Skocz do zawartości

HUMVEE 1:35 (Tamiya)


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero teraz zorientowałem się, że nie podałem tego (ani skali) w temacie. To efekt tego, że już myślami jestem na poniedziałkowym egzeminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to powodzenia na egzaminie a sluchaj te male kanistry i skrzyneczki co sa tak ladnie jakimis czarnymi paseczkami opiete to dodatki czy byly w zestawie ?? tak podpytuje bo mam humvee z italeri jako manekine i jak go kleilem to tak mi sie przyjemnie kleilo ze mam zamiar w przyszlosci jeszcze jakiegos humvee zdudowac ale to jak skill bedzie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "czarne paseczki" to zapewne elementy fototrawione, a po kolorze sądzę, że pewnie z Eduarda są. Nie są one dodawane standardowo do tego Humvee...

Nie trzeba sądzić po kolorze, na ostatnich fotkach pokazane są woreczki foliowe z firmowym rycerzykiem Edzia. Maciek zainwestował też, w ładne dodatki od CMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba sądzić po kolorze, na ostatnich fotkach pokazane są woreczki foliowe z firmowym rycerzykiem Edzia. Maciek zainwestował też, w ładne dodatki od CMK.

 

O kurcze, nawet nie patrzałem na ostatnią fotkę. No, blaszki świetnie się prezentują , a i silnik od cmk niczego sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Niestety ze względu na sesję model poszedł w odstawkę do końca miesiąca. Części fototrawione są od Eduarda, nie są one czarne, tylko szare (zdjęcia przekłamują- miałem złe oświetlenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Studia skutecznie spowalniają prace nad modelem. Jednak trochę porobiłem, w piątek/sobotę spróbuję wrzucić zdjęcia postępów.

Miałbym następującą prośbę do osób dysponujących dokładnymi zdjęciami tego co znajduje się pod maską i pod podwoziem o podrzucenie mi ich.

Ten żywiczny silnik zacząl budzić we mnie dość mieszane uczucia, a szczególnie ożebrowanie chłodnicy. W razie niezgodności ze zdjęciami będę poprawiał.

Niestety spodziewam się dość niedługo dłuuuugiego przestoju z modelem z powodu Zimowego Konkursu Modelwork.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład:

HMMWV-FRAME.JPG

źródło http://www.militarypartscenter.com

lub:

th_m1151_76_of_83.jpg th_m1151_48_of_83.jpg th_m1151_47_of_83.jpg th_m1151_69_of_83.jpg

th_m1151_66_of_83.jpg th_m1151_65_of_83.jpg th_humvee9.jpg th_HMMWV20REAR20SEATS.jpg

źródło http://mike.douglastechs.com/showthread.php?t=9288

 

oraz całkiem sporo na primeportal

 

A sprawdzałeś może już, jak z pasowaniem części z CMK do modelu

Próbowałem wcisnąć go do Cargo/Personnel Carrier'a Academy i strasznie nie pasował:

- i silnik i chłodnica(rozstaw tych uchwytów wystających prez maskę) za wąska 3 mm,

- za duży filtr powietrza (chciałem zrobić ruchomą maskę),

- silnik nijak nie pasuje do spodniej (zestawowej) części silnika: zbyt wysunięty do przodu (lub część zestawowa do tyłu)

- wymagał mnóstwa szlifowania w miejscach po odcięciu podstawek i za grodzią, w miejscach na nogi kierowcy i pasażera.

 

Chłodnica też budziła moje wątpliwości, szczgólnie kwestia połówki wentylatora (gdzie zmieściłaby się dolna połówka) - ale jak widzę tamiya wyposażyła model w chłodnicę - na moje oko wygląda dużo lepiej, tylko trochę jej tyłu i wentylatora dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia, bardzo ułatwiłeś mi pracę. Teraz widzę, że zarówno CMK jak i Tamiya pod względem chłodnicy mijają się rzeczywistością.

Spasowania tej konkretnej częsci nie sprawdzałem. Jednak ta druga całkiem nieżle pasuj, gdyby tylko nie te dziury i sporo musiałem zeszlifować. Grodzi nie wycinałem, tylko pocieniłem ją. Żywica jest też w wymaganych miejscach cienka jak papier. Tylko w okolicach zbiornika z płynek (chłodniczym?) mam dziurę na 3mm do szpachlowania, a odcinałem zgodnie z tym, co było zaznaczone. Ale zrobię w piątek (sobotę rano) foty to pokażę jak to wygląda.

 

A model robię ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0060.JPG

DSC_0061.JPG

DSC_0062.JPG

DSC_0063.JPG

DSC_0064.JPG

DSC_0065.JPG

DSC_0066.JPG

DSC_0067.JPG

DSC_0068.JPG

DSC_0069.JPG

DSC_0070.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0072.JPG

DSC_0073.JPG

DSC_0074.JPG

DSC_0075.JPG

DSC_0076.JPG

DSC_0077.JPG

DSC_0078.JPG

DSC_0079.JPG

DSC_0080.JPG

DSC_0081.JPG

 

Generalnie sklejanie jest na dość blisko końca, ale jeszcze w kilku miejscach trzeba np. przeczyścić debonderem. Ubiegnę pytania o to jak będę to malował. Otóż model da się bez problemów rozebrać na części łatwe do malowania aerografem. Sporo "modułów" jest przyklejonych klejem tymczasowym, który to też pozostawaił trochę zacieków. Sam klej tymczasowy jest do zmycia wodą. Tearz przede mną głównie dorabianie elementów własnym sumtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam te zdjęcia bardziej dla siebie. Wszystkie pochodzą z tej strony.

 

m1025_02_of_81.jpg

100_0024.JPG

Dsc08291.jpg

Dsc08264.jpg

 

W niedziele wieczorem przykleiłem ten żywiczny silnik i uciąłem chłodnicę od Tamiyi. Spasowanie tego silnika jest tragiczne. Chyba zastąpię filtr powietrza plastikowym. Ten żywiczny jesst o jakieś 1,5-2 mm za szeroki :/. Uchwyty za wąsko o około 2-3 mm, ale maska będzie zawsze otwarta, wię to nie jest takim wielkim problemem, jednak mam nadzieję jeszcze coś z tym zrobić.

Zauważyłem też dzisiaj całkiem sporo błędów popełnionych w niedzielę, na szczęście nie będę ich pokazywał. Ostatnie zdjęcia pokazywały postępy na sobotę rano. W piątek sobotę pokażę postępy prac i najprawdopodobniej odłożż model na dłużej, ale pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dsc_0125.jpg

dsc_0126.jpg

dsc_0127.jpg

dsc_0128.jpg

dsc_0129.jpg

dsc_0130.jpg

dsc_0131.jpg

dsc_0132.jpg

dsc_0133.jpg

dsc_0134.jpg

dsc_0135.jpg

Jeszcze dużo pracy przede mną. Prawdopodobnie dach wyląduje w cleanluxie, bo malowanie w jednym miejscu jest bardzo cięzkie do poprawienia. Generalnie to poraz pierwszy malowałem model farbami valleyo i właśnie ten. Jeszcze dojdą obicia i pigmenty. opony próbnie przypródzone moim nowym (no 3 miesiące temu był nowy ;P) nietestowanym nabytkiem, czyli tamiya weathering stick. Lusterka będą poprawiane, taksamo widzę, że muszę poprawić parę elementów na stojaku.

Teraz miałbym do was jedno pytanie techniczne. Drzwi kleić zamknięte, czy owarte. Napewno dach będzie zdejmowalny. Osobiście robiłbym otwarte, ale boję się, że te malutkie blaszki trzymające przednie drzwi nie wytrzymają ciężaru metalowego CIP-a umnieszczonego na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. Moim zdaniem powinieneś zrobić wszystkie drzwi otwarte, bo tylną klapę raczej tak zrobisz z tego co widzę. Zbyt ciekawe jest to wnętrze, żeby je zamykać. Spróbuj dorobić okablowanie radia i wyrzutni, powrzucaj trochę dodatkowego wyposażenia do środka, jakiś karton, plecak, broń itp. Po prostu zrób go bardziej "bojowego", bo teraz w środku panuje za duży porządek - wszystko poukładane i ładnie przypięte pasami.

 

Co do drzwi, to oprócz zawiasów ich trzymanie powinny wzmocnić paski - części nr 64 i 65 z zestawu Eduarda. Wydaje mi się, że spokojnie powinno to trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt ciekawe jest to wnętrze, żeby je zamykać.

Dlatego dach będzie zdejmowany.

Spróbuj dorobić okablowanie radia i wyrzutni

Napewno będzie.

Po prostu zrób go bardziej "bojowego", bo teraz w środku panuje za duży porządek - wszystko poukładane i ładnie przypięte pasami. No chyba, że coś takiego planowałeś.

Raczej planowałem go "podczas przglądu w bazie". Ale pewnie coś się w środku znajdzie zapomnianego przez załogę np. butelka, czy puszka po napojach orzeźwiających.

Co do drzwi, to oprócz zawiasów ich trzymanie powinny wzmocnić paski - części nr 64 i 65 z zestawu Eduarda. Wydaje mi się, że spokojnie powinno to trzymać.

Jednak mimo wszystko się boję, bo jeden panel to 2 wielkie kawały blachy. I mam obawy, że wytrzyma to zaledwie kilka dni, po czym się samoczynnie urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te "kawały" blachy aż tyle ważą? Jeśli masz obawy, to zamknij drzwi, w sumie przez okna też sporo widać, możesz zrobić np. opuszczone szyby.

 

Na podstawie jakiej dokumentacji robisz okablowanie uzbrojenia? Masz jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.