Skocz do zawartości

Scherman + Tiger w 1/72


perdidos

Rekomendowane odpowiedzi

805d3d7db1d0e4d3.jpg

Scherman z Italeri+ Tygrys z Hellera...+ kilka drobiazgów- czli:

Klasyczna pozycja w stylu ''zrób coś z byle czego'' gdy zaczynałem mą przygodę z modelarstwem, nie istniały dla mnie kupowane komponenty... Jako 14 latek miałem jeszcze jakąś ambicje

 

Trawa- z myjki do naczyń, Droga- papier ścierny, Liście drzew- gąbka z siedzenia samochodowego. Dodatkowo wszystko to, co można było ''znaleźć '' samemu.

 

Jest to ma pierwsza niby- diorama(a może raczej- po prostu podstawka...), i jak narzazie jedyna jaką skończyłem. Lista błędów jest rażąca, przede wszystkim- perfidnie ''podrasowałem'' działo w Schermanie, gdyż oryginalny kaliber ''wydawał mi sie'' za mały. Klapa luku silnikowego, też otwiera sie w złą stronę. Granatnik...- był w zestawie, lecz przykleiłem go na widzimisię... I te zapasowe koła- przegięcie

 

Mimo wszystko, mam jakiś sentyment do tego ulepku... A co do zdjec, to były one robione kiedyś, ''przy okazji'' i dlatego nie tworzą sensownego ciągu.

0a5a0ea9e4e16701m.jpg50876216bed17823m.jpg3aa506f8d8916bf7m.jpg2570feb2ada79f46m.jpg

f97c3f3c6f6bbe1cm.jpg13061762473d0752m.jpg98b85f32c48b9e6am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to nie wiem, Na pudelku pisało tylko- ''M4 Scherman'' a dokładniejsza wersja, to już została przemilczana przez producenta.

 

Jest to zestaw Italeri Nr 7003

6d1a6f85d660d4be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje modele niemieckiej broni pancernej w skali 1/72 (tygrys, pantera, panzer IV oraz elefant) Zostały wykonane, w jedyny słuszny sposób- czyli jako wraki

 

Co do Tej dioramki, to zainspirował mnie obrazek, na pudelku Tygrysa (Heller nr 79888):

20cbc0d517ea08fc.jpg

Wiadomo, Francuzi dbają o wizerunek towaru który produkują, lecz ta ilustracja, to już przegięcie... Zbytnia gloryfikacja, tej pasiastej konserwy zwanej Tygrysem... Do tego ten scherman w tle. To już wymagało zemsty na tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzywo które używa Heller, jest bardzo miękkie, i aż sie prosiło, o wykonanie ''efektu ciasta'' Natomiast plastyk Italeri jest już o wiele twardszy. Dlatego następna para- T 34 + Elephant... nie będzie już tak widowiskowa...

 

Mam na razie podstawę do dioramki, lecz nadal poszukuje jakiejś sensownej koncepcji.

985221641f5efbf8.jpg

 

22a0930fb5c43b89m.jpg84a1ec12efdc0a88m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje modele niemieckiej broni pancernej w skali 1/72 (tygrys, pantera, panzer IV oraz elefant) Zostały wykonane, w jedyny słuszny sposób- czyli jako wraki

 

Co do Tej dioramki, to zainspirował mnie obrazek, na pudelku Tygrysa (Heller nr 79888):

20cbc0d517ea08fc.jpg

Wiadomo, Francuzi dbają o wizerunek towaru który produkują, lecz ta ilustracja, to już przegięcie... Zbytnia gloryfikacja, tej pasiastej konserwy zwanej Tygrysem... Do tego ten scherman w tle. To już wymagało zemsty na tym modelu

 

O, i to jest słuszna koncepcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.