Skocz do zawartości

[W] LAV-25 by Sagittarius vs. LAV-25 by Shilka(Robert.T)


SAGITARIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku z moim nowym nabytkiem otwieram nowy temat warsztatowy.

Lada chwila będą pierwsze zdjęcia nim jednak prace ruszą dalej mam kilka pytań.

 

Model to produkt Italeri i to dosyć leciwym nr kat.: 259. Blachy Edka: 35485.

 

Pytanie kieruję do specjalistów tematu "MODERN" - Czy ten model, wersję, można wykonać w malowaniu "OIF" , czy dysponuje ktoś schematami takiego kamuflażu, a jeżeli tak to prosiłbym o skan lub co kolwiek w tym temacie i jakie polecacie kolory ( farby akrylowe ) do takiego kamo.

 

Póki co wracam powoli do pracy nad modelem.

 

Pozdrawiam

S. - Krystian.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie bardzo, że zobaczę współczesny pojazd w Twoim wykonaniu.

 

Co do tego zestawu, to mam katalog Italeri z 1992 r. i on tam już jest. Akurat na LAV za bardzo się nie znam, ale wg mnie jest duże prawdopodobieństwo, że do czasów OIF musiano w tych pojazdach poczynić jakieś zmiany (tak jak np. w Bradleyach czy Abramsach). Więc jak bym budował ten model Italeri, to bym go zrobił z Pustynnej Burzy albo z Somalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze że pojawił sie bardzo ciekawy współczesny temat . Będę dopingował tym bardziej że sam mam zaczętą Piranię z ESCI z zaadoptowanymi blaszkami Eduarda oraz że jest to jeden z ulubionych pojazdów kołowych. Oba model przedstawiają podobny poziom, bardzo odstająć od modelu Trumpka. Ale przy odrobinie pracy można z nich coś zrobić.

Podaję dwa adresy ze zdjęciami:

1. http://community.webshots.com/user/smprgumbi

2. http://www.dodmedia.osd.mil/ - w wyszukiwarce należy wpisać LAV - jest tam ponad 600 zdjęć piranii

Zyczę miłego sklejania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za podrzucenie linki ;) pomocniczej ...

 

Już się przydała ! Baaaaaaaaaaaaaardzo ładne zdjęcia!

Dzisiaj już się trochę spociłem przy budowie, a konkretnie przy wycinaniu spodu kosza na wierzy i dorabianiu tego badziewia z blaszki Edka. Dodatkowo przedział desantowy już mam gotowy, więc zamykam skorupę.

 

Póki co wracam do dłubania, jutro wstawię kolejne fotki.

 

Pozdrawiam

S. - Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cieszę się że zdjęcia pomogły . Widzę że walczysz z koszem wieży. Ja w swojej Piranii zrezygnowałem z blaszek na rzecz siateczki z welonu ślubnego, a stelaż wykonałem od podstaw z drucików. Dodatkowo po bokach kosza są charakterystyczne osłony z blachy które ja wykonałem od nowa. Czekam z na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kolejna porcja fotek.

Italka trochę po macoszemu potraktowała wnętrze, Edek też nie specjalnie się wysilił w związku z tym, Krystian też nie będzie się roztkliwiał nad przedziałem desantowym.

Pomalowane, zasidoluksowane. Zrobię trochę obić, wasch ... i takie tam drobiazgi ... chociaż sam nie wiem, po co jaki i tak zamknę ten przedział.

 

th_P1030563.jpgth_P1030561.jpgth_P1030559.jpg

th_P1030558.jpgth_P1030557.jpgth_P1030554.jpg

 

... i wracam do dłubania.

 

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostanie albo 3kolorowe kamo pudełkowe, albo Pustynna Burza.

Tu mam fotkę kamuflażu podobnego do tego z pudełka Italeri:

lav25usa12dm5.th.jpg

 

A jeśli chcesz robić pojazd z Pustynnej Burzy, to mam zdjęcia w malowaniu piaskowym:

lav25usa09la7.th.jpg lav25usa10we4.th.jpg

58670490qo2.th.jpg14189476ug2.th.jpg 98127032cc2.th.jpg

Z farb akrylowych to pasują Model Master 4812 US Army/Marines Gulf Armor Sand oraz Pactra A118 US Gulf Armor Sand.

 

Tutaj znajdziesz parę Walk Aroundów LAV:

http://primeportal.net/the_battlefield_armor.htm

 

chociaż sam nie wiem, po co jaki i tak zamknę ten przedział

Ale dlaczego? Szkoda zamykać. Chociaż mam wątpliwości, czy powinien być on na biało pomalowany. Z tego co wiem to amerykańskie transportery opancerzone (oprócz Strykera) malowane są w środku na kolor Seafoam Green. Mniej więcej odpowiada mu farba Tamiya Sky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W związku z tym, że ja również mam wątpliwości jaki powinien być kolor wnętrza zamykam, a właściwie to już jest zamknięte. Bryła posklejana, podwozie doklejone. Teraz zaczynam nierówną walkę z Edkowymi blachami.

 

Niestety akcja "zawieszenie" nie do końca powiodła się! Dziwne trochę bo elementy zawieszenia składały się jak klocki lego - a teraz jest problem z równowagą kół. Model opiera się na 5 kołach, a 3 wiszą! Dziadostwo !

 

Wracam do dłubania, rano wstawię jakieś foteczki.

 

Pozdrawiam

S. - Krystian

 

 

P.s. - będzie to pojazd z Pustynnej Burzy - POSTANOWIONE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę że prace idą pałną parą. Pogratulowac tempa . Co do koloru wnętrzaj to jest taki sam jak w Bradley-u czyli zielonkawy.

Ponizej link do modelu Pirania w 1/16. Powinien sie przydać.

http://talalchouman.com/lav25.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę że modelik może być - tak wiec postanowiłem go skończyć. Tylko z góry uprzedzam że sklejanie idzie mi ostatnie ślamazarnie tak wiec wątek może trochę potrwać. Dorzucam pozostałe zdjęcia które są też zamieszczone na PWM-ie. Plan na dzień dzisiejszy jest taki że wieczorkiem modelik pójdzie pod prysznic i zostanie dokonana inwentaryzacja części, bo są porozrzucane po różnych pudełkach. Dodatkowo planuję dołożyć metalową lufę z Armoscale od Bradleya(czekam na ich odpowiedź ile kosztuje). Poniżej pozostałe zdjęcia:

th_LAV2508.jpg th_LAV2507.jpg th_LAV2506.jpg th_LAV2505.jpg th_LAV2503.jpg th_LAV2502.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie wygląda to następująco...

 

th_P1030575.jpgth_P1030574.jpgth_P1030573.jpg

 

 

Do dorobienia pozostało:

 

- uchwyty

- lusterka

- kanistry

- paski / szelki mocujące na koszu

- karabinek 7,62mm

 

w zasadzie części te będą waloryzowane blaszkami i drutem miedzianym .

 

... no to wracam do pracy!

 

 

Robert, co do Twojego modelu -

kosz klasa !! mój się chowa ... ale już wiem, że zrobię następną Piranię, tym razem będzie to Trumpek waloryzowany edkiem, armorscale ... i dokupię jeszcze kaieść bambocle + figury.

Część rzeczy już zamówiłem

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że Twoja pirania stoi już na kołach. Tempo masz duże Pogratulować.

A co do Pirani to ja przyszłym miesiącu też zamierzam kupić model Trumpka ale już bez blaszek Edka. A dodatkowo w magazynku leżakuje jeszcze LAV-TAU Italeri. Ale do tego to jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Owszem stoi na kołach tylko co z tego ... jak każde koło żyje swoim życiem !

Zawieszenie jest do kitu , co powoduje, że każde koło jest na innej wysokości, a do tego żadne koło nie trzyma prawidłowej osi z kadłubem

Tzn, może trochę przekoloryzowałem to wszystko, jak się upacia model farbą to jakoś będzie to wyglądało ... ale nie jest fajnie

 

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że miniprojekt się tu zrobił. Szkoda, że ja nie mam tego pojazdu, ale jak wyjdzie Trumpkowe LAV-R, to chyba sobie kupię.

 

Z tą Piranią, to Italeri trochę namieszało. Bo ta nazwa jest nazwą rodziny pojazdów szwajcarskiej firmy Mowag. A LAV-25 jest na Piranii po prostu oparte.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mowag_Piranha

Zresztą LAV-TUA też się tak nazywać nie powinno, tylko LAV-AT.

 

ale już wiem, że zrobię następną Piranię, tym razem będzie to Trumpek waloryzowany edkiem, armorscale ... i dokupię jeszcze kaieść bambocle + figury

Fajnie. A co do wyposażenia, to mogę polecić ten zestaw:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=6180

Większość rzeczy z niego pasuje też na pustynnoburzowy pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.