Skocz do zawartości

F-16C Block 52+ Jastrząb - Kinetic 1:48 + różności


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oto co do tej pory jest zrobione:

IMG_0573.JPG

IMG_0574.JPG

IMG_0575.JPG

IMG_0576.JPG

IMG_0679.JPG

IMG_0680.JPG

IMG_0681.JPG

IMG_0682.JPG

DSC04101.JPG

DSC04103.JPG

DSC04104.JPG

DSC04105.JPG

DSC04106.JPG

DSC04107.JPG

DSC04108.JPG

DSC04109.JPG

 

czyli:

- samolot jest już prawie cały posklejany.

- podnośnik MJ-1 od Verlindena

- wnęki Aires

- kokpit Aires

- dysza Aires

- zasobnik Sniper XR od Wolfpack

- drabinka Eduard

- radar AN/APG-68 od Eduarda

- wózek na uzbrojenie Skunkmodels Workshop

- podstawy lamp na wlocie scratch

- waloryzacja pylonów LAU-129 profile plastikowe + scratch

 

Części z tych rzeczy nie ma zdjęć bo nie ma jeszcze co pokazać.

 

Jak to wygląda?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia może istotnie za jasne. Eksperymentowałem z oświetleniem, może to dlatego. Ale co trzeba to widać. Dysponuję na tyle małą ilością czasu, że nie chce mi się spinać nad zdjęciami. Mam czas tylko trochę porobić model i popsioczyć w dziale konkursy.

 

Jak podoba Wam się kokpit? Nic tam raczej nie będę zmieniać, ciekaw jestem opinii.

 

Rzeczy do zrobienia:

- imitacja baranka na fotelu

- doklejenie antenek

- przyciemnienie owiewki

- sklejenie Snipera

- sklejenie i pomalowanie wózka MJ-1, drabinki i wózka na uzbrojenie

- dokończenie uzbrojenia; wymiana lotek pocisków AIM-120

- poprawki w szlifowaniu

- podkład

- malowanie

- wykonanie płyty lotniska

- pomalowanie dyszy

- ogarnięcie radaru

- dopasowanie osłony FOD na wlot (ukłony dla Fazzy'ego)

- kalki

- "finishing touches"

 

ETA: 14 września 2013 7:00

 

Czas start!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo nieziemskie. Co do przyciemnienia owiewki, ja to robiłem stosując herbatę namoczoną w sidoluxie:

 

IMG_8329.jpg

 

IMG_9858.jpg

 

Co do samej procedury malowania specyfikiem, zamaczasz owiewkę w przygotowanej miksturze i kładziesz na jakąś szmatkę, ręcznik mokry, po kilku godzinach masz gotowy element. Co do maskowania, ja używam "lateksu w płynie" maimeri który nie wchodzi w reakcję z sidoluxem. Możesz najpierw pomalować, a następnie zamaskować maskolem pomalowane części bo przy maskowaniu może być niemiła niespodzianka.

 

Wybaczcie za wielkość zdjęć ale niestety po zmianach nie ogarniam PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wsypujesz samą herbatę, ja to robiłem z torebką i był problem z paprochami z owej torebki, kolejna mikstura polegała na samej sypkiej herbacie i zdało egzamin. Sypiesz do sido i czekasz, esencja w miarę szybko się sama w sido robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby. Sidolux powoduje dodatkowo poprawę przejrzystości szybki. Weź dla wyprubowania zanurzyć w sidoluxie jakąś starą szybkę, zobaczysz jakie ma działanie. Możesz później to zmyć w cleanluxie, ale zapewniam, że nie będziesz miał ochoty zmywać. To samo jest z herbacianym sido tyle, że ciemniejsza jest szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No także widzisz, nie wiem jaki ma wpływ polerowanie bo sam tego nie czyniłem. Ale podejżewam, że samą mikrofibrą nic się nie stanie, gorzej jak się użyje jakiegoś środka polerującego. Tego nie wiem. A pamiętaj o dokładnym odtłuszczeniu, bo czasami może spływać po tłustych miejscach i nie pokryje się równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca przekonuje mnie omawiany przez Was sposób barwienia. Na przykładzie wiatrochronu z Su-27 widać, że nie do końca jednorodnie to wychodzi. Może to tylko w tym przypadku, bo na zdjęciu Sufy trudno ocenić. Ja temat przerabiałem kilka lat temu i po wielu różnych próbach doszedłem do dość skompikowanego miksu. Tamiya Smoke rozcieńczana spirytusem + pomarańczowy transparentny Humbrola (celulozowa farba, nie pamiętam numeru) rozcieńczany Gunze Thinnerem. Farby nijak nie chciały się ze sobą trwale zmieszać, więc wlałem na próbę do zbiornika aerografu szybko wymieszałem i od razu natrysk. O dziwo wyszło idealnie i do tego bardzo szybko wyschło, a kolor jest bardzo podobny do tego, który występuje na owiewkach F-16 najczęściej - bo bywają różne.

A tak to wyszło:

VIPERUPDATE0700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem pracę nad waloryzacją wnęki przedniej. W tylnych dodam jeszcze 2 druciki i styknie. Podnośnik gotowy do podkładu. Potem dokleję wajchy to sterowania i koła z błotnikami. Do zrobienia będzie jeszcze uchwyt na rakietę. Jak widać zacząłem też prace nad pociskami. De facto wymiany lotek wymagać będzie tylko jeden pocisk - reszta będzie na wózku bez lotek.

 

DSC04177.JPG

DSC04178.JPG

DSC04180.JPG

DSC04182.JPG

 

Rzeczy do zrobienia:

50% - imitacja baranka na fotelu

100% - doklejenie antenek

50% - przyciemnienie owiewki

0% - sklejenie Snipera

80% - sklejenie i pomalowanie wózka MJ-1

80% - drabinka

30% - wózek na uzbrojenie

5% - dokończenie uzbrojenia; wymiana lotek pocisku AIM-120

0% - poprawki w szlifowaniu

0% - podkład

0% - malowanie

5% - wykonanie płyty lotniska

10% - pomalowanie dyszy

5% - ogarnięcie radaru

10% - dopasowanie osłony FOD na wlot (ukłony dla Fazzy'ego)

0% - kalki

20% - Remove Before Flight

0% - "finishing touches"

 

BTW, wstążki RBF są od Steel Scorpiona i nawet trzymają skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie małe uwagi- może niepotrzebne bo później to planujesz zrobic- ale tak na wszelki wypadek:

1. Jeśli chcesz umieścić AMRAAMa na wózku MJ-1 to musisz jeszcze dorobić kołyskę na pocisk.

2. Ładowanie AIM-120 na wyrzutnię odbywa się przy zamkniętym opływie wyrzutni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - wiem wiem, pisałem o tym. Mam dobre foty więc będzie ok. Tzn nie zrozum mnie źle, cały ten biały element, który widać na zdjęciach to trochę domysły i moja inwencja - wszystkie foty są z boku a nie mam od góry tego talerza.

ad. 2 - Wiem na 100%, że odsuwa się opływ przy ładowaniu AIM-9 - widziałem cała procedurę na filmie. Sęk w tym, że na tym samym filmie ładują też AIM-120 ale ujęcia są z takiego kąta, że nie widać czy to odsuwają. Pytałem Darka1614 o to, czy przy procedurze ładowania AIM-120 też się odsuwa, potwierdził mi, że tak. Wiec teraz to już nie wiem. Masz te informacje jakoś z autopsji albo potwierdzone jakimiś źródłami?

Powiem szczerze, że do zeszłego miesiąca to nie miałem pojęcia nawet, że przy AIM-9 coś się odsuwa - rzadko jest to fotografowane.

 

Dzięki za uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.