Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV L/48 Dragon 1:72


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono ponownie. Tym razem postanowiłem swoich sił spróbować w konkursie. Jest to dla mnie o tyle wyzwanie, że nigdy nie prowadziłem relacji z warsztatu, nigdy nie brałem udziału w żadnym konkursie i przez to doświadczenia praktycznie nie mam. Udział w konkursie traktuję jako zabawę i może możliwość do podwyższenia swego "experience" . A teraz do rzeczy.

Startuję z tym oto modelem:

 

7wffabt.jpg

6l1qc75.jpg

8ak85fq.jpg

 

Ponownie przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione na szybkości a ponadto w tym też nie mam doświadczenia . Model będzie "prosto z pudła", no może później jakieś małe dodatki ale na razie ich nie przewiduję. Planuję malowanie to trzecie czyli: Germany 1945 i tu powstaje właśnie moje pierwsze pytanie.

Czy zielony kolor nakładać aerkiem czy zrobić takie drastyczne przejście?

Proszę o konsekwentne wpajanie mi do głowy lepszych rozwiązań i porad niż te moje, obecnie istniejące. Zapraszam do śledzenia wątku oraz komentarzy.

Pozdrawiam, Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem ten model i to trzecie malowanie. Nakładałem aerkiem, ale wpadłem na najgłupszy pomysł na świecie i te kropki ochry na zielonym to maskowałem, z nie malowałem na koniec małym pędzelkiem. No ale młody byłym i głupi. Maskowałem Blu-Tackiem - polecam.

Pozwolę wbić się z fotką:

P6290102.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, model zakupiony w POLAMI :P

Nooo a jak, nie mogłem się zdecydować, czy ten czy Hummel

 

Coś tam robiłem, ale nie miałem za bardzo czasu. Porobiłem dziury w tylnej częsci wanny (tam gdzie trzeba ), oszlifowałem ją i przykleiłem w jedną całość:

8ftsc9x.jpg

6oc9ro0.jpg

Jutro się zabiorę za robotę, a później fotki wrzucę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daje dalej. Mało ale zawsze coś, jeszcze dzisiaj dorobię co nie co. Przynajmniej postaram się wózki jezdne dorobić i z tyłu ten klocek drewna. A wolniej idzie bo to takie małe :

8b5vdef.jpg

A to postępy:

85aahc1.jpg

85ksef7.jpg

6y5rups.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś już koła napinające na stało? Bo możesz mieć problemy z napięciem lub założeniem gąsienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poklejony już do końca (wczoraj i dzisiaj pół dnia ), jutro tylko wykończe (te gdzie nie gdzie nieoszlifowane elementy) i zabiore się za malowanie. A oto świąteczny update:

7xlnfxc.jpg

7wygmpx.jpg

7x9bg5z.jpg

8bh0e1z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam je przyklejałem, a to to takie małe ja tam 1/72 robie dopiero 2 raz, moją normal scale jest 1/35 dlatego może mi się wydawać że to malutkie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy nastąpił. Najpierw go poszlifowałem do końca:

8gjbvde.jpg

Później umyłem w ludwiczku a na koniec pojechałem po całości czernią jako podkład:

6xslile.jpg

(sorry za ostrość ale i tak cały jest czarny )

82tnyc5.jpg

6qcnuxg.jpg

73fayo9.jpg

Jutro dalsze postępy pokażę, ciąg bardziej dalszy nastąpi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.