokażę na jakim etapie jest klejenie

Aha dzisiaj przysiadłem do gąsienic ogniwkowych RPMu. Ja jestem spokojnym człowiekiem ale prawie doprowadziły mnie do płaczu jak je kleiłem. Oczywiście wszystko się rozdupcyło przy próbie montażu w całość. Chyba będzie trzeba się poświęcić i kupić fruile. Chciałem tego uniknąć ale raczej będzie to nieuniknione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory naładowane więc pokazuje fotki

DSC02876.jpg

DSC02875.jpg

DSC02874.jpg

DSC02872.jpg

DSC02871.jpg

DSC02869.jpg

DSC02868.jpg

DSC02860.jpg

DSC02859.jpg

 

Jak widać kadłub już skończony i zabrałem się za wieżę oraz układ jezdny. Wieża już pomalowana w środku na biało.

Układ jezdny rodzi się w wielkich bulach. Na zdjęciach mogą być widoczne wycieki kleju, odciski paluchów w kleju itp. Jest to świeżo po klejeniu i jeszcze nie czyściłem elementów debonderem.

 

Oczywiście po zrobieniu zdjęć zobaczyłem, że coś mi nie pasuje. Zajrzałem w monografię i tylko jedno słowo zdołałem wypowiedzieć (najstarszy zawód świata) . Źle wkleiłem mocowanie przy przednim kole i mocowanie górnej szyny z rolkami. Całe szczęście udało się wszystko rozkleić i zmontowałem na nowo. Teraz to lepiej wygląda. Jako dowód zdjęcie po poprawkach.

DSC02877.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, świetnie, rewelacyjnie a dalej to mi szczęka opadła ...!! Za robienie tego pięknego i rzadkiego modelu na forach masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powoli do przodu.

Doszły do mnie zamówione Friule. Jak na pierwszy kontakt z nimi to jestem zadowolony Fajna sprawa takie ogniwka. Trochę jest przy nich czyszczenia z nadlewek ale to nic w porównaniu z nerwami przy plastikach

Jeden kapeć już poskładany a drugi jest w trakcie montażu.

DSC02903.jpg

DSC02901.jpg

DSC02907.jpg

DSC02906.jpg

DSC02905.jpg

 

Kupiłem też wypasiony obrazek za 5 zł, z którego wykorzystam ramkę jako małą dioramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Idzie to klejenie jak krew z nosa ;) Nie mam natchnienia w ogóle do modelowania ostatnio. Tak powoli kleję ponieważ po pomalowaniu kolorem bazowym czekam tydzień do następnych zabiegów. Ponieważ nie używam lakieru bezbarwnego przed washem olejnym to chcę aby baza dobrze wyschła.

Zawieszenie świeżo po washowaniu. Gąsienice założyłem tylko do zdjęcia bez spinania jej. Nawet nie wiem czy w dobrą stronę jest ale to i tak tylko na chwilę, żeby zobaczyć jak wygląda

DSC02912.jpg

DSC02916.jpg

DSC02915.jpg

DSC02914.jpg

 

To wszystko będzie jeszcze lekko przykurzone więc kontrasty trochę znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki. Zabrałem się w końcu za podstawkę. Na ramce od jakiegoś taniego chińskiego obrazka nakleiłem styropian. Boki osłoniłem balsą. chciałem spróbować budowy kostki brukowej z korka. Fajna sprawa Metodę podejrzałem u pewnego kolesia co buduje kawał miasteczka Clearvoux, czy jakoś tak na Armoramie Ja dopiero przyklejam bruk do podstawki, później wszystko będzie pokryte rozcieńczonym wikolem. Zobaczymy co wyjdzie.

Jak widać budowa czołgu dobiegła praktycznie do końca. Jeszcze trzeba kilka szczegółów poprawić i dorzucić i będzie koniec. Kurzenie zrobię dopiero jak będzie podstawka gotowa. Zrezygnowałem z tego czegoś z tyłu czołgu bo nie mogę dojść do porozumienia z blaszkami, kicha wychodzi. A plastikowa z zestawu to pancerna jest.

 

DSC02920.jpg

DSC02919.jpg

DSC02918.jpg

DSC02917.jpg

DSC02924.jpg

DSC02923.jpg

DSC02922.jpg

DSC02921.jpg

 

Może mi ktoś powiedzieć co wożono w tej skrzynce po lewej stronie kadłuba? Chciałem trochę bambetli rozrzucić z rozszabrowanych czołgów jak to widać na zdjęciach. Skrzynkę wykonam od podstaw z polistyrenu ( i nie wiem czy mam wrzucać tam jakieś narzędzia czy inne tałatajstwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.