Skocz do zawartości

VW Golf II GTI Fujimi 1:24


tmajer

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem. Jak to zwykle u mnie, model prosto z pudła, żadnych przeróbek. Zmieniłem tylko tablice rejestrycjne z japońskich na byłe DDR. Zapraszam do oglądania.

 

golf1mh5.jpg

 

golf2om7.jpg

 

golf3bx7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk.

 

Jedyne do czego się mogę przyczepić do do koloru kierunkowskazów. Reszta jest super

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk.

 

Jedyne do czego się mogę przyczepić do do koloru kierunkowskazów. Reszta jest super

 

 

No właśnie. Kupiłem sobie marker pomarańczowy, ale niewiele różni się od czerwonego niestety. Kierunki z tyłu pomalowałem Pactrą o odcieniu żarówa" i są to ostatnie kierunki malowane tą farbą - muszę sobie mniej w oczywalącą sprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie przygotowany blaszak. Licznik był cofany?

 

Wygląda o wiele lepiej niż jego odpowiedniki w 1:1 sprowadzane masowo na lawetach zza zachodniej granicy. Mogłeś trochę jeszcze pobawić się pastą polerską Tamiyi, ale i bez tego lakier prezentuje się ok.

 

Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie i malowanie bomba gratki

ale niestety jako zagożały fan motoryzacji musze sie doczepić do drobnego szczegułu :P

twuj golfik był bity z przodu już tłumacze oco chodzi

to nie jest orginalna atrapa z GTI , orginalna atrapa ma czerwoną obwódkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda o wiele lepiej niż jego odpowiedniki w 1:1 sprowadzane masowo na lawetach zza zachodniej granicy. Mogłeś trochę jeszcze pobawić się pastą polerską Tamiyi, ale i bez tego lakier prezentuje się ok.

 

Gratuluję

 

Buda była pastowana Tamyią "FINE", ale widzę że jeszcze muszę zainwestować w "FINISH".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie i malowanie bomba gratki

ale niestety jako zagożały fan motoryzacji musze sie doczepić do drobnego szczegułu

twuj golfik był bity z przodu już tłumacze oco chodzi

to nie jest orginalna atrapa z GTI , orginalna atrapa ma czerwoną obwódkę

 

Tak, wiem o tym. I tak to miało być oryginalnie w modelu, jak również

czerwony pasek na górze tych czarnych listew. Niestety, nie znam

technologii, którą mogłbym to ładnie namalować. Tak więc, aby nie

zepsuć tego co mi się udało zrobić, pozostałem przy atrapie i listwach bez

czerwonego paska. Ale jeżeli ktoś mi może podpowiedzieć jakieś

rozwiązanie, to bardzo chętnie się poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no popieram przedmówców jest cacy porostu do niczego się przyczepić nie mogę Jedna wskazówka odnośnie kierunków. Super się wykonuje farbami do malowania na szkle o nazwie WESOŁE ŻELKI są the best .

 

P.S. mógłbyś coś powiedzieć o samym modelu jak sklejalność jaka cena i gdzie można dostać ? Jest na rynku jakaś wersja z FUJIMI VW GOLF II GTI Special edition wiesz coś o nim i jakości ?

 

Także planuję wykonać takiego golfera bo akurat tak się składa że posiadam owego ale w skali 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no popieram przedmówców jest cacy porostu do niczego się przyczepić nie mogę

a dziękuję

 

Jedna wskazówka odnośnie kierunków. Super się wykonuje farbami do malowania na szkle o nazwie WESOŁE ŻELKI są the best .

A gdzie je kupić - jakiś Geant czy bardziej specjalistyczny sklep ?

 

P.S. mógłbyś coś powiedzieć o samym modelu jak sklejalność jaka cena i gdzie można dostać ? Jest na rynku jakaś wersja z FUJIMI VW GOLF II GTI Special edition wiesz coś o nim i jakości ?

 

Kupiłem go na Allegro chyba ze dwa lata temu, za jakieś 70 PLN o ile dobrze pamiętam. Model jest bardzo prosty, nie użyłem ani grama szpachli. Trzeba było nieco przyciąć kalkomanię. Wieczorem postaram się wrzucić na forum in-boxa. Nie wiem nic o special edition. Taki model jak mój pojawia się od czasu do czasu na Allegro w cenie poniżej 100 PLN.

Widziałem jeszcze golfa I i golfa III w tej skali. Ale seria II podoba mi się najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajnie zrobiony ten (jak to moj kolega mowi o Golfach) burakowóz Smile

 

a kto wylansował taką opinię ? Właśnie buraki i dresy z łańcuchami z tombaku. Sorry ale drażnią mnie takie teksty jestem szczęśliwym posiadaczem tego autka i nie jeden burak może o takim pomarzyć....

 

WESOŁE ŻELKI zakupisz w każdym markecie i sklepach plastycznych/papierniczych

 

P.S. odnośnie tego speciala to na kartonie jest namalowany taki żółty golfer gti Jak dopadnę to wrzucę inboXa i warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jestem szczęśliwym posiadaczem tego autka i nie jeden burak może o takim pomarzyć....

 

Domyslam sie ze zanim kupiles Golfa to sam pewnie o nim marzyles wiec sam sie okresliles kim jestes fajnie ale brawa za odwage.

A czemu Cie draznia takie teksty...? nie wiem nie wnikam nie jestem psychologiem.

 

A na powaznie no powiem szczerze ze tak sobie palłem ten tekst mojego kolegi ale nie sadzilem ze to kogos urazi... sorki no :p

Ogolnie dodam jeszcze tyle że nie ma samochodu żeby ktoś na jego temat czegoś nie wymyslił-wiec chyba nie ma sie czym przejmowac i w ogole.

Co do samych Golfów-nie jestem ich miłosnikiem jak i wiekszosci innych niemieckich samochodów, ale wedlug mnie najfajniejszy Golf to byla III

 

A jeszcze mam małe pytanko do założyciela postu: w jednej z wypowiedzi mowiles ze modelki byl bardzo dobrze wykonany i nawet nie musiałes wnosic jakichkolwiek poprawek o szpachli nie wspominajac-to zasluga tej firmy Fujimi? Robia takie dobre modele? Czy akurat ten Golf im taki dobry wyszedł? Bo osobiscie sam nie sklejałem nigdy samochodzika-wole samolociki wiec nie znam sie na firmach produkujacych modele samochodow-ale biorac pod uwage nawet samoloty no to Japonskie firmy sa bardzo dobre I przyznam szczerze że jak widze Twoj model tego VW to kusi mnie sklejenie jakiegos amerykanskiego klasyka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze zanim kupiles Golfa to sam pewnie o nim marzyles Smile wiec sam sie okresliles kim jestes Smile fajnie Smile ale brawa za odwage.

A czemu Cie draznia takie teksty...? nie wiem nie wnikam nie jestem psychologiem.

 

A na powaznie no powiem szczerze ze tak sobie palłem ten tekst mojego kolegi ale nie sadzilem ze to kogos urazi... sorki no :p

Ogolnie dodam jeszcze tyle że nie ma samochodu żeby ktoś na jego temat czegoś nie wymyslił-wiec chyba nie ma sie czym przejmowac i w ogole.

 

ja wiem czy marzyłem ?? z tego co prawią mądrzejsi jest tak że ze swoim pierwszym autem najbardziej się zzywasz tak jest i w moim przypadku. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł oprócz pęknięcia paska w trasie:D Ideologia burakowozów wzieła sie przez naklejki PAJONIER co dodaje 2 KM więcej albo łyżwy NIKE na masce itp... i właściciel najczęściej w czarnym dresie z białymi bucikami i łańcuchem z tombaku na szyi żyjący z przekonaniem że każda panienka jego

 

ja posiadam coś co mnie w zupelności zadowala i nie przepadam za ludzkim pier..... koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no fakt ze te naklejki to dawaly 2KM jak nie wiecej a w maluchach to musieli to naklejac po przekontnej bo w poziomie sie nie miesciła były czasy...teraz juz tak nie naklejaja. Ale ostatnio widziałem fajna naklejke na tylnej klapie białej Mazdy w Łodzi. Pisało:

"UWAGA BLONDYNKA" hehehe:)

i fakt faktem serio tam blondynka jechała za kółkiem nawet fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie offtopować i odnosić się z szacunkiem do innych. Ja też czasem noszę sobie dresik (po domu i do sklepu) i nie znaczy to, że jestem burakiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam małe pytanko do założyciela postu: w jednej z wypowiedzi mowiles ze modelki byl bardzo dobrze wykonany i nawet nie musiałes wnosic jakichkolwiek poprawek o szpachli nie wspominajac-to zasluga tej firmy Fujimi? Robia takie dobre modele? Czy akurat ten Golf im taki dobry wyszedł?

 

Wiesz,

wydaje mi się że Fujimi ogólnie robi swoje modele bardzo starannie. Skleiłem jeszcze Suzuki Samurai i Vitarę w ich wykonaniu i też nie było się do czego przyczepić. No, może tylko do dużego uproszczenia modeli ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

witam też jestem vw maniakiem i szacun zajebista seria jest git tylko mam pytanie do jednego szczegółu dlaczego szeroką dokładkę pod zderzakiem dałes w kolor ? hokej powinien byc czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chodzi nam o tego samego Golfa (bo fujimi robi ich mnóstwo) to specjala można dorwać na agtom.pl , a co do Twojego modelu, to niewiem, czy mam zwidy, czy znaczek jakiś dziwny jest...a oprócz tego miodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.