Skocz do zawartości

Dwarf Nobleman - 28 mm Scibor Miniatures


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na kalkomanie do dioramy "piwkowej" i blaszki do gaza 66, coby się nie nudzić i rękę poćwiczyć, zacząłem malować tę piękną figurkę. Krasnolud Szlachcic z wielka księgą, wielką szablą i wielka lagą.

PB080314_zpsez3z7ckx.jpg

PB080315_zpspnakaxpg.jpg

PB080313_zpsmp2gxmvy.jpg

PB080317_zpsuue3mngt.jpg

 

Jest i podstawka, malutka, w większości zasłoni ją tusza figurki:

PB080319_zpsftdvoeq6.jpg

 

Na oba elementy położyłem podkład samochodowy motipa, a po wyschnięciu twarz i dłonie pomalowałem farbą pactry light skin tone, wymieszaną z odrobiną medium rust z zestawu AK Rust Effect:

PB090327_zpsowov6hnq.jpg

PB140003_zpsnp3ajyw3.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Widzę że dopiero zaczynasz to czy mógłbyś jeszcze bardziej szczegółowo prowadzić warsztat?

Chodzi mi o opisywanie, jakiego koloru farbek używałeś na danym zdjęciu? Ponieważ zawsze mnie to ciekawiło, jak się maluje się figurki.

Bo jak wiadomo na twarz nakładamy kilka kolorów, tylko jakich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że dopiero zaczynasz to czy mógłbyś jeszcze bardziej szczegółowo prowadzić warsztat?

Chodzi mi o opisywanie, jakiego koloru farbek używałeś na danym zdjęciu? Ponieważ zawsze mnie to ciekawiło, jak się maluje się figurki.

Bo jak wiadomo na twarz nakładamy kilka kolorów, tylko jakich.

 

Cieszę się, że kogoś interesuje moja praca. Postaram się opisywać wszystko. Więc do bazy tej co na figurce, dałem 4 krople pactry light skin tone i 1 kroplę medium rust, wymieszanych z wodą na bardzo rzadko. Położona kilkunastoma warstwami pędzelkiem 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broda, futerko i płaszcz dostały kolory bazowe. Na brodzie dark rust, futro to old rust rozjaśnione odrobiną białego, a na płaszczu - dark red z light rust (1:1) - wszystko mocno rozcieńczone:

 

PB150005_zpshjyreef3.jpg

PB150010_zpsc3puax6t.jpg

PB150007_zps5sdrsng4.jpg

 

Farbę na płaszcz rozrzedziłem dość mocno wodą, aby warstwa farby dawała ledwo cień. Gromadzącą się w zakamarkach farbę natychmiast zbieram osuszonym pędzlem, co zapobiega zalewaniu szczegółów. Na zdjęciu dwie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tą figurkę jak na razie malujesz Pactrami?

 

Głównie zestawem AK 551 Rust Effect Colors. Do tej pory jedyne pactry jakie tu użyłem to light skin tone na twarzy i dark red na płaszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dokończyłem malowanie figurki kolorami bazowymi...

PB220017_zpsw6hwpp9v.jpg

PB220018_zpsgng0rcpy.jpg

PB220019_zpslpr22cko.jpg

PB220020_zpststgdddg.jpg

 

Skończyłem podstawkę, większość będzie zasłonięta - na czarnym podkładzie kilkadziesiat cienkich warstw szarej pactry, polichromia z miedzianej pactry, suchy pędzel piaskowym humbrolem...

PB220033_zpsyrwdchil.jpg

 

Jako, że przez pare dni miałem popsuty komputer, zdążyłem tez położyć washa (dark brown for green vehicles):

PB290046_zpsdxbzktji.jpg

PB290049_zps5ju2zlbq.jpg

PB290051_zpstegtzl3x.jpg

PB290054_zpsgpp7dvne.jpg

 

A fotki dalej wychodzą mi ...jowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co widać i tak cieszy oko. Choć księga ciut za bardzo zlewa mi się z odzieniem.

Dzięki, Lordzie, nad księgą popracujemy.

 

Pocieniowałem futerko, suchy pędzel jasnobrązowym:

PC110103_zpsxwqbjpsk.jpg

 

Na brodzie suchy pędzel pomarańczowym wymieszanym z żółtym. Na twarzy i dłoniach, partie jaśniejsze zaznaczyłem light skin tone wymieszanym z light rust, ciemniejsze - light skin tone z dark rust. Dodatkowo, na koniec kropka białym na wystających kościach policzkowych, nosie, kostkach u rąk. Białka oczu - biała rozcieńczona pactra zaaplikowana z czubka płaskiego pędzelka:

PC110117_zpszuf9hi3s.jpg

PC110121_zpsqpo0r0d4.jpg

PC110118_zpsysnyv7ij.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wychodzi to. Jakiej produkcji jest ta figurka i gdzie nabyta?

 

Scibor Miniatures, kupiona na forum od Fazzyego. Te figurki polecam każdemu, bo są śliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bliżej niż dalej...

Pocieniowałem płaszcz - we wgłębienia rozwodniony medium rust + chipping color, na to rzadki kolor bazowy i rozjaśnienia różnymi w tonacjach, pochwa szabli rozjaśniona pomarańczowym:

PC130147_zpshm9t0gl0.jpg

PC130146_zpsvz3f7vpr.jpg

PC130145_zpsptikof5f.jpg

 

Księga rzeczywiście była zbyt monotonna, chciałem przemalować ją na czarno i zrobić z niej Thomagathericon, ale nie wiem, czy szlachta krasnoludzka para się czarna magią... Tak zostanie, podoba mi się przydymiony:

PC130137_zpskiqr5iyu.jpg

 

Porównanie z jegomościem w skali 1:35:

PC130149_zpsnzzeomgq.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt późno, ale...

Marcinie, nie wiem, czy ten guz na czapie nie powinien być jednak w złocie jakowymś- coś jak u tych jegomościów:

https://sarmatyzm.files.wordpress.com/2013/11/img_97021.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/ab/70/54/ab7054d933571ce57c80c57e3a0ef739.jpg

...bo ewidentnie krasnalowy kapelutek wzorowany na sarmackiej modzie. A tak wygląda jak pieczęć lakowa ;)

Od razu bardziej widać księgę! No i zdjęcia o niebo lepsze...

 

PS - swoją drogą nie wiem, czemu Ścibor nie wtrynił krasnoludowi Necronomiconu, w końcu takich fajnych kultystów wyrzeźbił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt późno, ale...

Marcinie, nie wiem, czy ten guz na czapie nie powinien być jednak w złocie jakowymś

 

Nie jest za późno

 

PS - swoją drogą nie wiem, czemu Ścibor nie wtrynił krasnoludowi Necronomiconu, w końcu takich fajnych kultystów wyrzeźbił

 

Może to zwykły ekonom? Albo inszy księgowy? A czarną księgę znalazł przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam 1:1 z wodą, tak żeby nie ściekała. Nakładam na powierzchnię i nadmiar zbieram osuszonym pędzlem. Końcowe białe rozświetlenia to kropki z białej nierozcienczonej. Zauważyłem, że efekt widać najlepiej po kilku godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.