Skocz do zawartości

S.L.C.200 "Maiale" Siluro Lenta Corsa Italeri 1:35


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Na model konkursowy wybrałam coś prostego, oryginalnego, co mogłabym robić równocześnie z moimi Hughesami. Pudełko zawiera oprócz wyprasek, blachy fototrawione, figurki płetwonurków oraz kolorową książeczkę ze zdjęciami oryginalnej torpedy. Na tym modelu postanowiłam poeksperymentować i podjęłam próbę wykonania efektu preshading.

 

th_ITAL_MAIALE_BA.jpg th_ITAL_MAIALE_PA.jpg th_IMGP7482.jpg th_IMGP7678.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Uuuu ten wynalazek dziwaczny, ja jestem w trakcie budowy tej drugiej, tyle ze motorówki M.T.M. "Barchino"... ale jak widzę w obu przypadkach ilość części straszy swą mnogością :P

 

Co do cieniowania, to jeszcze nie gotowe ?, bo jakoś tego jasnego koloru dużo...

 

Ogólnie kibicuje, bo dość dziwacznie to wygląda - czyli fajnie...

 

p.s. figurki też wykonasz ?

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten prosty modelik kupiłem sobie na weekendową odskocznię a skończył w magazynie.. wciąż więc przede mną więc z chęcią popatrzę na Twoje z nim zmagania

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Agnieszka!

 

A czy ta świnia miala sluzyc lub sluzyla do misji samobojczych? Czy moge prosic o krotki rys historyczny? Juz dawno widzialem in-boxa, ale pierwszy raz widze relacje z budowy. Bede sledzil Twoj watek . Jestes pewna, ze poradzisz sobie z tyloma modelami na raz?

 

P.S. Dobrze, ze nie zmienilas Avatara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torpeda po nałożeniu na nią warstwy farby prezentuje się następująco:

 

th_IMGP7762.jpg

 

Jestem zadowolona z uzyskanego efektu nieregularnych odcieni zielonego.

 

W zestawie znajdowała się podstawka, imitację drewna uzyskałam podkreślając słoje czarną płukanką.

th_IMGP7765.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz pan, chciałem napisać dokładnie to co i Jędrek. Te "cygaro" będzie takie samotne bez jakiś dodatków w około Może nie od razu w ramach konkursu, ale , Agniecha, pomyśl nad jakimiś dodatkami.

 

Swoją drogą zaskoczył mnie temat Twego modelu. Taka "śmiglara" (bez obrazy, ale większość tego co robisz to śmigłowce) zabrała się za "cygara"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaszczyt zamieścić post zamykający mój wątek odnośnie tego modelu.

Było to moje poletko doświadczalne, po raz pierwszy bawiłam się blaszkami fototrwawionymi. Nie posiadam jeszcze profesjonalnej zaginarki, więc zaginałam je przy pomocy tradycyjnej suwmiarki. Poniżej zdjęcie uformowanych i pomalowanych części:

 

th_IMGP7787.jpg th_IMGP7798.jpg

 

Najbardziej skomplikowanym elementem wykonanym z blachy, była tylna część torpedy. Blachy Italeri dołączone do zestawu, niestety są dość grube i wymagają dużo pracy, by je odpowiednio uformować.

 

th_IMGP7797.jpg

 

W zestawie również znajduje się dwuosobowa załoga torpedy.

 

th_IMGP7800.jpg

 

Mam nadzieję, że o to Wam chodziło, gdy wspominaliście o winietce ? Jako podłoże posłużył mi papier ścierny.

 

th_IMGP7794.jpg th_IMGP7809.jpg

 

Czekam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaszczyt zamieścić post zamykający mój wątek odnośnie tego modelu.

 

Szczerze mowiac czuje niedosyt... Relacja konkursowa skladajaca sie z trzech postow - w tym in-box? Sam dowiedzialem sie, ze Maiale zanczy po wlosku swinia. Ale do czego ona sluzyla? Wiem, ze to maly model i nie ma zbyt wiele czesci, ale chetnie bym zobaczyl "panel sterowania" i widoczne czesci napedu w trakcie budowy. A moze nawet jakis scratch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka,

 

o ile modelarsko, Twoj model prezentuje sie dobrze (nie jestem, co prawda prawdziwym okretowcem, ale ta torpeda wyglada calkiem fajnie), o tyle medialnie pokpilas, moim zdaniem, sprawe. Podobnie jak u Marudka wystepuje u mnie poczucie niedosytu. Troche wiecej, lepszych fotek, tudziez jakis maly rys historyczny, moze jakies zdjecia oryginalu i cos z serii "in-action" podbudowalyby znaczaca Twoj watek. Male rozciagniecie w czasie tez byloby wskazane.

Podejrzewam, ze nie chcialas robic zbyt wielkiej konkurencji meskim wspolzawodnikom i potraktowalas ten udzial w konkursie z przymruzeniem oka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając brak cieniowania

z tym się nie zgodzę, ten model jest pocieniowany, w miarę ładnie wyglądają czarne elementy - wyglądają na lekko zużyte i wytarte, brakuje mi jak już wspomniałem mocniejszego washa głównie na głębszych łączeniach elementów torpedy (tam gdzie są szczeliny), w pozostałych miejscach jest troszkę mało konsekwentny są miejsca gdzie jest nałożony i takie gdzie ewidentnie go brak

podtrzymuję też swoje zdanie iż całość dla mnie sprawia miłe wrażenie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pośpiech. Macie rację mogłam wykonać więcej fotek, ale w ferworze pracy nie pomyślałam o tak szczegółowej dokumentacji. Torpeda nie jest mocno ubrudzona, ponieważ wątpię, aby służyła ona do wielu misji.

 

Marudek - panel sterowania składa się z czterech części: elementu plastikowego, kalki, szybki oraz blaszki fototrawionej. Części napędu składają się z śruby napędzającej i osłony z blachy. Poza tym mam jedno pytanie, jestem początkującym modelarzem i nie mam zielonego pojęcia co to jest "scratch" (oczywiście skorzystałam z opcji "Szukaj")

 

erkamo - jeśli chodzi o rys historyczny to można zerknąć na poniższy wątek: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=3789

Zdjęcia oryginału znajdują się w linku zamieszczonym przez Jędrka.

 

Jędrek - dzięki za uwagę odnośnie mocniejszego washa. Nie jest to opcja zamknięta.

 

Po za tym model inaczej wygląda na żywo. Zapraszam do obejrzenia go na zawodach, aktualnie do 16.12 znajduje się w Tychach.

 

Dla spragnionych większej ilości fotek zamieszczam inne ujęcia:

th_IMGP7811.jpg th_IMGP7806.jpg th_IMGP7796.jpg th_IMGP7792.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie jest to o tyle ciekawy model iż z jednej strony zalicza się do okrętowych (a okręty dość często wykonuje się jak spod igły) a z drugiej strony swoim wyglądem jak i skalą prosi się o podejście do wykonania jak do pancerki

Torpeda nie jest mocno ubrudzona, ponieważ wątpię, aby służyła ona do wielu misji.

i temu trudno zaprzeczyć

Dla spragnionych większej ilości fotek zamieszczam inne ujęcia

na drugiej ładnie widać cieniowanie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Agnieszka!

 

Scratch - pochodzi od wyrazenia scratch build. Znaczy budowa od podstaw. Kiedy pisalem o scratch'u pomyslalem, ze warto byloby troche wzbogacic ten model jakimis samodzielnie wykonanymi czesciami. Moze to zaspokoiloby nasz apetyt na swinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super cygaro, eee, tzn. świnia Całość jest bardzo fajne pocieniowana. A odnośnie większego brudzenia, to ja bym już tego nie ruszał - tak jak napisałaś jednostki tego typu raczej nie miały szans na zbytnie się ubrudzenie

Gratuluję

 

Chyba sobie kupię Kaitena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.