Skocz do zawartości

BA-64B (Ace)


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu prowadzę TU relację ze zmagań nad Aceowym BA. Ale jakoby przydało mi się więcej komentarzy, pozwolę sobie relację od tej pory prowadzić także tutaj.

 

Jeśli komuś się nie chce wchodzić w powyższy link to tutaj tak pokrótce:

IMG_0722.jpg

 

th_IMG_0791.jpg th_IMG_0789.jpg th_IMG_0780.jpg

th_IMG_0778.jpg th_IMG_0765.jpg th_IMG_0761.jpg

th_IMG_0756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

Postaram się sledzić relację, pomimo że to 1:72 ;) Ciekawy pojazd, widząc te małe blaszki zakładam że wykonie bedzie równie ciekawe. Przy tych zawiasach (??) widać troche CA- zdaję sobię sprawę, że w realu pewnie nic nie widać, jednak gdybyś chciał to poprawić to polecam skalpel- ja tak usówałem nadmiar kleju przy trawionkach w esdeku. Poza tym z komentowaniem poczekam aż całość nabierze kształtu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych zawiasach (??) widać troche CA- zdaję sobię sprawę, że w realu pewnie nic nie widać, jednak gdybyś chciał to poprawić to polecam skalpel- ja tak usówałem nadmiar kleju przy trawionkach w esdeku.

Muszę spróbować. Bo to odwieczny dylemat - czy element ma się trzymać, czy ładnie wyglądać Jednak jak pomalowałem drugą parę na czarno, to tego kleju praktycznie nie widać - a po łoszach i inny łoteringach to te zawiasy pewnie będą nawet wyglądać jak zawiasy ;)

 

MrBat chyba sobie na spółę musimy debonder kupić !

A no trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia Mi się odechciało na razie pracy nad nim po zrobieniu namiastki wnętrza i silnika, szczególnie jak zacząłem dopasowywać ramę do kadłuba Lubię modele ACE, ale termin "spasowanie części" nabiera u nich nowego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować. Bo to odwieczny dylemat - czy element ma się trzymać, czy ładnie wyglądać Jednak jak pomalowałem drugą parę na czarno, to tego kleju praktycznie nie widać - a po łoszach i inny łoteringach to te zawiasy pewnie będą nawet wyglądać jak zawiasy ;)

No tak, z tym dylematem zawsze mam problem I wierze na słowo że nic nie widać ;) Tak tylko napisałem, jakbyś chciał to usunąć dla "świętego spokoju".

Kiedy następne fotki?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No gratuluję cierpliwości. Z doświadczenia wiem, że w ACE nic do siebie nie pasuje. Co do klapy wizjera kierowcy, zostawiłbym firmową, lekko przeszlifowując. Możesz jeszcze poprawić wymiary przez przecięcie w połowie (na wysokości otworu), zeszlifowanie, wykonanie nowego otworu i sklejenie obu połówek do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do klapy wizjera kierowcy, zostawiłbym firmową, lekko przeszlifowując. Możesz jeszcze poprawić wymiary przez przecięcie w połowie (na wysokości otworu), zeszlifowanie, wykonanie nowego otworu i sklejenie obu połówek do kupy.

 

pomysł niezły, jednak firmowy wizjer został już zeszlifowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zdałem prawko, więc mogę sobie teraz spokojnie kontynuować budowę.

Dokończyłem drzwi...

th_IMG_0794.jpg

 

...więc mogłem zacząć powoli składać wszystko do kupy (wstępnie klejenie Revellem, potem w szczeliny Tamiya i na koniec od środka łączenie zalałem CA - notabene wnętrza nie będzie):

th_IMG_0797.jpg

 

Tutaj wstępna przymiarka:

th_IMG_0796.jpg

th_IMG_0795.jpg

 

Jak widać elementy pasują do siebie jak rękawiczka na stopę. Ale ja tam lubię szpachlować

Na fotkach też widać prace nad klapą silnika, ale o tym później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdałem prawko, więc mogę sobie teraz spokojnie kontynuować budowę.

Ja też, ja też - 1 sierpnia dokładnie. Gratulacje

 

Ale ja tam lubię szpachlować

Są gusta i guściki, ale masz szczęście. Ja należę do (chyba ) większości, która szpachlowania nienawidzi

A model zacny, szczególnie dlatego, że orzełek będzie . Pracuj, pracuj, zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

I nawzajem

 

A żeby nie było, że nic nie robię:

th_IMG_0805.jpg th_IMG_0804.jpg th_IMG_0803.jpg

BA powoli nabiera kształtu przy pomocy wiadra ze szpachlą i litrów Surfacera. Wziąłem się też za grilla, który będzie chyba najtrudniejszą przeróbką - ale cóż, to co daje Ace do niczego się nie nadaje. Sporo jeszcze mi z tym zejdzie, więc nie wiem kiedy będzie kolejny update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia Mi się odechciało na razie pracy nad nim po zrobieniu namiastki wnętrza i silnika, szczególnie jak zacząłem dopasowywać ramę do kadłuba Lubię modele ACE, ale termin "spasowanie części" nabiera u nich nowego znaczenia.

Mam model BMP 2 firmy ACE i nie mogę zrozumieć producenta. Detale są bardzo ładne. Dodane są nawet blaszki na dodatkowy pancerz. Góra kadłuba jest według mnie super a...... jednocześnie spasowanie woła o pomste do nieba. Gąsienice sa krzywe już na ramkach. Producent sam sobie strzela gola . Jak ktoś chce mogę zrobić in boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Ace robi unikalne modele (nigdy np. nie rzucił mi się w oczy BA-64B w 72 innego producenta), więc ma na nie monopol. A to już wiadomo co oznacza Ale za to jaka satysfakcja, jeśli z takiego zestawu uda się zrobić coś przyzwoitego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kolejny dzień zmagań. Planowałem dzisiaj zakończyć podwozie, jednak spasowanie części (a właściwie jego brak) mi to uniemożliwiło.

Po długim i namiętnym szlifowaniu i dopasowywaniu ramy podwozia, zalaniu jej klejem z dodatkiem brutalnej siły udało mi się ją wkleić na miejsce:

th_IMG_0835.jpg

th_IMG_0836.jpg

th_IMG_0837.jpg

th_IMG_0840.jpg

 

Już myślałem, że będę musiał ramę robić od nowa, ale na szczęście okazało się, że ta szpara widoczna na 3. zdjęciu istniała naprawdę:

http://www.fotoarmor.narod.ru/ba/ba6408b.jpg

 

Przednią poprzeczkę musiałem dorobić, bo zestawowa nie dość, że się złamała, to jeszcze była zbyt krótka. Tył ramy pogrubiłem kawałkiem polistyrenu, aby ciut wystawał poza krawędź nadwozia (bo tak było w rzeczywistości):

arch7.jpg

 

Ośki przeszlifowałem. Kawałki wału zrobione z igieł lekarskich. Niestety, aby wpasować resory, tylna oś będzie potrzebowała gruntownej przebudowy...

th_IMG_0839.jpg

 

A właśnie - nie ma ktoś może zdjęć resorów stosowanych w tym BA? Bo myślę, że ich wykonanie nie byłoby zbyt trudne, jednak robienie ich na oko trochę mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że pomogę ale widzę, że mam ten sam problem- na każdym zdjęciu czy rysunku koła zasłaniają zawieszenie

 

EDIT:

th_20.jpg

to skan z książeczki "Wezdechody RKKA". Jest tu rysunek GAZa 67, na którym w końcu robiono BA64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chęci też się liczą! Dzięki! Ale po dłuższym szukaniu w necie doszedłem do wniosku, że chyba nie warto dorabiać resorów. Generalnie podwozie mojego modelu będzie może w 30% wyglądać tak jak powinno - jedyne pocieszenie, że "na zewnątrz" będzie wyglądać OK. Normalnie się załamałem, że ACE AŻ TAK je uprościł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Model ten, pomimo wszystkich wad ACE jest wg. mnie jednym z cięższych do zrobienia. A ja głupi kupiłem dwa (obie wersje) i najpierw zachciało mi się robic jednego, żeby w drugim tych samych błędów nie popełniać. Co ciekawe, mimo iż w obu modelach są te same wypraski, to przymiarki pokazały, że w każdym co innego nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

th_IMG_0842.jpg

th_IMG_0841.jpg

Ze 20 minut kombinowałem, co z tymi resorami. Nie wiem, co ACE chciał osiągnąć takim gnioctwem, no ale już trudno. Wygląda to jak wygląda. Na szczęście większość zasłonią koła. A żeby było śmieszniej - błotniki, które ładnie pasują do nadwozia, po przyklejeniu podwozia, przestają pasować. Eh. Jedyne pocieszenie, że jeszcze tylko błotniki i wizjer i dalej już będzie mniej więcej z górki...

 

Generalnie podwozie zupełnie nie przypomina tego oryginalnego. Powinno wyglądać ca tak:

http://ptr.kpmzilina.net/modely/ba64/ba64_15.jpg

http://homepage2.nifty.com/SYU/ba64/ba6421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podwozie zupełnie nie przypomina tego oryginalnego

Pamiętaj w jakiej skali robisz:P Toć to wszystko ma parę cm długości! A Ty nawet lupy na statywie nie masz! Oczy se chcesz popsuć? Wygląda super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj w jakiej skali robisz:P Toć to wszystko ma parę cm długości! A Ty nawet lupy na statywie nie masz! Oczy se chcesz popsuć? Wygląda super!

To że to jest mniejsza skala, nie znaczy, że nie musi jak najlepiej odwzorowywać prawdziwy pojazd. Ale akurat ten zestaw to jest totalna porażka ACEa, ale juuuuż truuudnoooo A oczy to swoją drogą...

 

A tak mój kochany BAś prezentuje się z błotnikami (zaczyna już powoli wyglądać jak prawdziwy dorodny okaz):

th_IMG_0846.jpg

No to jeszcze tylko dorobić wizjer kierowcy (robiłem go już ze 4 razy i ciągle nie jest dobrze) i potem tylko poprzyklejać wszystkie bambetle do nadwozia i finisz z budową!

 

A przy okazji - ma ktoś pomysł na wykonanie takich haków:

http://svsm.org/gallery/ba-64/IMGP1992 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.